Do Turcji bez paszportu! Sprawdźcie jak teraz wyglądają zasady wjazdu

19 kwietnia 2022

Co za informacja – do Turcji bez paszportu! Tureckie władze ogłosiły, że mocno luzują przepisy wjazdowe dla obywateli Polski. To wspaniała informacja dla wielu turystów z naszego kraju. Od dzisiaj wystarczy tylko dowód osobisty.

antalya-turcja-bez-paszportu

 

Dotychczas Turcja wymagał od turystów z RP posiadania paszportu, który był ważny przez co najmniej 150 dni. Takie przepisy z pewnością były przeszkodą dla osób, które odpowiednio wcześniej nie zatroszczyły się o wyrobienie tego dokumentu. Teraz Turcy, chcą mocno ułatwić zasady wjazdu obywatelom Polski.

 

Ambasada Turcji w Polsce właśnie ogłosiła dość niespodziewane zmiany. Obywatele Polski wybierający się do tego kraju nie będą już musieli posiadać paszportu. By wjechać do Turcji, wystarczy tylko dowód osobisty. Zmiany wchodzą w życie w ekspresowym tempie i zaczynają obowiązywać od dzisiaj, czyli od 19 kwietnia.

 

Wakacje w Turcji

 

Z pewnością ta decyzja ucieszy wielu Polaków. W końcu Turcja to jeden z ulubionych krajów na wczasy all inclusive. Tylko w tamtym roku Riwierę Turecką odwiedziło 9 mln turystów, z czego aż pół miliona stanowili Polacy. Te liczby pokazują, że dla Turcji jesteśmy krajem o dużym potencjale, a kolejne ułatwienia mogą przyciągnąć tylko jeszcze więcej wczasowiczów.

 

Znajdź najlepsze oferty na wakacje all inclusive

 

Opr. red.

zdjęcie główne: pixabay.com

źródło: PAP

 


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget