Tanie loty – jak szukać?

 

 

Tanie loty – jak szukać najtańszych biletów?

Jak szukać tanich lotów? Zaawansowane wyszukiwarki są do tego najlepszym narzędziem. Dlatego postaramy się przybliżyć zasady ich działania i pokarzemy tricki, które pomogą znaleźć najtańsze bilety lotnicze. Dzięki poradnikowi globalne wyszukiwarki takie jak Skyscanner nie będą miały przed wami tajemnic. Organizacja wyjazdu oraz zakup biletów stanie się przyjemnością i okazją do zaoszczędzenia sporej gotówki.

oczekiwanie-na-lot-z-biletem

 

Jak korzystać z wyszukiwarki tanich lotów?

Specjalne wyszukiwarki są doskonałym narzędziem, które pomoże wam znaleźć najtańsze przeloty. Korzystanie z nich jest bardzo proste. Wystarczy poznać zasady działania widgetów. Wyszukiwarki dzięki zastosowanym algorytmom są w stanie w ciągu zaledwie kilku sekund przeszukać setki stron internetowych i zebrać dane na temat najatrakcyjniejszych połączeń do interesującego nas miejsca.

Jeżeli znacie dokładny termin podróży i wiecie, na jakie lotnisko zamierzacie się wybrać, wystarczy w powyższym oknie wpisać odpowiednie dane. Po tym narzędzie w mgnieniu oka przeszuka setki ofert największych sprzedawców i zaproponuje wam bilety w możliwie najlepszej cenie. Warto zauważyć, że często kwoty są o wiele niższe niż te oferowane bezpośrednio przez linie lotnicze. Dzieje się tak między innymi za sprawą ogromnej liczby generowanych sprzedaży oraz zaawansowanych algorytmów, które pozwalają zmniejszyć niektóre koszty.

 

Sprawdźcie promocje na super last minute

 

Ponadto korzystając z pola wyszukiwania, możecie ustawić takie parametry jak ilość biletów, loty bezpośrednie, wiek pasażerów, klasę podróży, oraz przeloty multi-city. Szczególnie ta ostatnia opcja daje duże możliwości. Dzięki wyszukiwaniu multi-city macie możliwość zaplanować podróż etapową z przystankiem w dowolnym miejscu. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie na dalekich trasach. Korzystając z tego okna, możecie dodać dowolne lotniska i daty podróży. Taka opcja pozwala sporo zaoszczędzić, jednocześnie dając szansę na zwiedzenie ciekawych miast lub nawet na podróż dookoła świata.

Analogicznie działają pola wyszukiwania hoteli i samochodów na wynajem. W obu przypadkach wyszukiwarka wyświetli wam aktualnie najlepsze oferty. Dzięki temu w kilka chwil będziecie mogli porównać ceny różnych dostawców usług i dokonać najlepszego wyboru.

 

W jaki sposób znaleźć najtańsze bilety lotnicze?

Korzystając z wyszukiwarki na stronie Skyscanner możecie znaleźć najlepsze okazje. Wystarczy, że wykażecie się elastyczności i wasza podróż może być naprawdę tania. Jak szukać tanich lotów? Jeżeli kierunek nie jest dla was najważniejszy lub chcecie sprawdzić, gdzie najtaniej da się polecieć, w oknie „Do” wpiszcie słowo „Wszędzie”. Wówczas porównywarka wyszuka dla was najlepsze okazje na loty z wybranego przez was miasta/kraju. Przedstawiona lista pozwoli dokonać samodzielnego wyboru wśród wyszukanych promocji.

jak-znaleźć-tanie-loty

Jednak jeżeli interesują was loty do konkretnej lokalizacji, a termin nie odgrywa najważniejszej roli, to w oknie wyboru dat ustawcie „najtańszy miesiąc”. Wtedy pojawi się przed wami kalendarz z datami lotów i przybliżonymi cenami. Ta opcja pozwoli wam samodzielnie zdecydować o terminie podróży i kwocie, jaką możecie zapłacić za bilety.

tanie-loty-jak-wyszukiwać-najtańsze-bilety

 

Powyższe opcje dają szansę znaleźć najtańsze loty w naprawdę ciekawe miejsca i samodzielnie podjąć decyzję. Jednak zazwyczaj skorzystanie z najlepszych taryf wymagają odrobiny elastyczności w wyborze terminu lub lotniska docelowego. Ponadto wyszukiwarka pozwala ustawić takie opcje jak loty bezpośrednie, ilość przesiadek, maksymalny czas podróży, a nawet preferowane linie lotnicze.