Tanie Hotele

Booking.com

Tanie hotele – na co zwracać uwagę dokonując rezerwacji

Zastanawiacie się na co zwrócić uwagę szukając tanich hoteli? Czy sugerować się renomą i liczbą gwiazdek, czy raczej opinią innych klientów? A może cena powinna odegrać tu kluczową rolę? By, ułatwić Wam wybór podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze noclegu. Tanie hotele mogą być równie dobre, jak te dwa razy droższe

tanie-hotele

Jak znaleźć tanie hotele, by spełniły oczekiwania?

Hotel powinien przede wszystkim odpowiadać Waszym indywidualnym oczekiwaniom i preferencjom. Z pewnością innymi kryteriami powinny kierować się osoby wyjeżdżające w celach biznesowych, a innymi rodziny z dziećmi jadące na wakacje. Dla zmotoryzowanych gości ważny będzie parking, z kolei dla osób poruszających się komunikacją publiczną istotna powinna być lokalizacja. Jednak z założenia zawsze powinien on spełniać jeden ważny cel. Mianowicie, hotel musi być miejscem, gdzie komfortowo uda się odpocząć po trudach podróży lub spędzić wakacje. Tylko jak znaleźć tanie hotele, które spełnią te oczekiwania?

Lokalizacja tanich hoteli jest ważna

Jedną z głównych rzeczy na które należy spojrzeć przy wyborze obiektu jest jego lokalizacja. Tanie hotele nie muszą być położone na obrzeżach miasta. Odpowiednie położenie obiektu z pewnością ułatwi Wam urlop i nie przysporzy dodatkowych kłopotów w transporcie. Dlatego warto jest zastanowić się nad celem podróży. Jeżeli zależy Wam na zwiedzaniu miasta i poznaniu jego uroków dobrze jest wybrać hotel usytuowany maksymalnie blisko centrum lub interesujących Was atrakcji. Inną sytuacja jest wyjazd na urlop nad morze. Wówczas najlepiej, aby hotel był położony blisko plaży. Z pewnością będzie to wygodne rozwiązanie i pozwoli zaoszczędzić czas. Ponadto warto jest sprawdzić, czy w okolicy są jakieś sklepy, bazary, restauracje lub inne miejsca rozrywki. Czasem bliskość dodatkowych atrakcji może okazać się bardzo pomocna.

Jak wybrać tanie hotele – czyli opinie innych klientów

Drugą kluczową kwestią w odpowiedzi na pytanie jak znaleźć tanie hotele, są opinie o obiekcie wśród innych klientów. Warto na nie zwracać uwagę, bo często mogą okazać się źródłem dodatkowych informacji. Wiele portali rezerwacyjnych takich jak booking.com zbiera dane od osób odwiedzających hotele. Zazwyczaj baza opinii jest dość rozbudowana. Dzięki temu, istnieje możliwość zapoznanie się z uwagami innych osób. Jeżeli wśród kilku lub kilkunastu klientów pojawiają się te same, negatywne spostrzeżenia to wówczas można wnioskować, że faktycznie w obiekcie jest jakiś problem. Dodatkowo, warto jest sprawdzić opinie w innych serwisach, gdzie często dodawane są zdjęcia gości. Takim miejscem jest chociażby portal Tripadvisor.

Czystość przy wyborze taniego hotelu

W odczuciu większości klientów, czystość jest jednym z kluczowych aspektów przy wyborze noclegu. Jeżeli zastanawiasz się który z tanich hoteli wybrać, to z pewnością warto jest zwrócić uwagę na szczegółowe zdjęcia pokoi i ich standard. Każdy lubi położyć się do łóżka, w którym pościel jest świeża i pachnąca. Do dobrym hotelu personel codziennie sprząta pokoje. Wymiana ręczników również powinna być standardem.

Udogodnienia przy wyborze tanich hoteli

Dodatkowe udogodnienia mogą okazać się bardzo przydatne podczas pobytu w hotelu. To, że hotel jest tani, nie oznacza, że nie oferuje dodatkowych udogodnień. Dlatego dobrze jest zapoznać się z ofertą. Udogodnienia mogą być różne. Wszystko zależy od charakteru noclegu. Jednak dobre hotele, często w cenie noclegu oferują dostęp do sauny, czy strefy relaksu, czy basenu. Takie udogodnienia przydają się, szczególnie po całym dniu zwiedzania lub pracy.

Jak wybrać tanie hotele, aby był przyjazny dzieciom?

W takim razie jak wybrać tani hotel przyjazny najmłodszym? Podróżując z dziećmi warto jest zwrócić uwagę na to jakie udogodnienia i atrakcje obiekt przygotował dla dzieci. Bardzo wiele hoteli oferuje bezpłatne dostawki w pokojach dla najmłodszych. Inną ważną kwestią jest specjalne menu dla dzieci w hotelowej restauracji, specjalne miejsca do spożycia posiłków czy też kącik zabaw. Z pewnością maluchy ucieszyłby też plac zabaw i dodatkowe animacji. Atrakcje dla dzieci przy wyborze taniego hotelu na dłuższy pobyt wydają się dość istotne, szczególne, gdy mamy do czynienia z formułą all inclusive i spędzamy większość czasu na terenie ośrodka.

Przyjazny personel umili pobyt

Przyjazny i pomocny personel z pewnością może okazać się dużym plusem dla taniego hotelu. Inaczej obiekt odbierają klienci, których witają uśmiechnięci i życzliwi pracownicy, a inaczej, gdy pracownik w hotelowej restauracji sprawia wrażenie osoby, która jest tam „za karę”. Wielu opiniach można znaleźć wzmiankę na ten temat.

Jak znaleźć tanie hotele – czyli ocena stosunku jakości do ceny

Podsumowując, wiemy na jakie aspekty techniczne zwracać uwagę przy oglądaniu ofert kolejnych obiektów. Tylko jak znaleźć hotel, aby mimo wszystko nie przepłacić? Otóż, gdy już macie ustalone priorytety, którymi będziecie kierować się przy wyborze noclegu, dokonajcie wstępnej selekcji ofert. Warto jest wybrać od 3 do 5 ofert o podobnym standardzie, udogodnianiach i lokalizacji. Wówczas będziecie widzieć w jaki jest przekrój cenowy. Taka selekcja to ostatni etap przed dokonaniem właściwego wyboru. Porównanie ofert konkurencyjnych obiektów, pozwoli ocenić, który z hoteli ma dobrą ofertę i gdzie jest najlepszy stosunek jakości do ceny.

Szukasz tanich wakacji last minute? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę. Sprawdź

Październik to dobry czas na urlop i szukanie tanich hoteli. Sprawdź najlepsze kierunki