Jak pojechać na tanie wakacje w Polsce lub za granicą?

Tanie wakacje to pojęcie, które każdy z nas może rozumieć inaczej. Dlatego dla niektórych będzie to kilkudniowy pobyt nad jeziorem w Polsce, a dla innych tydzień w tropikach. Z pewnością oba wyjazdy można zorganizować na swój sposób pół darmo. Jednak, by tak się stało trzeba pamiętać o kilku zasadach taniego podróżowania.

Przede wszystkim planując tanie wakacje za granicą lub w Polsce należy określić formę wypoczynku i dobrze zaplanować budżet. Dlatego na wstępie warto określić priorytety i podliczyć podstawowe koszty. Z pewnością najwięcej środków pochłonie transport, noclegi, wyżywienie i atrakcje.

To oczywiście nie wszystko. Jadąc na urlop do ogólnej kwoty musisz doliczyć jeszcze kilka procent na nieprzewidziane wydatki. W takim razie jak zorganizować wczasy, by faktycznie nie były drogie?

 

tanie-wczasy-all-inclusive-za-granicą

Tanie wakacje za granicą – z biurem podróży czy na własną rękę?

Przede wszystkim, jeżeli jesteśmy fanami zorganizowanych wyjazdów, warto jest szukać prawdziwych okazji na szybkie i tanie all inclusive. Inna możliwość to zakup wycieczki ze sporym wyprzedzeniem – first minute. Ponadto sprawdźcie, kiedy w miejscu, do którego jedziecie jest wysoki sezon, a kiedy turystów jest mniej. To naprawdę ma znaczenie i może pozwolić pojechać na wczasy all inclusive nawet za połowę ceny. W końcu tanie podróżowanie to często korzystanie z okazji i sezonowych wyprzedaży. Planując taką podróż koniecznie sprawdźcie najlepsze biura podróży w Polsce. Taka informacja pomoże wam podjąć właściwe decyzje.

Jeszcze lepszą okazją na tanie wakacje za granicą są wyjazdy na własną rękę. Samodzielna organizacja wycieczki pozwala dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb. Można wybrać długość pobytu, standard hotelu, wyżywienie i sposób transportu. To wszystko sprawia, że jest sporo możliwości do zaoszczędzenia pieniędzy. Dlatego z reguły taki wyjazd wychodzi korzystniej niż z biurem podróży. Szczególnie że dzięki wyszukiwarkom lotów oraz hoteli jest to dość proste i nie wymaga ogromnego doświadczenia. Ponadto zawsze możecie zasięgnąć informacji na jednym z portali turystycznych jak, chociażby – taniewakacje.eu.

 

tanie-wakacje-i-hotele-w-grecji-lub-w-bułgarii

Ciekawym rozwiązaniem na tanie wczasy są serwisy typu Booking.com, Aribnb, a nawet Groupon. Na takich portalach z pewnością znajdziecie wiele ofert bez biura podróży. Przede wszystkim możecie znaleźć tam ceny o wiele niższe niż te oficjalnie proponowane przez hotele. Co ważne przy identycznym standardzie i z wyżywieniem. Dlatego co jakiś czas zajrzyjcie w takie miejsca i prześledźcie ofertę hotelu. Sprawdźcie szczególnie dział zagraniczne wakacje last minute lub podróże po Polsce.

 

niedrogie-loty-z-bagażem-podręcznym

Jak jeszcze można zaoszczędzić szukając tanich wakacji all inclusive?

Oczywiście organizując za granicą tanie wakacje sporo można zaoszczędzić na omijani typowo turystycznych miejscowości. Dlatego, jeśli kurort nie ma zbyt wiele do zaoferowania, lepiej zatrzymajcie się w pobliskim miasteczku. Ta sama zasada tyczy się wycieczek objazdowych w Polsce.

Ponadto wiele osób planując niedrogie urlopy wybiera się w podróż poza sezonem turystycznym. Z pewnością jest to szansa na upolowanie tanich lotów, noclegów lub wczasów all inclusive last minute. Jednak w tym przypadku trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie kierunki na to pozwalają. Niektóre lokalizacje są atrakcyjne turystycznie tylko w okresie letnim. Ponadto do części kurortów samoloty nie latają przez cały rok. Jednak z pewnością za urlop we wrześniu na atrakcyjnej Malcie zapłacicie mniej niż w szczycie sezonu. Taki wybór to idealna okazja na tanie wczasy za granicą all inclusive.

 

plaża-na-najtańszych-wakacjach-zagranicznych

Rezygnując z bagażu rejsowego zaoszczędzicie naprawdę sporo! Niestety standardem wśród linii lotniczych stało się wliczanie w cenę biletu tylko bagażu podręcznego. Dziś już nie ma znaczenia czy lecimy budżetowymi liniami lotniczymi, czy z dużym, renomowanym przewoźnikiem. Praktycznie każdy wymusza dodatkowe opłaty za walizkę nadawaną do luku bagażowego. Z reguły są to dość znaczne kwoty, które mogą mocno zmienić końcową cenę biletu. Dlatego warto jest nauczyć się podróży z bagażem podręcznym. Przede wszystkim jest on zawsze darmowy i wbrew pozorom całkiem pojemny. Trzeba tylko wiedzieć, jak się spakować w małą walizkę na wycieczkę do Grecji lub Bułgarii.

Jadąc na wakacje tanie sporo można zaoszczędzić na transporcie i komunikacji publicznej. Dlatego przed wyjazdem zawsze sprawdźcie, gdzie są darmowe parkingi. Ponadto koniecznie zobaczcie jaki sposób komunikacji jest najtańszy w danym miejscu. Jest to o tyle ważne, że w niektórych krajach niewiele kosztują bilety autobusowe. W innych znacznie lepiej opłaca się podróżować koleją lub wynająć samochód na wycieczkę objazdową.

Zniżki i darmowe atrakcje to ogromna szansa, by pozostawić w portfelu sporo gotówki. Oczywiście największe możliwości, by z nich korzystać mają studenci oraz dzieci. Dlatego zawsze przed zwiedzaniem należy dobrze zapoznać się z cennikiem. Często kwoty, które da się zaoszczędzić są naprawdę znaczne. Ponadto wiele miast oferuje specjalne karty zniżkowe. Pozwala to na zwiedzenie wielu atrakcji na jednym, tańszym bilecie. Inną ważną kwestią są darmowe atrakcje, których naprawdę nie brakuje. Trzeba się tylko dobrze rozejrzeć za zniżkami i taniutkie podróżowanie stanie się faktem!

Zobacz: Wyszukiwarka tanich lotów

w-niskiej-cenie-wycieczka-z-biurem-podróży-last-minute

Najlepsze oferty na tanie wycieczki – jakie kierunki wybrać na tydzień?

Niedrogie wczasy all inclusive to zawsze dobry pomysł. Tylko jakie kierunki wybrać, aby faktycznie wydać niewiele PLN, a mieć frajdę z wypoczynku? Od lat wycieczki do Chorwacji, Bułgarii, Turcji i Grecji biją rekordy popularności w tej kategorii. Na pewno Bułgaria Słoneczny Brzeg to doskonały pomysł na tanią podróż. Innym świetnym rozwiązaniem na tygodniowe wakacje last minute będzie Turcja. Ten kierunek również to doskonały wybór na najtańsze wakacje z biurem podróży w korzystnej kwocie PLN. Analogicznie sytuacja wygląda w odniesieniu do wakacji w Grecji. Wczasy na greckich wyspach są popularne zarówno w ofercie last minute, jak i first minute.

 

Planujesz wczasy? Znajdź tanie hotele

 

Cypr last minute to idealna oferta na wakacje dla osób szukających wyjazdów na własną rękę. Dzięki tanim lotom wycieczki do tego kraju są bardzo popularne. Podobnie sytuacja wygląda w odniesieniu do Chorwacji. Z tym że nad Adriatyk wiele osób wybiera wyjazdy własnym samochodem. Bez wątpienia jest to dobry pomysł na tanie wczasy za granicą. Ponadto korzystnym rozwiązaniem jest wykupienia w hotelu śniadania lub nawet opcji niekosztownego wyżywienia all inclusive.

Tanie wakacje – cena wypoczynku naprawdę zależy od ciebie!

Jak widać możliwości, by zaoszczędzić na wyjeździe i wczasach all inclusive jest naprawdę sporo. Oczywiście pomysły wymienione w tekście to tylko przykłady pozwalające ograniczyć koszty noclegów i wyżywienia. Z pewnością każdy turysta lubiący wyjazdy na tanie wakacje ma też swoje patenty na tanie loty. Na pewno pozwalają mu one nie przepłacać za wycieczki. Oczywiście mogą być to również noclegi typu Couchsurfing lub podróże w większej grupie.

Oczywiście też szukanie tanich all inclusive last minute, budżetowych restauracji czy ograniczenie liczby pamiątek. Z pewnością wszystkie te elementy mogą sprawić, że wycieczki last minute będą przystępne cenowo. Jednak to przede wszystkim od was zależy cena, jaką zapłacicie za wczasy. To wy tak naprawdę decydujecie, jak chcecie spędzić urlop. Pamiętajcie, że to jest wasz wypoczynek!

 

fot: pixabay.com