Tanie Wakacje

Szukasz prawdziwych last minute? Przeczytaj, jak znaleźć super last minute

Zastanawiacie się, czym jest prawdziwe last minute? Kiedy szukać ofert oraz jak znaleźć najlepsze okazje na wakacyjne wyjazdy? Mamy dla was kilka wskazówek, które pomogą znaleźć super promocje i nie przepłacić za wczasy. Rozwiewamy też kilka mitów na temat tego typu urlopów.

plaża-last-minuteCzy warto szukać wycieczek last minute?

Czy warto szukać wyjazdów last minute? Oczywiście. Jest to dobra okazja, by sporo zaoszczędzić. Jednak wypatrując lastów pamiętajcie, że znaczna część ofert jest tylko chwytem marketingowym, stosowanym przez biura podróży, by przyciągnąć nowych klientów. Dlatego przed dokonaniem rezerwacji zapoznajcie się z kilkoma zasadami budżetowego podróżowania, dzięki którym uda się wam znaleźć prawdziwą promocję na wakacyjne wyjazdy.

 

Czym właściwie są prawdziwe wakacje last minute?

Z pewnością nie są to wszystkie wyjazdy oznaczone w ten sposób przez biuro podróży. Na pewno ofertą wakacji last minute nie jest wycieczka, która ma się odbyć za 3 miesiące. Takie propozycje ze strony biur podróży mają na celu zwrócenie uwagi na konkretną ofertę, która tak naprawdę nie różni się niczym od tej sprzedawanej w cenie regularnej.

Naprawdę duże zniżki pojawiają się na maksymalnie kilkanaście dni przed wyjazdem (czasem na tydzień lub dwa). Wówczas cena realnie spada. Jednak, by tak się stało, muszą być spełnione co najmniej dwa warunki. Po pierwsze, kierunek musi być mocno konkurencyjny pod kątem ilości ofert. Po drugie największe szanse na upolowanie prawdziwej perełki są w okresach mniejszego zainteresowania danym kierunkiem, czyli najczęściej poza sezonem. Dlatego zawsze w zanadrzu warto jest, mieć co najmniej 2-3 opcje wyjazdu w podobnych terminach. To z pewnością zwiększy szansę na upolowanie dobrej oferty.

Dlaczego ceny spadają do granic opłacalności?

Zastanawiacie się, dlaczego biura podróży sprzedają wczasy na granicy opłacalności? Otóż operatorzy na długo przed terminem wyjazdu rezerwują miejsca i od razu za nie płacą. Dlatego do ostatniej chwili starają się sprzedać opłacone przez siebie kierunki, czasem nawet poniżej kosztów. Przede wszystkim chodzi o ograniczenie strat. W końcu lepiej jest sprzedać wycieczkę po niższej cenie, niż pozostawić wolne miejsca w hotelu lub samolocie.

Gdzie jechać na urlop last minute? malediwy-lastminute

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Właściwie nie ma kierunków, które gwarantują sukces, przy szukaniu wakacji last minute. Wszystko zależy od okresu, w którym zamierzacie wybrać się na urlop. Latem największą popularnością cieszą się takie miejsca jak Grecja, Hiszpania, Turcja, Malta, Cypr czy Chorwacja. Z kolej zimą chętniej wybierane są bardziej odległe kraje. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się Dominikana, Zanzibar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wyspy Zielonego Przylądka oraz Wyspy Kanaryjskie. Z pewnością w każde z tych miejsc da się polecieć znacznie poniżej ceny regularnej. Jednak w szczycie sezonu stawki są wyższe i jest trudniej o prawdziwą okazję.

Pamiętajcie, że sektor turystyczny funkcjonuje na określonych zasadach. Dlatego są okresy, kiedy możemy zaobserwować wzrost cen na interesujący nas kierunek oraz duży spadek kosztów w innych, mniej atrakcyjnych okresach. W związku z tym na długo przed planowaną datą podróży dobrze jest zajrzeć do zakładki „last minute” i sprawdzić jak kształtują się trendy. To pozwoli nabrać odpowiedniego rozeznania i przygotować się finansowo do urlopu.

Znajdźcie swój wymarzony hotel

matka-z-dzieckiem-na-wakacjachSuper last minute wyjazd jutro

Macie możliwość spakować się z w kilka chwil i już za parę godzin siedzieć w samolocie? W takim razie super last minute wyjazd jutro jest dla was idealne. Tego typu oferty pozwalają zaoszczędzić najwięcej. Oczywiście szukanie takich wyjazdów nie jest proste. Przede wszystkim wymaga odpowiedniego przygotowania, odrobiny doświadczenia i umiejętności przewidywania. Jednak to właśnie na dzień lub dwa przed wylotem ceny wycieczek spadają najbardziej. Niejednokrotnie zniżka sięga nawet 50 – 60 %. Dlatego na egzotyczne wakacje można polecieć w cenie zwykłego urlopu w jednym z europejskich krajów.

Super last minute wyjazd jutro ma jednak swoje wady. Przede wszystkim nigdy nie można być pewnym, że cena spadnie do oczekiwanego przez was poziomu. Oczywiście dokładnie śledząc trendy, można się spodziewać pewnych zachowań. Jednak nigdy nie ma pewności i może się zdarzyć, że wyjazd nie dojdzie do skutku. Kolejną kwestią są szczepienia, wizy, urlopy etc. O te wszystkie kwestie trzeba zadbać, zanim jeszcze wykupi się wycieczkę. A na końcu i tak może okazać się, że wszystko uda się załatwić, oprócz biletu na wymarzony urlop.

Dlatego szukając super last minute wyjazd jutro, dobrze jest przygotować sobie kilka opcji wyjazdu. Pozwoli to zminimalizować ryzyko i daje większy wybór. Jednak ważne jest, aby były to nie tylko różne hotele, ale także loty czarterowe.

Czy last minute jest gorsze od innych wycieczek?

Pamiętajcie, że wszyscy turyści są równi i wszystkim przysługują te same prawa. Dlatego fakt, zakupu wczasów po niższej cenie nie ma znaczenia. Z pewnością jadąc na last minute, nie otrzymacie gorszego pokoju. Wasze prawa wynikają wprost z ustawy, która nie pozwala na dzielenie klientów.

Szukasz tanich lotów na wakacje? Skorzystaj z wyszukiwarki

 

 

 

Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.

Ikony społecznościowe

facebook_widget