Tanie Wakacje

Wakacje 2022 all inclusive – kiedy kupić i co wybrać?

30 marca 2022

Wypasione oferty na wakacje 2022 all inclusive to wspaniała okazja, by odpocząć w luksusowych warunkach. By zaoszczędzić, wiele osób czeka, aż cena wymarzonego kierunku spadnie. Inni szukają prawdziwych perełek, mniejszą wagę przywiązując do konkretnej lokalizacji. Bez względu na obraną taktykę warto poznać kilka odpowiedzi na pytania, dzięki którym będzie łatwiej wyłowić naprawdę hitowe oferty na luksusowe wakacje.

resort-hotel-pool-basen

Czy warto jechać na wakacje 2022 all inclusive?

Jeżeli szukacie luksusowych wczasów to oczywiście, że warto szukać oferty na wakacje 2022 all inclusive, szczególnie tych w 5* hotelach. Jednak nie każda propozycja oznaczona w ten sposób, spełni wasze wymagania. Dlatego zawsze warto jest się zapoznać z opiniami innych gości i sprawdzić co faktycznie hotel oferuje w pakiecie. Niekiedy można trafić na obiekty o słabej renomie, w których posiłki są monotonne, brakuje importowanych alkoholi oraz oferta rozrywkowa jest niewystarczająca. Dlatego zawsze uważnie czytajcie opis pakietu u sprzedawcy wycieczki. Ponadto ciekawym rozwiązaniem są również w 2022 roku oferty na wczasy last minute all inclusive. 

 

Sprawdź dzisiejsze oferty all inclusive 2022

drink-nad-brzegiem-basenu-wakacje-2022-all-inclusive

 

Czym jest prawdziwe all inclusive na wakacje 2022?

Sformułowanie to dosłownie oznacza „wszystko w cenie”. Jednak nie zawsze tak jest. Dlatego jadąc na wakacje 2022 all inclusive warto wiedzieć, jak to wygląda w praktyce.

Można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów tego typu ofert. Klasyczne all incl. obejmuje z reguły trzy główne posiłki dziennie, przekąski, napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkohole. Soft/Light – najczęściej zawiera trzy posiłki (śniadanie, obiad i kolację) oraz napoje bezalkoholowe. Czasem w ramach tej oferty nie musimy dopłacać do niektórych napojów alkoholowych (np. wino lub piwo) do obiadu i kolacji. Zdarza się, że trunki do posiłków są limitowane; „Al.” 24H/ Plus – oznacza najczęściej wydłużone godziny korzystania z pakietu. W wersji 24H napoje dostępne są przez całą dobę; Ostatnią formą pakietu jest All inclusive Ultra (UAI) – jest to najbardziej rozbudowana wersja formuły „AL”. Najczęściej, poza posiłkami, przekąskami, napojami i lokalnymi trunkami, obejmuje również wybrane alkohole importowane, kolacje w restauracjach á la carte, czasem także room serwis.

 

Dlaczego ceny wycieczek spadają?

Skoro już wiemy kiedy faktycznie mamy do czynienia z formułą „Al” zastanówmy się dlaczego ceny wycieczek tak drastycznie spadają i można znaleźć luksusowe wczasy w niskiej cenie? Otóż: biura podróży chcą i w pewnym sensie muszą dołożyć starań, by dana wycieczka była maksymalnie obłożona. Idealnym rozwiązaniem dla organizatora jest, by wszystkie miejsca w samolocie i w hotelu były zajęte. Z reguły są one opłacone z góry. Dlatego też, czasem lepiej jest sprzedać wakacje po niższej cenie, niż pozostawić wolne miejsca. Takie sytuacje to prawdziwa okazja na super urlop. 

resort-hotel-pool-basen-wakacje-2022

polynesia-wyspa-lodz-plaza-inclusive-all

 

Gdzie jechać na wakacje all inclusive 2022?

Nie ma reguły co do kierunków, na jakie mogą liczyć osoby szukające okazji na wczasy all inclusive 2022. W Polsce niezmiennie popularnością cieszą się urlopy w Turcji, Egipcie, Grecji, Hiszpanii oraz Cyprze i we Włoszech. Jednak zdarza się, że można upolować bardziej egzotyczne kierunki takie jak Dominikana, Kenia, Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar, czy też Zjednoczone Emiraty Arabskie. Co ciekawe, od pewnego czasu zdarzają się też oferty all inclusive w Polsce.

Egzotyczne wakacje

Jednak wojna na Ukrainie i sankcje nakładane na Rosję mogą nieco odmienić tę sytuację. Otóż kraje Unii Europejskiej są zamknięte dla Rosjan. Z kolei Turcja i Egipt zapowiadają, że chętnie przyjmą turystów z tego państwa. Taki stan rzeczy może doprowadzić (już teraz jest to widoczne) do znacznego zawahania stabilności cen wycieczek w 2022 roku. Na koniec I kwartału widoczne są wzrosty cen wyjazdów właśnie do Turcji i Egiptu. Z kolei spadki notują regiony, gdzie dotychczas Rosjanie byli liczącą się części urlopowiczów. Przede wszystkim ich nieobecność odczuje Grecja, Hiszpania, Cypr oraz Malta. Dlatego właśnie w tych państwach ceny spadają i zaczyna się mocna konkurencja o wczasowiczów z innych części Europy. Oczywiście na zaistniałej sytuacji mogą zyskać turyści, którzy planują wyjazd na wakacje 2022 all inclusive do jednego z tych krajów.

beach-plaza-morze-szczesliwi-ludzie-al-incl.

 

 

Jak znaleźć najlepsze oferty?

Wbrew pozorom okres przed wyjazdem na wczasy, wcale nie musi oznaczać nerwowego śledzenia ofert w dziesiątkach biur podróży i czasochłonnego poszukiwania najkorzystniejszej obniżki. Sektor turystyczny ma swoje zasady, dlatego o określonych porach roku możemy obserwować wzrost trendów dotyczących wybranych kierunków oraz duży spadek cen wycieczek w innych okresach.

Jeżeli chcesz, aby twoje wakacje były tanie, a jednocześnie luksusowe, wystarczy na około dwa miesiące wcześniej zorientować się, jakie aktualnie oferty są najpopularniejsze. To pozwoli odpowiednio ocenić, czego można będzie się spodziewać w następnym okresie. Najpóźniej dwa tygodnie przed wyjazdem warto dokładniej przyjrzeć się ofertom, aby wybrać te najbardziej odpowiadające naszemu budżetowi oraz terminowi urlopu. Ostateczną decyzję najlepiej podjąć kilka lub kilkanaście dni przed wyjazdem. Dzięki wyszukiwarkom takim jak ta, jest to naprawdę proste i pozwala porównać oferty różnych operatorów.

kobiety-pomost-morze

 

Może wyjazd na wakacje już jutro?

Zdarza się, że niektórzy kupują wycieczkę dosłownie na kilka godzin przed odlotem. To jednak wiąże się z dużym ryzykiem i wymaga wcześniejszego przygotowania do wyjazdu. W takiej sytuacji może się okazać, że ktoś sprzątnie nam wymarzony kierunek dosłownie sprzed nosa lub nie zdążymy dopełnić formalności. Pamiętajmy, że niektóre kraje przed przyjazdem wymagają spełnienia określonych warunków, takich jak rejestracja w systemie wizowym, szczepienia, czy testy na Covid-19. Planując taki wyjazd, koniecznie trzeba się wcześniej przygotować. Jednak bez wątpienia jest to wspaniała okazja na super urlop.

 

Czy wakacje 2022 all inclusive last minute są gorsze od innych?

Niektórzy klienci zastanawiają się, czy oferty na wakacje 2022 last minute all inclusive mogą oznaczać gorsze traktowanie. Odpowiedz jest prosta – oczywiście, że nie. Wszystkim klientom przysługują takie same prawa. To, że ktoś zapłacił mniej nie oznacza, że otrzyma gorszy pokój, czy też nie będzie mógł liczyć na dodatkowe udogodnienia. Umowa dla klientów korzystających z okazji jest dokładnie taka sama, jak dla podróżnych, którzy zdecydowali się na wykupienie wakacji w regularnej cenie. Wszystko reguluje ustawa o usługach turystycznych, dlatego wszyscy klienci muszą być traktowani jednakowo i przysługują im takie same prawa.

luggage-bagaze-na-wczasy

Luksusowe wczasy 2022. Jak będą wyglądały?

Wszystko wskazuje na to, że luksusowe wczasy 2022 będą bardzo ciekawe pod względem zainteresowania. Pandemia koronawirusa chyba powoli zwalnia. Część krajów decyduje się luzować restrykcje na dobre. Już na początku roku 2022 widać spore ożywienie wśród klientów biur podróży. Ludzie są spragnieni wyjazdów. Dlatego godzą się na dodatkowe koszty wczasów tj. testy na COVID-19 oraz ubezpieczenia od zachorowań. Ponadto ostatnie miesiące pokazuje, że przypadki nagłego zamykania granic i odwoływania lotów stają się coraz rzadsze. Kraje turystyczne powoli wypracowują odpowiednie algorytmy i zachęcają turystów do przyjazdu.

Sprawdź najnowsze oferty last minute 

Wspomniane argumenty w połączeniu z hulającą na całym świecie inflacją mogą niestety doprowadzić do sporego wzrostu cen wycieczek w bieżącym roku. Ofert może być mniej i na pewno będą się szybciej sprzedawać. Dlatego tylko od was zależy czy dostatecznie szybko podejmiecie decyzje i ruszycie w podróż.

 

 

 

Przeczytaj także:

Gdzie na wakacje 2022? – Lista top 10 kierunków!

Pociąg do Chorwacji z Polski – rozkład, ceny biletów, ważne informacje

 

autor: red

fot. pixabay.com

 

 

Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.

Ikony społecznościowe

facebook_widget