Tanie wakacje w Polsce i za granicą

Tanie wakacje to pojęcie, które każdy z nas może rozumieć inaczej. Dlatego dla niektórych będzie to kilkudniowy pobyt nad jeziorem w Polsce, a dla innych tydzień w tropikach. Z pewnością oba wyjazdy można zorganizować na swój sposób tanio. Jednak, by tak się stało trzeba pamiętać o kilku zasadach taniego podróżowania.

Przede wszystkim planując tanie wakacje w Polsce lub za granicą należy określić formę wypoczynku i dobrze zaplanować budżet. Dlatego na wstępie warto określić priorytety i podliczyć podstawowe koszty. Z pewnością najwięcej środków pochłonie transport, noclegi, wyżywienie i atrakcje.

To oczywiście nie wszystko. Jadąc na urlop do ogólnej kwoty musisz doliczyć jeszcze kilka procent na nieprzewidziane wydatki. W takim razie jak zorganizować wakacje, by faktycznie nie były drogie?

wczasy-urlop

Tanie wakacje za granicą – z biurem podróży czy na własną rękę?

Przede wszystkim jeżeli jesteśmy fanami zorganizowanych wyjazdów, to warto jest szukać prawdziwych okazji na szybkie i tanie all inclusive lub zakupić wycieczkę ze sporym wyprzedzeniem. Ponadto sprawdźcie, kiedy w miejscu do, którego jedziecie jest wysoki sezon, a kiedy turystów jest mniej. To naprawdę ma znaczenie i może pozwolić pojechać na wczasy nawet za połowę ceny. W końcu tanie podróżowanie to często korzystanie z okazji i sezonowych wyprzedaży.

Jeszcze lepszą okazją na tanie wakacje są wyjazdy na własną rękę. Samodzielna organizacja urlopu pozwala dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb. Można wybrać długość pobytu, standard hotelu, wyżywienie i sposób transportu. To wszystko sprawia, że jest sporo możliwości do zaoszczędzenia pieniędzy. Dlatego z reguły taki wyjazd wychodzi korzystniej niż z biurem podróży. Szczególnie, że dzięki wyszukiwarkom tanich lotów oraz hoteli jest to dość proste i nie wymaga ogromnego doświadczenia. Ponadto zawsze możecie zasięgnąć informacji na jednym z portali turystycznych, jak chociażby – taniewakacje.eu.

wczasy

Ciekawym rozwiązaniem na tanie podróżowanie są serwisy typu Booking.com, Aribnb, a nawet Groupon. Na takich portalach z pewnością znajdziecie wiele ofert. Przede wszystkim możecie znaleźć tam ceny o wiele niższe, niż te oficjalnie proponowane przez hotele, przy identycznym standardzie. Dlatego co jakiś czas warto jest zajrzeć w takie miejsca i prześledzić ofertę z działu zagraniczne wakacje lub podróże po Polsce.

Sprawdźcie najlepsze oferty last minute

Jak jeszcze można zaoszczędzić szukając tanich wakacji?

Oczywiście organizując  w Polsce lub za granicą tanie wakacje sporo można zaoszczędzić na omijani typowo turystycznych miejscowości. Dlatego, jeśli kurort nie ma zbyt wiele do zaoferowania to lepiej jest zatrzymać się w pobliskim miasteczku.

Ponadto wiele osób planując niedrogie urlopy wybiera się w podróż poza sezonem turystycznym. Z pewnością jest to szansa na upolowanie tanich lotów, noclegów lub wczasów all inclusive. Jednak w tym przypadku trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie kierunki na to pozwalają. Niektóre lokalizacje są atrakcyjne turystycznie tylko w okresie letnim. Ponadto do części kurortów samoloty nie latają przez cały rok. Jednak z pewnością za urlop we wrześniu na Malcie lub w październiku w Dominikanie zapłacicie znacznie mniej niż w szczycie sezonu.

Planujesz urlop? Znajdź tanie hotele

Rezygnując z bagażu rejsowego zaoszczędzicie naprawdę sporo! Niestety standardem wśród linii lotniczych stało się wliczanie w cenę biletu tylko bagażu podręcznego. Dziś już nie ma znaczenia czy lecimy tanimi liniami lotniczymi czy z dużym, renomowanym przewoźnikiem. Praktycznie każdy wymusza dodatkowe opłaty za walizkę nadawaną do luku bagażowego. Z reguły są to dość znaczne kwoty, które mogą mocno zmienić końcową cenę biletu. Dlatego warto jest nauczyć się podróży z bagażem podręcznym. Przede wszystkim jest on zawsze darmowy i w wbrew pozorom całkiem pojemny. Trzeba tylko wiedzieć jak się spakować w małą walizkę.

tanie-wakacje

 

Jadąc na wakacje tanie sporo można zaoszczędzić na transporcie i komunikacji publicznej. Dlatego przed wyjazdem zawsze sprawdźcie, gdzie są darmowe parkingi oraz jaki sposób komunikacji jest najtańszy w danym miejscu. Jest to o tyle ważne, że w niektórych krajach bardzo tanie są bilety autobusowe, a w innych znacznie lepiej opłaca się podróżować koleją lub wynająć samochód.

Zniżki i darmowe atrakcje to ogromna szansa, by pozostawić w portfelu sporo gotówki. Oczywiście największe możliwości, by z nich korzystać mają studenci oraz dzieci. Dlatego zawsze przed zwiedzaniem należy dobrze zapoznać się z cennikiem. Często kwoty, które da się zaoszczędzić są naprawdę znaczne. Ponadto wiele miast oferuje specjalne karty zniżkowe. Pozwala to na zwiedzenie wielu atrakcji na jednym, tańszym bilecie. Inną ważną kwestią są darmowe atrakcje, których naprawdę nie brakuje. Trzeba się tylko dobrze rozejrzeć za zniżkami i tanie podróżowanie stanie się faktem!

Wyszukiwarka tanich lotów

Tanie wakacje – cena naprawdę zależy od ciebie!

Jak widać możliwości, by zaoszczędzić na wyjeździe wakacyjnym jest naprawdę sporo. Oczywiście pomysły wymienione w tekście to tylko przykłady pozwalające ograniczyć koszty. Z pewnością każdy turysta lubiący wyjazdy na tanie wakacje ma też swoje patenty, które pozwalają mu nie przepłacać za urlop. Oczywiście mogą być to noclegi typu Couchsurfing, podróże w większej grupie, szukanie tanich all inclusive last minute, budżetowych restauracji czy ograniczenie liczby pamiątek. Z pewnością wszystkie te elementy mogą sprawić, że wakacje będą przystępne cenowo. Jednak to przede wszystkim od was zależy cena jaką zapłacicie za wczasy i to wy tak naprawdę decydujecie jak chcecie spędzić urlop. Pamiętajcie, że to są wasze wakacje!

Więcej ciekawych informacji na temat podróży w niskich cenach znajdziesz w poradniku podróżnika