Egipt – Hurghada i nie tylko

Egipt to ciągnące się przez setki kilometrów wybrzeże Morza Czerwonego z barwną rafą koralową. To słońce świecące przez okrągły rok, luksusowe hotele, nurkowanie i wycieczki po pustyni. Egipt to też bogata historia dawnej cywilizacji, piramidy, starożytne grobowce i świątynie stawiane na cześć bogów. To także miasta przesiąknięte zapachem dymu z fajki wodnej, zatłoczone ulice i hałaśliwe targowiska. Egipt potrafi wciągnąć i zafascynować. Wybierając się na wakacje do tego kraju sami doświadczcie jego uroków i sprawdźcie, które oblicze przyciągnie Was bardziej. Mamy nadzieję, że pomogą wam w tym przygotowane przez nas informacje praktyczne o Egipcie. Z pewności zainteresuje was nie tylko Egipt Hurghada i znajdujące się tam wspaniałe resorty.

 

Najlepsze oferty na wakacje All inclusive w Egipciesphinx-pustynia

 

Informacje ogólne Egipt Hurghada i nie tylko

 

  1. strefa czasowa: GMT + 2
  1. Stolica Egiptu: Kair
  1. Liczba Ludności: 100 mln
  1. Powierzchnia: 1 010 000 km2
  1. Język w Egipcie: Arabski – dialekt egipski
  1. Waluta w Egipcie: Funt egipski – 1 EGP to 100 piastrów i 1000 milimów

Klimat w Egipcie i Hurghadzie

Egipt leży w dwóch strefach klimatycznych. Na wąskim pasie wybrzeża występuje łagodny klimat śródziemnomorski. Na pozostałym obszarze kraju przeważa suchy klimat zwrotnikowy. W Egipcie klimat charakteryzuje się niewielkimi sumami opadów, dość wysoką temperaturą latem i niską wilgotnością powietrza. W ciągu dnia temperatury w Egipcie mogą sięgać 40-45 °C, natomiast nocą spadają do nawet 10°C. Dzięki dość niskiej wilgotności upał jest znośny i z reguły niemęczący. Ale jaki jest klimat w Egipt Hurghada? Klimat w tym obszarze jest pustynny. Przez cały rok, praktycznie nie ma opadów. Średnia, roczna temperatura wynosi ponad 24 stopnie Celsjusza.

W Egipcie można doświadczyć dwóch pór roku: łagodnej zimy od listopada do kwietnia i gorącego lata od maja do października.

sea-morze-ogrod-palmy-Egipt Hurghada

egypt-targ-sklep-Hurghada-Egipt

Kiedy jechać do Egiptu Hurghady lub innego kurortu?

Wakacje w Egipcie, można planować niemal przez cały rok. Z zasady odradza się miesiące na przełomie pór roku, ze względu na duże skoki temperatur, które są jednak najbardziej odczuwalne na obszarach pustynnych. Hurghada w Egipcie jest dobra na urlop o każdej porze roku. Przede wszystkim jest to miejsce, w którym nie zabraknie wam słońca nawet w środku zimy.

egypt-palmy-morze-jachty-kurort-egipski-hurghada

Informacje wizowe i opłaty lotniskowe Egipt Hurghada

Polacy podróżujący do Egiptu mają obowiązek posiadania wizy. O jej wydanie można ubiegać się przed podróżą w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, drogą elektroniczną poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej lub bezpośrednio na lotnisku w Egipcie. Koszt wizy w Egipcie (turystycznej jednokrotnego wjazdu) wynosi 25 USD, a wielokrotnego wjazdu 60 USD. Wiza turystyczna wydawana jest na 30 dni. Aby ją uzyskać, należy posiadać paszport ważny przez minimum 6 miesięcy od pierwszego dnia pobytu w Egipcie. W takim razie, czy potrzebna jest wiza by polecieć do Egipt Hurghada? Oczywiście, że tak. By przebywać w kurortach również konieczne jest posiadanie wizy na ogólnych zasadach.

Szczepienia

Przed wyjazdem do Egiptu nie ma obowiązkowych szczepień ochronnych. Dlatego planując wczasy w jednym z egipskich kurortów tj. Hurghada nie musisz się dodatkowo szczepić. Jednak jak w przypadku większości podróży zaleca się szczepienia przeciwko polio, błonicy i tężcowi, durowi brzusznemu oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Należy przestrzegać zasad higieny.

Zobacz aktualne ograniczenia wjazdowe z powodu koronawirusa oraz artykuł o podróżach w czasie pandemii koronawirusa.

camel-wielblad-lezy-na-plazy

 

Najlepsze oferty wakacji last minute – nie przegap!!!

 

hurghada-ruch uliczny

piramidy-pustynia-wielblady

 

autor: red.

fot. pixabay