Wyspy Kanaryjskie – Hiszpania

Wyspy Kanaryjskie Hiszpania to wymarzone miejsce na wakacje pod palmami. Znajdziesz tam bogactwo fauny i flory, piękne i różnorodne plaże oraz malownicze krajobrazy. Każda z wysp archipelagu jest inna i każda dostarczy niezapomnianych wrażeń.

 

Teneryfa jest największą i najbardziej różnorodną z wysp. Uwielbiają ją turyści. Na Fuerteventurze odnajdą się miłośnicy sportów wodnych i plażowania. Lanzarote słynie z czarnych, piaszczystych plaż i księżycowych krajobrazów. Gran Canaria posiada około 500 plaż pokrytych drobniutkim piaskiem, z kolei La Palma oferuje względny spokój i jest idealna dla miłośników pieszych wędrówek. Kanary to wspaniałe miejsce na rodzinne wczasy jak i beztroski urlop last minute. Dlatego mamy dla was sporo informacji praktycznych na temat hiszpańskich Wysp Kanaryjskich.

 

Teneryfa all inclusive już od 1099 złspain-kaktusy-wyspy-kanaryjskie-hiszpania

 

Informacje ogólne Wyspy Kanaryjskie Hiszpania

  1. strefa czasowa: GMT + 1
  1. Stolica państwa – Hiszpania: Madryt
  1. Liczba Ludności: 2,2 mln
  1. Powierzchnia: 7 493 km2
  1. Język na Wyspach Kanaryjskich: hiszpański
  1. Waluta na Wyspach kanaryjskich: Euro (1 EUR to 100 centów).

 

Położenie geograficzne – Hiszpania Wyspy Kanaryjskie

Hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie znajdują się na Oceanie Atlantyckim, na północny zachód od wybrzeży Afryki. Należący do Hiszpanii archipelag składa się z 7 dużych wysp i 6 mniejszych, z których część jest niezamieszkała. Łączna powierzchnia lądu to blisko 8 tysięcy km2. Wyspy pomimo bliskiego położenia różnią się od siebie krajobrazem. Każda z nich jest inna i na swój sposób wyjątkowa. Największą z Wysp Kanaryjskich jest Teneryfa, która jednocześnie jest głównym ośrodkiem turystycznym.

lanzarote-plaza-palmy-hiszpania-wyspy-kanaryjskie

road-ulica-wyspy kanaryjskie hiszpanii

 

Klimat na Wyspach Kanaryjskich Hiszpanii

Wspólną cechą Wysp Kanaryjskich Hiszpanii jest subtropikalny klimat, który przyciąga o różnych porach roku. Charakteryzuje się on umiarkowanymi temperaturami i niezbyt często występującymi opadami. Dlatego pogoda na Wyspach Kanaryjskich jest raczej przewidywalna. Średnia temperatura zimą to około 18 °C, natomiast latem średnio można zaobserwować 24-25 °C.

Najgorętsze miesiące to lipiec i sierpień, ale nawet wtedy dzięki odpowiedniemu klimatowi i wilgotności powietrza nie ma upałów. Panuje przyjemna temperatura, odpowiednia zarówno do wypoczynku jak i zwiedzania. Rzadko kiedy słupek rtęci przekracza 30 °C, a ekstremalne upały praktycznie nie występują.

gran-canaria-kobieta-kanary-hiszpania

Sprawdź co zabrać na wakacje z dzieckiem

Wyspy Kanaryjskie Hiszpania – kiedy lecieć?

Wyspy Kanaryjskie Hiszpania to idealne miejsce na urlop w ciągu całego roku. Słońce świeci tam przez 340 dni. Temperatura wody w zależności od miesiąca w oceanie Atlantyckim waha się od 19 do 24 °C. Dlatego ten hiszpański region cieszy się ogromną popularnością praktycznie przez cały rok. Jest wiele osób, które wybierają miesiące zimowy na pobyt na Wyspach Kanaryjskich Hiszpanii.

lanzarote-winnica-wyspy-kanaryjskie

Informacje wizowe i opłaty lotniskowe – Wyspy Kanaryjskie Hiszpania

Od obywateli Polski, lecąc do tej części Hiszpanii, powinni mieć ważny dowód osobisty lub paszport. Na Wyspach Kanaryjskich Hiszpania nie jest wymagana wiza.

Szczepienia na Kanarach

Przed wyjazdem na należący do Hiszpanii archipelag Wysp Kanaryjskich nie ma obowiązkowych szczepień ochronnych. Warto jednak rozważyć zaszczepienie się przeciw tężcowi, błonicy i polio oraz żółtaczce pokarmowej. Zobacz aktualne ograniczenia wjazdowe z powodu koronawirusa oraz artykuł o podróżach w czasie pandemii koronawirusa.

beach-plaza-fuerteventure-hiszpania-kanary

 

Najlepsze oferty wakacji last minute na Wyspy Kanaryjskie Hiszpania znajdziesz tutaj

 

autor: red.

fot. pixabay