Teneryfa – pogoda. Zobacz, kiedy jechać na Teneryfę

16 lutego 2022

Teneryfa to jedna z najpopularniejszych i najpiękniejszych wysp w całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. Cieszy się dużym zainteresowaniem turystów bez względu na porę roku. Jest różnorodna, zielona, posiada piękne plaże. Zachwyci was lazurową wodę oceanu oraz wspaniałą infrastrukturę do wypoczynku. Kochają ją zarówno miłośnicy leniuchowania, jak i aktywnych form spędzania wolnego czasu. Tylko kiedy jechać na Teneryfę, aby pogoda była idealna?

 

sunset-zachód słońca-pogoda-teneryfa

 

Teneryfa to największa z Wysp Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii. Znajdują się na Oceanie Atlantyckim, na północny zachód od wybrzeży Afryki. Archipelag składa się z 7 dużych wysp i kilku mniejszych, z których część jest niezamieszkała. Wyspy pomimo bliskiego położenia różnią się od siebie znacząco krajobrazem i warunkami klimatycznymi. Na każdej z nich pogoda jest trochę inna. Jednak zawsze można mieć pewność, że wakacje na Wyspach Kanaryjskich pod względem temperatury będą udane.

Największą i najludniejszą jest Teneryfa. Jest ona jednocześnie głównym ośrodkiem turystycznym. Wiele osób wybiera właśnie ją ze względu na zróżnicowanie krajobrazów oraz wspaniałe warunki klimatyczne. Zaletą jest też rozbudowana infrastruktura turystyczna.  Zastanawiasz się Teneryfa kiedy jechać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto najpierw dowiedzieć się, jak wygląda pogoda na przestrzeni całego roku. Przede wszystkim musicie pamiętać, że za sprawą wulkanu Teide warunki klimatyczne na północy i południu będą się odrobinę różniły.

Północna część wyspy – pogoda na Teneryfie

Północna część  jest bardziej zielona i wilgotna. Mają na to wpływ wiatry, czyli passaty dolne. Są to wilgotne wiatry niosące ze sobą sporo chłodu. Jednak występują one do wysokości 1500 m.n.p.m. Dlatego nie mają szans przedostać się przez środek wyspy, gdzie znajduje się wulkan Teide. Jedynie częściowo udaje im się to tylko po skraju wschodniej i zachodniej części wyspy.

Ponadto północna część wyspy znana jest z wyjątkowo pięknej i bujnej przyrody. Rozwój tropikalnej roślinności możliwy jest dzięki niższym temperaturom, większej wilgotności powietrza i częstszym opadom.

 

Wyspy-Kanaryjskie-kiedy-warto-lecieć

 

Południowa część wyspy – klimat i pogoda

Na południu sytuacja wygląda zgoła inaczej. Klimat jest bardziej suchy, a krajobrazy zbliżone do pustynnych. Gleby są mniej urodzajne i nie spotkacie tam tyle zieleni co na północy. Oczywiście nie brakuje palm i innych egzotycznych roślin, o które władze wyspy bardzo dbają. Zaletą południowej części jest słońce, które świeci tam niemal przez cały rok. Dlatego właśnie tam powstały najpopularniejsze kurorty turystyczne z Puerto de la Cruz na czele.

 

teneryfa-plaża-pogoda

 

Pogoda Teneryfa – kiedy jechać?

Pogoda na Teneryfie jest idealna do plażowania i zwiedzania licznych atrakcji niemal w każdym miesiącu. Wyspa leży w klimacie zwrotnikowym. Jednak jest on nieco ochładzany zimnym Prądem Kanaryjskim. Dlatego nie ma tam strasznych upałów nawet w miesiącach letnich. Przede wszystkim jest to wspaniały kierunek dla rodzin z dziećmi. Chętnie wybierają go również osoby źle znoszące bardzo wysokie temperatury.

Teneryfa – kiedy jechać? Wiemy już, że aura jest tam wspaniała przez okrągłe dwanaście miesięcy. Dlatego odpowiedź wydaje się być oczywista: warto tam lecieć o każdej porze roku. Jednak w szczycie sezonu (miesiące letnie) trzeba mieć na uwadze bardzo duże zainteresowanie. Latem spotkacie tłumy na plażach, w kurortach i miejscach szczególnie atrakcyjnych turystycznie. Ponadto wówczas ceny są znacznie wyższe niż na przykład w kwietniu lub listopadzie.

Dlatego wielu turystów leci na archipelag właśnie poza wysokim sezonem. Wtedy ludzi jest mniej, a ceny są bardziej przystępne. Warto wspomnieć, że innym atrakcyjnym kierunkiem na wakacje po sezonie są emiraty arabskie. Wbrew pozorom ceny w Dubaju nie są przeraźliwie wysokie.

 

Styczeń to też sezon

Dla wszystkich, którzy planują wyprawę w styczniu  na Teneryfę, pogoda będzie doskonała do zwiedzania. Aura dopisze również w trakcie aktywnego wypoczynku. Na północy średnia temperatura to około 19 stopni Celsjusza, zaś na południu około 21 stopni Celsjusza. W dzień słupki rtęci mogą dobić do 25 st. C. Ogólnie w styczniu jest sucho i słonecznie. Dlatego nie zabraknie wam okazji do wygrzewania się na słońcu.

Oczywiście deszcz jest możliwy. Jednak na pewno nie przeszkadzają w odpoczynku. Wyspa Teneryfa w styczniu to miejsce, gdzie spędzicie udany w promieniach słońca.

 

volcano-teneryfa-pogodowo-jest-idealna

 

W lutym na wczasy

Wówczas jest tam cieplej niż na kontynencie. Wskazania termometru w lutym są zbliżone do tych na początku roku. Na pewno z urlopu wrócicie z ładną opalenizną, ponieważ odczuwalne temperatury do trochę wyższe. Pamiętajcie, że luty to okres tamtejszego karnawału. Dlatego nie zabraknie okazji do podgrzania atmosfery wypoczynku.

Wybierając się w lutym na Teneryfę, pogoda z pewnością was nie zawiedzie. Będzie dobra do zwiedzania rezerwatów przyrody, wypraw na górskie szlaki i odpoczynku na leżakach.

 

Teneryfa marzec

W marcu na wyspie zaczyna ciekawsza i temperatury są już trochę wyższe. Dlatego przy odrobinie szczęścia doświadczycie iście wakacyjnych warunków wypoczynku. W dzień słupki rtęci na południu nierzadko przekraczają 25 stopni Celsjusza. Z kolei temperatura wody w oceanie to około 20 st. C. Oczywiście zdarzają się dni deszczowe. Jednak występują one najczęściej w pierwszej połowie miesiąca i są raczej sporadyczne.

Teneryfa w marcu to gwarancja przyjemnych i ciepłych temperatur. Ponadto to czas małego ruchu turystycznego. Dlatego znajdziecie tam dużo fajnych i tanich ofert super last minute bądź bezpośrednich lotów.

 

 

canary-islands-wycieczki piesze

 

Pogoda kwiecień – kiedy jechać na Teneryfę?

Temperatura na Teneryfie w kwietniu jest bardzo wiosenna. Zauważalny jest już spory wzrost średnich dobowych wskazań termometrów. Na południu temperatury średnio sięgają około 23 stopni Celsjusza. Jednak zdarzają się dni, kiedy spotkacie nawet powyżej 30 st. C. Z reguły w nocy nie jest chłodniej niż 18 st. C. W kwietniu nie brakuje osób chętnie korzystających z kąpieli słonecznych, ale i morskich.

W kwietniu na Teneryfie można relaksować się, zwiedzać i cieszyć się największymi atrakcjami. Z pewnością to wspaniały miesiąc na korzystanie ze sportów wodnych, aktywne zwiedzanie okolicy oraz wycieczki piesze i rowerowe. Na pytanie Teneryfa w kwietniu? Oczywiście, że tak! Możecie rezerwować ten wiosenny termin tanie loty.

 

Zobacz najlepsze oferty na wczasy Wyspy Kanaryjskie

 

Teneryfa pogoda maj

Teneryfa maj? Ten miesiąc Cię nie zawiedzie. Temperatury na południu wyspy średnio to około 25 stopni Celsjusza. Z kolei ocean ma około 21 st. C. Przede wszystkim to pierwszy miesiąc, kiedy odczuwalne są silne masy ciepłego powietrza napływające znad Afryki. Ilość godzin słonecznych to około 9. Oczywiście na północy będzie trochę chłodniej. Jednak już bardzo przyjemnie i mocno wiosennie. Standardowo najbardziej dogodnie pod względem warunków będzie nad oceanem, natomiast chłodniej w rejonach górskich.

Najlepiej jechać na Teneryfę właśnie w takich okresach jak początek sezonu. Do Polski wrócicie fajnie opaleni i z uśmiechem na twarzy po udanym urlopie. Innym miejsce w Hiszpanii na urlop przed sezonem jest wypoczynek na Majorce. Na Balearach również w maju czekać na was będą dobre warunki.

 

 

 

ocean atlantycki wyspy kanaryjskie pogoda

 

Teneryfa pogoda czerwiec

Na wyspie Teneryfa, aura w czerwcu jest wspaniała. W tym czasie zaczyna się najazd turystów. Średnie temperatury w dzień to 24 – 26 st. C. Dodatkowo noce są już przyjemnie ciepłe, a deszcze padają rzadko. Przez większość czerwca niebo jest bezchmurne. W tym czasie z przyjemnością możecie spróbować kąpieli w oceanie i zrelaksować się na plaży. Upał nie jest męczący.

Teneryfa w czerwcu daje gwarancję udanego wypoczynku i słońca w zenicie. To też okres idealny do uprawiania sportów wodnych. Lecąc na urlop w czerwcu, z pewnością przywieziecie niesamowite wspomnienia i wspaniałą opaleniznę. Klimat na Teneryfie w tym czasie jest bardzo łaskawy. Z kolei kurorty takie jak Puerto de la Cruz dopiero przygotowują się na oblężenie.

 

Teneryfa pogoda lipiec

Lipiec to już sezon pełną parą. To czas, w którym będziecie mogli skorzystać ze wszystkich uroków tego miejsca. Średnie temperatury powierza w tym miesiącu to około 30 stopni Celsjusza na południu. I zaledwie 2 kreski mniej na północy. Woda w oceanie w lipcu ma około 22 st. C. Opady w tym czasie prawie nie występują. W skali całego miesiąca pada zaledwie w ciągu dwóch dni. Jednak nie są to deszcze, które w jakikolwiek sposób mogą utrudnić wypoczynek. Szybko przychodzą i szybko odchodzą.

Pogoda, Teneryfa w lipcu nie zawiedzie oczekiwań. Jednak trzeba mieć na uwadze, że to okres wysokiego sezonu. Dlatego w  kurortach i na plażach jest sporo urlopowiczów. Na szczęście na wyspie znajdziecie wiele miejsc, gdzie w dalszym ciągu można będzie wypocząć z dala od tłumów.

 

wyspy kanaryjskie teneryfa pogoda

 

Teneryfa pogoda sierpień

Pogoda Teneryfa sierpień to upalna aura i bezdeszczowe lato po obu stronach wyspy. W tym czasie spotkacie tam wskazania termometrów na poziomie 29 stopni Celsjusza. Jednak nikogo nie powinny dziwić okresy, kiedy wskazania poszybują nawet do 35 – 40 st. C. Temperatura oceanu zachęca do kąpieli i opalania na plaży. W tym czasie na Wyspach Kanaryjskich pojawia się zjawisko Calima związane ze wschodnim wiatrem o nazwie Sirocco, wiejącym znad Afryki. Przenosi ono upalne masy powietrza, ale też pustynny piasek.

Deszcz raczej pada rzadko. Jeżeli już się przydarz, to jest przyjemnym orzeźwieniem i czynnikiem, który oczyszcza powietrze. Na pewno nie przeszkodzi Wam w wypoczynku. Dlatego w sierpniu na wyspie Teneryfa, pogoda was nie zawiedzie.  Ale Teneryfa kiedy jechać, by uniknąć upałów?

 

Teneryfa pogoda wrzesień

Myślicie o urlopie we wrześniu? Na pewno to jeszcze nie jesień. Powoli ustępują upały, ale w dalszym ciągu jest bardzo ciepło. Na południu wyspy termometr wskazuje około 27 stopni Celsjusza. Na północy jest już delikatnie chłodniej. Woda w oceanie jest nagrzana po okresie kończącego się lata. Dlatego jest to doskonały czas na aktywności w wodzie.

Najlepiej jechać na Teneryfę właśnie jesienią. Jest to szansa na udany urlop. Wspaniałe warunki pogodowe dają wiele możliwości na wspaniały wypoczynek. Na pewno ceny powoli zaczynają spadać, turystów robi się mniej a słońce, wciąż świeci pełnią blasku. Szukając okazji na wakacji, rozważcie wrzesień lub kolejne miesiące. Korzystnie w tym okresie wypada również aura na Cyprze.

 

 

island-teneryfa-pogoda-kiedy-jechać

 

Teneryfa pogoda październik

Jeśli marzysz o miejscu, gdzie jest słoneczna pogoda, Teneryfa w październiku również nie zawiedzie. Pomimo zaczynającej się jesieni, na wyspach nadal warunki są bardzo dobre. Słońce świeci przez cały dzień, niebo jest bezchmurne, a opady prawie nie występują. Temperatury są komfortowe.

Ponadto woda w morzu jest najcieplejsza z całego sezonu i ma około 24 kresek. To sprawia, że ten miesiąc cieszy się dużą popularnością wśród spóźnionych urlopowiczów. Teneryfa w październiku go dobry czas na wspaniałe i słoneczne wakacje w październiku.

 

 

Teneryfa pogoda listopad

Na Teneryfie pogoda w listopadzie również jest bardzo przyjemna. W Polsce jest zimno i ponuro, a tam nadal świeci słońce. Termometry pokazują około 23 st. C. Jednak nie brakuje dni naprawdę upalnych. W tym miesiącu zdarzają się przelotne opady deszczu. Można je spotkać częściej na północy niż na południu.

Teneryfa w listopadzie to dużo słonecznych dni, ciepła woda w oceanie i wspaniałe warunki do plażowania. Dlatego, jeżeli ktoś nie zdążył złapać opalenizny przez całe lato, z pewnością nadrobi zaległości na Kanarach!

 

 

cactus-teneryfa-temperatura-pogoda

Teneryfa pogoda grudzień

Teneryfa pogoda grudzień to okazja, by nabrać sił przed zimą na wczasach all inclusive. Oczywiście będzie już chłodniej — na południu średnio 20 st. C. Przeciwna strona wyspy już wtedy jest chłodniejsza, termometry wskazują w okolicach 16 kresek powyżej zera. W tym miesiącu zdarzają się opady. Jednak nie są intensywne i raczej liczba dni deszczowych nie przekracza 5-7.

Temperatury w ostatnim miesiącu roku są umiarkowane. Przyjemne i niemęczące, ale i tak wyższe niż w Europie Centralnej. Dlatego, jeśli w grudniu myślisz o haśle wakacyjna pogoda, Teneryfa może przyjść z pomocą.

 

 

woman-kobieta-na-wakacjach

 

 

Teneryfa – kiedy jechać?

Kiedy lecieć na Teneryfę? Od stycznia do grudnia! Każdy miesiąc niesie ze sobą dużo słońca i małe ryzyko opadów deszczu. Poszczególne okresy różnią się średnią temperaturą powietrza. Dlatego to od ciebie zależy czy wolisz bardziej upalny sierpień, czy wiosenny kwiecień. Innym kierunkiem na wakacje po sezonie będzie atrakcyjna Malta. Znajdziecie tam wspaniałe warunki do wypoczynku również poza okresem letnim.

W których miesiącach najcieplej?

Osobom lubiącym wysokie temperatury, polecamy lecieć w okresie od czerwca do września. Wtedy nikt nie powinien narzekać na braki w letniej opaleniźnie

Jaki klimat?

Zastanawiacie się gdzie na wakacje za granicą? Wyspa klimat ma typowo zwrotnikowy. Jest on trochę schładzany przez zimny Prąd Kanaryjski. Jest tam ciepło, słonecznie i raczej sucho przez niemal cały rok. Wspaniałe warunki do wypoczynku znajdziecie na Cyprze, pogoda tam również dopisuje przez cały rok.

Kiedy najtaniej?

Chcesz zaoszczędzić, jadąc na Kanary? Najniższe ceny panują w okresie od października do maja, czyli poza sezonem wysokim. Szczególnie korzystne promocje panują zimą. Dlatego odpowiedź na pytanie Teneryfa kiedy jechać zależy od waszych osobistych preferencji. Z pewnością w różnych okresach możecie tam wypocząć.

 

 

autor: red.

zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget