Zanzibar – plaże w tropikach

Zanzibar plaże w rajskich tropikach? Oczywiście, to wspaniałe miejsce na luksusowe wczasy lub wakacje last minute. Dlatego obie opcje są możliwe i obie dostarczą niezapomnianych wrażeń z pobytu na rajskiej wyspie. Niebiańskie plaże Nungwi, turkusowa woda Michamvi, pachnące przyprawami lokalne bazary i życzliwi ludzie to cechy charakterystyczne wyspy.

 

Lecąc do tego miejsca spotkasz się z zupełnie inną kulturą. Mieszkają tam przedstawiciele wielu plemion afrykańskich, ale też Arabowie. Różnorodność i otwartość mieszkańców pozwoli wam czerpać garściami z tego rajskiego zakątka ziemi. Zanzibar w ostatnim czasie jest jednym z ulubionych kierunków turystycznych Polaków. Dlatego mamy dla was sporo informacji praktycznych o Zanzibarze, plażach i wakacjach w tej części świata.

 

Zobacz super oferty last minute na Zanzibar plaże woman-kobiety-ida-plaza

Informacje ogólne (Tanzania) Zanzibar – plaże w rajskich tropikach

 

  1. strefa czasowa Tanzania: GMT + 3
  1. Stolica Tanzanii: Dodoma
  1. Liczba Ludności Tanzania: 49,25 mln
  1. Powierzchnia: 945.7 km2
  2. Język na Zanzibarze: Językiem urzędowym w Tanzanii jest suahili oraz język angielski. Tego pierwszego używa się w szkolnictwie podstawowym, a angielski powszechnie służy do komunikacji na uniwersytetach, w szkolnictwie wyższym i z reguły w urzędach.
  3. Waluta na Zanzibarze: Szyling tanzański – 1 TZS to 100 centów. Warto wiedzieć, że w Tanzanii płatności można bez problemu dokonywać w dolarach amerykańskich.

 

Położenie geograficzne Zanzibar – plaże w rajskich tropikach

Leżący na Oceanie Indyjskim Zanzibar to największa wyspa Tanzanii. Wyspa znajduje się kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Afryki. Wchodzi w skład Archipelagu Zanzibarskiego, do którego należy też, leżąca na północ, wyspa Pemba oraz kilka mniejszych wysepek. Zanzibar ma powierzchnie 1658 km² i zamieszkuje go około 630 tys. stałych mieszkańców. Do tej grupy doliczyć trzeba liczną grupę pracowników sezonowych, którzy zatrudnieni są przede wszystkim w sektorze turystycznym.

Jakie są najlepsze plaże na Zanzibarze? Z pewnością Zanzibar plaże to bajkowa Kiwengwa, Jambiani, Paje – mekka kitesurferów, Matemwe oraz Nungwi. Tylko, która z plaż na Zanzibarze jest najpiękniejsza? Z pewnością każda z nich posiada swój niepowtarzalny klimat i urok. Jednak według wielu to właśnie Nungwi jest numerem jeden. Przede wszystkim ze względu na bajkowy, wręcz turkusowy kolor wody oraz spokojne i przyjazne zejście do wody.

 

zanzibar-ludzie-na-lodzi-Zanzibar plaże

sunrise-zachod-slonca-zanzibar-plaże

Klimat na Zanzibarze

Zanzibar posiada tropikalny klimat. Jego położenie blisko równika powoduje bardzo małe wahania temperatury pomiędzy zimą i latem – przez cały rok temperatura jest w okolicach 25-30 stopni. Pora deszczowa na Zanzibarze przypada na okres od połowy marca do maja oraz w listopadzie. Pozostała część roku to bardzo stabilna i słoneczna pogoda.

tanzania-zanzibar-hamak

Kiedy lecieć, by wypocząć na plażach Zanzibaru?

Kiedy lecieć, by wypocząć na plażach Zanzibaru? Najlepszym okresem na podróż na Zanzibar jest pora sucha, która występuje od czerwca do października oraz w styczniu i lutym. To właśnie wtedy plaże na Zanzibarze są najpiękniejsze. Jednak nie oznacza to, że w innych miesiącach wypoczynek na tej rajskiej wyspie będzie udany. Z pewnością Zanzibar i jego plaże są piękne o każdej porze roku.

Czy na Zanzibarze potrzebna jest wiza?

Czy na Zanzibarze potrzebna jest wiza? Obywatele RP muszą posiadać wizę, aby przekroczyć granicę i przebywać w Tanzanii. Wizę można uzyskać na głównych przejściach granicznych, w tym na lotnisku na Zanzibarze oraz przez internet . Koszt wizy turystycznej jednokrotnego wjazdu uzyskanej na przejściu granicznym, ważnej przez 90 dni to 50 USD. Na przejściach granicznych nie można uzyskać wizy wielokrotnego wjazdu.

Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii.

Zanzibar-informacje-praktyczne-małpa-na-drzewie

Szczepienia Zanzibar

W przeciwieństwie do lądowej części Tanzanii, przy wjeździe na Zanzibar nie są wymagane szczepienia. Wybierając się do strefy tropikalnej, warto zaszczepić się na dur brzuszny, tężec i żółtaczkę – są to dość powszechne schorzenia w tej części świata. Można też rozważyć szczepienie przeciwko żółtej gorączce, szczególnie jeżeli ktoś zamierza udać się do Tanzanii lądowej (tam szczepionka jest obowiązkowa).

Zobacz aktualne ograniczenia wjazdowe na Zanzibar z powodu koronawirusa.

plaża na zanzibarze

 

Skorzystaj z wyszukiwarki lotów, by znaleźć tanie bilety na Zanzibar

 

plaża-Zanzibar

Przeczytaj także:

Stone Town Zanzibar – perła i dusza Zanzibaru. Co zobaczyć?

 

autor: red.

fot. pixabay