Tanie Wakacje

Kenia last minute z Warszawy. Ile kosztują wczasy last minute w Kenii 2022?

26 stycznia 2022

Kenia last minute to szansa, by wypocząć w egzotycznej scenerii o każdej porze roku. Poznacie tam różne oblicza Afryki i zetkniecie się z niesamowitą przyrodą. Podczas wczasów w Kenii na własne oczy będziecie mogli wybrać się na safari i sfotografować „Wielką Piątkę”, zobaczyć sawannę, afrykańskie krajobrazy i odpocząć na śnieżnobiałych plażach Mombasy. Jednak przede wszystkim będzie to okazja, by spełnić marzenia o Afryce i poznać magię tej części świata.

zebras-love-kenia-last-minute

 

Wymarzone wakacje w Afryce

Podczas urlopu w Kenii znajdziecie wszystko, z czego słynie Afryka. Zobaczycie tam wspaniałe afrykańskie krajobrazy sawanny, będziecie mogli wybrać się na safari i zobaczyć dzikie zwierzęta oraz wspaniałą roślinność. Ponadto Mombasa i miejsca takie jak Diani Beach, Nyali, Bamburi pozwolą wam odpocząć w iście bajkowej scenerii. Białe plaże wybrzeża Kenii słyną ze swojego piękna, a krystalicznie czysta woda Oceanu Indyjskiego i cudowne rafy koralowe potrafią zapaść w pamięć na długo.

Sprawdź najlepsze oferty Kenia last minute 2022 

Oczywiście pobyt w tym kraju to nie tylko plaże, safari i dzikie zwierzęta. Kenia to również niesamowici ludzie i kultura. Jest to kraj, najbardziej zróżnicowany pod względem etnicznym na całym kontynencie. Żyje tam około 40 różnych plemion. Wśród nich najliczniejsze są ludy Bantu, dalej Masajowie i Somalijczycy. Ponadto w kraju można spotkać sporo przybyszów z Indii oraz Arabów. Ta różnorodność najbardziej zauważalna jest w portowej Mombasie, gdzie ląduje również większość samolotów z turystami. To wszystko sprawia, że każdy krok po Czarnym Lądzie jest niezwykle intrygujący i pozwala poczuć magię Afryki. Tylko ile kosztują wczasy w Kenii 2022?

maasai-tribe-wczasy-minute-kenia-last

Last minute Kenia, kiedy jechać?

Zastanawiacie się last minute Kenia, kiedy jechać? Właściwie nie ma gorszych okresów. Kraj znajduje się w strefie klimatu podrównikowego. Dlatego praktycznie nie występują tam pory roku. Co do zasady możemy wyróżnić dwa okresy: porę suchą i porę deszczową. Czas większych opadów przypada w okresie od kwietnia do czerwca oraz od listopada do grudnia. Jednak dla osób przebywających na wybrzeżu, różnice są praktycznie niezauważalne i na pewno ulewy nie zakłócą wypoczynku na plaży. Z kolei na północnym zachodzie kraju, deszcz praktycznie w ogóle nie pada. Temperatury w kraju rzadko spadają poniżej 25 stopni Celsjusza.

Szukasz oferty na wymarzone wakacje? Sprawdź najlepsze last minute

Wczasy w Kenii z Polski

Wczasy last minute w Kenii są bardzo popularne wśród turystów z Polski o każdej porze roku. Jednak największą popularnością cieszą się okres naszej zimy. Przede wszystkim jest to wspaniałe miejsce, by uciec od chłodu i odpocząć na pięknych, słonecznych plażach. Wyjazdy w ofercie posiadają największe biura podróży w Polsce tj. wakacje.pl. Loty czarterowe do Kenii odbywają się najczęściej z lotnisk Warszawa-Chopin oraz Katowice-Pyrzowice i lądują w Mombasie. Lot z reguły trwa około 8 godzin i 15 minut.

elephants-wakacje-last-minute-kenia

Wycieczki last minute Kenia z Warszawy

W takim razie: kiedy lecieć na wycieczki last minute do Kenii z Warszawy? Samoloty czarterowe z warszawskiego lotniska Chopina odlatują do Mombasy regularnie przez cały roku. Daje dużo okazji na tanie wczasy last minute w Kenii w różnych okresach. Najczęściej loty odbywają się raz w tygodniu, co pozwala zorganizować 7 lub 14-dniowy wypoczynek.

Lato-2022

Wakacje last minute Kenia z innych miast w Polsce

Wakacje last minute Kenia z Katowic? Oczywiście. Katowice to drugie miasto w Polsce, którego można polecieć na afrykańskie wakacje. Czartery z lotniska w Pyrzowicach do Mombasy odlatują podobnie jak z Warszawy z częstotliwością raz w tygodniu. Dlatego tutaj również pobyt na urlopie może potrwać 7 lub 14 dni. Inne lotniska w Polsce nie oferują lotów czarterowych do Kenii. Ale, ile kosztuje urlop? Kenia last minute, jaka cena?

basem-hotel

Kenia last minute ile kosztują wczasy 2022? Jaka cena urlopu w Mombasie?

Chcecie wiedzieć, ile kosztują wczasy last minute w Kenii 2022? Otóż, wszystko zależy od okresu, w którym chcecie lecieć i zainteresowania. Pod koniec ubiegłego roku można było kupić prawdziwe „lasty” z wyżywieniem za na mniej niż 3 tysiące złotych (2716 PLN)sprawdź jedną z naszych ofert. Jednak, takie okazje nie trafiają się codziennie. Dlatego, jeżeli chcecie pojechać tam w dobrej cenie, musicie uważnie śledzić oferty. Z reguły ceny last minute do Kenii wahają się od 3500 PLN do około 5500 PLN. To oczywiście uzależnione jest od standardu hotelu oraz czasu, na jaki z wyprzedzeniem kupujecie wycieczkę.

kenya-last-minute

Last minute Kenia safari i nie tylko

Jedną z głównych atrakcji wyjazdów jest last minute Kenia safari.  Fakty są takie, że lepiej jest poszukać na miejscu dobrego organizatora. W okolicy Mombasy bez problemu znajdziecie lokalne biura podróży oferujące możliwość zobaczenia safari. Ceny mnogą różnić się w zależności od preferencji. W ofercie są zarówno jednodniowe wyjazdy, jak i pobyt na safari z noclegiem. Wszystko zależy od zasobności waszych portfeli.

Jednak jeżeli zależy wam głównie na wypoczynku, to niedaleko hoteli w rejonie Mombasy znajduje się farma krokodyli i Park Hallera, czyli ZOO zwierząt afrykańskich.

ogród-hotel

Jaki język w Kenii?

Na miejscu bez problemu dogadacie się po angielsku. Większość mieszkańców kraju zna bardzo dobrze ten język, który obok suahili jest językiem urzędowym. Oczywiście, dobrze jest znać kilka słów w język rdzennych mieszkańców np.: jambo – to dzień dobry, hakuna matata – nie martw się, asante – dziękuję.

Ile kosztuje wiza do Kenii 2022?

Polacy lecący na wakacje muszą uzyskać wizę pobytową. Od 1 stycznia 2021 r. obowiązują wyłącznie e- wizy, o które można wnioskować na stronie: www.evisa.go.ke Z obowiązku uzyskania wizy zwolnione są dzieci w wieku poniżej 16 lat. Nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy. Tylko ile kosztuje wiza do Kenii? Wiza jednokrotnego wjazdu kosztuje około 225 PLN, z kolei wiza wielokrotnego wjazdu to koszt rzędu 445 PLN. Jednak w obu przypadkach dokument jest ważny przez 90 dni.

 

Przeczytaj także:

Wakacje last minute 2022 – czy warto czekać?

Wakacje za granicą 2022 – Lista top 10 kierunków!

 

Autor: red.

Zdjęcie główne: pixabay, wakacje.pl

 

Dodaj komentarz

Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.

Ikony społecznościowe

facebook_widget