Super Last Minute

Szukasz wakacji last minute? Przeczytaj, jak znaleźć super last minute wyjazd jutro

Zastanawiacie się, czym jest super last minute? Kiedy szukać ofert oraz jak znaleźć najlepsze okazje na wakacyjne wyjazdy? Mamy dla was kilka wskazówek, które pomogą znaleźć prawdziwe promocje i nie przepłacić za wczasy. Rozwiewamy też kilka mitów na temat tego typu urlopów. Pamiętajcie, że „lasty” to świetna okazja na budżetowe wycieczki. Jednak trzeba wiedzieć, jak z nich korzystać i kiedy szukać niedrogich ofert u organizatorów.

plaża-super-last-minute

Czy warto szukać wycieczek na ostatnią chwilę?

Czy warto szukać wyjazdów na ostatnią chwilę? Oczywiście. Jest to dobra okazja, by sporo zaoszczędzić nie tylko na hotelu. Jednak wypatrując zniżek pamiętajcie, że znaczna część ofert jest tylko chwytem marketingowym organizatora. Biura podróży stosują go, by przyciągnąć nowych klientów w konkretnym terminie. Dlatego przed dokonaniem rezerwacji zapoznajcie się z kilkoma zasadami budżetowego podróżowania. Dzięki temu uda się wam znaleźć prawdziwą promocję na wakacyjne wyjazdy do popularnej Grecji lub Turcji.

Czym właściwie są prawdziwe wakacje last minute?

Z pewnością nie są to wszystkie wyjazdy oznaczone w ten sposób przez biuro podróży. Na pewno ofertą wakacji last minute nie jest wycieczka, która ma się odbyć za 3 miesiące. Takie propozycje ze strony biur podróży i organizatorów mają na celu zwrócenie uwagi na konkretną ofertę. Niestety, ale często nie różni się ona niczym od tej sprzedawanej w cenie regularnej.

Naprawdę duże zniżki pojawiają się na maksymalnie kilkanaście dni przed wyjazdem (czasem na tydzień lub dwa). Wówczas cena w biurach podróży realnie spada. Jednak, by tak się stało, muszą być spełnione co najmniej dwa warunki. Po pierwsze, kierunek musi być mocno konkurencyjny pod kątem ilości ofert. Po drugie największe szanse na upolowanie prawdziwej perełki są w okresach mniejszego zainteresowania danym krajem, czyli najczęściej poza sezonem. Dlatego zawsze w zanadrzu warto jest, mieć co najmniej 2-3 opcje wyjazdu w podobnych terminach. To z pewnością zwiększy szansę na upolowanie dobrej oferty.

Dlaczego biura podróży tak mocno obniżają ceny?

Zastanawiacie się, dlaczego biura podróży sprzedają wczasy na granicy opłacalności? Otóż operatorzy na długo przed terminem wyjazdu rezerwują miejsca i od razu za nie płacą. Dlatego do ostatniej chwili starają się sprzedać opłacone przez siebie kierunki, czasem nawet poniżej kosztów. Przede wszystkim chodzi o ograniczenie strat. W końcu lepiej jest sprzedać wycieczkę po niższej cenie, niż pozostawić wolne miejsca w hotelu lub w samolocie. To jest właśnie okazja, by upolować wczasy super last minute wyjazd jutro.

Gdzie jechać na niedrogi urlop?

malediwy-lastminute-wczasy

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Właściwie nie ma kierunków, które gwarantują sukces, przy szukaniu „lastów”. Wszystko zależy od okresu, w którym zamierzacie wybrać się na urlop. Latem największą popularnością cieszą się takie miejsca jak Grecja, Hiszpania, Turcja, Malta, Cypr czy Chorwacja. Z kolej zimą na ostatnią chwilę chętniej wybierane są bardziej odległe kraje. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się Dominikana, Zanzibar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wyspy Zielonego Przylądka oraz Wyspy Kanaryjskie. Z pewnością w każde z tych miejsc da się polecieć znacznie poniżej ceny regularnej. Jednak w szczycie sezonu stawki są wyższe i jest trudniej o prawdziwą promocję.

Pamiętajcie, że sektor turystyczny funkcjonuje na określonych zasadach. Dlatego są okresy, kiedy możemy zaobserwować duży wzrost cen, a następnie znaczący spadek kosztów.  W związku z tym sporo przed planowaną datą podróży zajrzyjcie do odpowiedniej zakładki w ofercie biura podróży. To pozwoli wam i sprawdźcie jak kształtują się trendy i  nabrać właściwego rozeznania co do kosztów wczasów last minute Tui lub lub wakacje.pl.

Znajdźcie swój wymarzony hotel

matka-z-dzieckiem-na-wakacjach

Super last minute wyjazd jutro

Macie możliwość spakować się z w kilka chwil, by już za parę godzin siedzieć w samolocie? W takim razie jest dla was idealne. Tego typu oferty pozwalają zaoszczędzić najwięcej. Oczywiście szukanie takich wyjazdów nie jest proste. Przede wszystkim wymaga odpowiedniego przygotowania, odrobiny doświadczenia i umiejętności przewidywania. Jednak to właśnie na dzień lub dwa przed wylotem ceny wycieczek spadają najbardziej. Niejednokrotnie zniżka sięga nawet 50 – 60 %. Dlatego na egzotyczne wakacje można polecieć w cenie zwykłego urlopu w jednym z europejskich krajów.

Czy promocje last minute mają wady?

Super last minute wyjazd jutro ma jednak swoje wady. Przede wszystkim nigdy nie można być pewnym, że cena spadnie do oczekiwanego przez was poziomu. Oczywiście dokładnie śledząc trendy, można się spodziewać pewnych zachowań. Jednak nigdy nie ma pewności i może się zdarzyć, że wyjazd nie dojdzie do skutku. Kolejną kwestią są szczepienia, wizy, urlopy etc. O te wszystkie kwestie trzeba zadbać, zanim jeszcze wykupi się wycieczkę. A na końcu i tak może okazać się, że wszystko uda się załatwić, oprócz biletu na wymarzony urlop.

Dlatego szukając super last minute wyjazd jutro, dobrze jest przygotować sobie kilka opcji alternatywnych. Pozwoli to zminimalizować ryzyko i daje większy wybór. Jednak ważne jest, aby były to nie tylko różne hotele, ale także inne loty czarterowe.

Czy tanie last minute jest gorsze od innych wycieczek?hotele-w-turcji-są-idealne-na-wakacje-all-inclusive

Pamiętajcie, że wszyscy turyści są równi i wszystkim przysługują te same prawa. Dlatego fakt, zakupu wczasów po niższej cenie nie ma znaczenia. Z pewnością jadąc na tanie last minute, nie otrzymacie gorszego pokoju i wyżywienia. Wasze prawa wynikają wprost z ustawy, która nie pozwala na dzielenie klientów. W związku z tym nie macie się czego obawiać. Jeżeli tylko nadarza się okazja na zakupienie tańszej oferty last minute to się nie wahajcie. Na pewno nie będziecie żałować decyzji. Finalnie w waszych portfelach pozostanie sporo gotówki, którą będziecie mogli wydać na dodatkowe atrakcje poza hotelem.

Podsumowując tanie oferty na wypoczynek

Na pewno o propozycji tego rodzaju nie można mówić na kilka miesięcy przed planowanym terminem wyjazdu. Tak nazwane wyjazdy z biurem podróży to zwykły chwyt marketingowy, mający na celu zwabienie klienta. Najtańsze  oferty last minute all inclusive na wakacje w pełni tego słowa znaczeniu to wycieczki, które wykupuje się kilka dni przed podróżą. Wówczas ich cena naprawdę się zmienia. Zazwyczaj nie dzieje się to w jednej chwili. Biura podróży stopniowo obniżają cenę, jednocześnie obserwując zachowania klientów. Dlatego, by nie dać się oszukać sprawdzaj trendy i opinie. Zawsze zwracaj uwagę, jakie ceny pojawiają się tuż przed wylotem. Pamiętaj, że polując na wczasy musisz mieć zawsze co najmniej 2-3 opcje wyjazdu.  Najlepiej, aby były w podobnym terminie, jednak dotyczyły różnych lotów. Na przykład do Turcji i Grecji lub do Hiszpanii i Egiptu. To zwiększy szanse na złapanie dobrej zniżki. Lecąc na ostatnią chwilę masz te same prawa co inni urlopowicze. Dlatego nie musisz obawiać się o jakość swoich wczasów z biurem podróży.

Szukasz tanich lotów na wakacje? Skorzystaj z wyszukiwarki

 

 

 

Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget