Turcja – all inclusive i nie tylko

Turcja jest chętnie wybierana na luksusowe i tanie wakacje all inclusive. To kraj czterech mórz i wielu kontrastów, gdzie łączą się ze sobą kultury zachodu i wschodu. Dla wielu podróżnych to okazja, by zetknąć się z orientem. Wspaniała kuchnia, różnorodność barw i zapachów, ciepłe i krystalicznie czyste morze, czy inspirujący Stambuł, to tylko przedsmak tego, co można zobaczyć i dotknąć w tym magicznym kraju. Turcja all inclusive jest super, ale warto też wybrać się poza szlak.

 

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje all inclusive w Turcji

 

kaputas-plaza-turcja-all-inclusive

Informacje ogólne

  1. strefa czasowa: GMT + 3
  1. Stolica Turcji: Ankara
  1. Liczba Ludności: 78,81 mln
  1. Powierzchnia: 783 562 km2
  1. Język: Turecki
  1. Waluta w Turcji: Lira turecka (TRY). 1 Lira to 100 kuruszy.

 

Położenie geograficzne – Turcja all inclusive

Turcja w większości położona jest w Azji południowo-wschodniej, na półwyspie Azja Mniejsza. Jej fragment stanowiący zaledwie 3% powierzchni kraju należy do Europy południowo-wschodniej. Turcja graniczy z Armenią, Azerbejdżanem, Bułgarią, Grecją, Gruzją, Irakiem, Iranem i Syrią. Półwysep oblewają aż cztery morza: Śródziemnomorskie, Czarne, Egejskie i Marmara. Turcja jest krajem wyżynno-górzystym, którego większą część stanowi Wyżyna Anatolijska. Najwyższym szczytem Turcji jest Ararat (5122 m n.p.m.). Niziny zajmują jedynie niewielki fragment państwa i znajdują się głównie w strefach nadmorskich. Turcja all inclusive to przede wszystkim południe kraju i Riwiera Turecka. Dlatego turyści jadący na all inclusive w Turcji najczęściej wybierają takie miejscowości jak Alanya, Side, Belek lub Kemer. Innym Popularnym regionem na pobyt w Turcji na all inclusive jest wschodnie wybrzeże. Tam królują miejscowości wokół miasta Bodrum.

istanbul-turcja-miasto-informacje-praktyczne

 

Klimat w Turcji

Turcja leży w podzwrotnikowej i śródziemnomorskiej strefie klimatycznej. Wybrzeża graniczące z Morzem Śródziemnym i Egejskim charakteryzują się gorącym i suchym latem oraz chłodnymi zimami. Na północy kraju leżącej nad Morzem Czarnym występuje większa ilość opadów przez cały rok oraz proporcjonalnie niższe temperatury. Obszary graniczące z Morzem Marmara charakteryzuje klimat przejściowy.

pool-basen-wakacje-w-turcji-all-inclusive

Turcja all inclusive – kiedy jechać?

Do Turcji na all inclusive najlepiej jechać w okresie od maja do października. Wówczas temperatury na północy wynoszą średnio około 20°C, a na południowym wybrzeżu kraju – ponad 25 °C. Najcieplejszymi miesiącami i najlepszymi na plażowanie są lipiec i sierpień. Temperatury w tym czasie w okolicach Alanyi lub Kas przekraczać mogą nawet 40°C. Pozostałe miesiące będą lepszym wyborem na zwiedzanie tureckich miast i poznawanie kultury.

 

Najlepsze oferty Last Minute

 

W takim razie kiedy jechać do Turcji na all inclusive? Z pewnością szczyt sezonu przypada na lipiec i sierpień. Wówczas ceny wczasów są najwyższe i z reguły hotele są dość mocno obłożone. Dlatego jeżeli szukacie odrobiny spokoju równie dobrymi miesiącami na wczasy Turcja all inclusive będzie czerwiec i wrzesień. Z pewnością wtedy także nie zawiedzie was pogoda i wrócicie opaleni.

 

market-przyprawy-bazar

Najlepsze oferty wakacji last minute znajdziesz tutaj

 

Turcja all inclusive to okazja na tanie wczasy

Bez wątpienia wczasy w Turcji all inclusive to okazja na ekskluzywne wakacje. Regiony turystyczne posiadają bardzo dobrze rozwiniętą sieci wspaniałych i często luksusowych hoteli. Dlatego jadąc na Riwierę Turecką lub Egejską macie gwarancję najwyższego poziomu obsługi w przystępnej cenie. Większość hoteli są to rozbudowane resorty z własnym zapleczem, licznymi basenami i aquaparkami, bogatą ofertą animacji i udogodnieniami, które gwarantują udane wczasy. Dodatkowo obsługa stoi na bardzo wysokim poziomie i potrafi sprostać nawet najwyższym oczekiwaniom.

Ważnym argumentem przemawiającym za tym kierunkiem jest bardzo dobra cena w relacji do jakości. Pod względem kosztów przez wiele lat Turcja rywalizowała z Egiptem. Jednak obecnie widać, że to właśnie Turcy wygrywają tę bitwę i potrafią zaoferować więcej w niższej cenie. Oferty w granicach 1500 PLN za tygodniowy pobyt w 5* hotelu all inclusive nie powinny nikogo dziwić.

 

Marzysz o słonecznych i tanich wakacjach? Skorzystaj z tej wyszukiwarki

 

Hotelarze w swojej ofercie nie zapominają też o najmłodszych. Niemal każdy obiekt posiada szeroką ofertę animacji dla dzieci (również w języku polskim), specjalne strefy basenowe oraz menu dla dzieci. Dlatego ten kierunek chętnie wybierają również rodziny z dziećmi.

Turcy bardzo duży nacisk położyli na turystykę, więc zarówno państwo jak i prywatni przedsiębiorcy dokładają starań, by goście zza granicy byli zadowoleni z pobytu i wracali w kolejnym sezonie.

lamps-lampy-turcja-informacje

Informacje wizowe i opłaty lotniskowe

Obywatele RP podróżujący do Turcji nie muszą posiadać wizy, jeżeli jadą w celach turystycznych na okres do 90 dni w okresie półrocznym. Obowiązkowe jest posiadanie paszportu, ważnego jeszcze przez 3 miesiące po dacie powrotu. Dotyczy to również wyjazdów na all inclusive w Turcji.

alanya-turcja-all-inclusive

Szczepienia

Przed wyjazdem do Turcji nie ma obowiązkowych szczepień ochronnych. Jak w przypadku większości podróży zaleca się szczepienia przeciwko polio, błonicy i tężcowi, durowi brzusznemu oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Należy przestrzegać zasad higieny. Istnieje ryzyko zatruć pokarmowych, spowodowanych inną florą bakteryjną. Dlatego podczas urlopu all inclusive w Turcji trzeba przestrzegać zasad higieny i unikać picia wody z kranu.

Zobacz aktualne ograniczenia wjazdowe z powodu koronawirusa.

 

autor: red.

fot. pixabay