Tanie Wakacje

Teneryfa – pogoda. Zobacz, kiedy jechać na Teneryfę

16 lutego 2022

Teneryfa to jedna z najpopularniejszych i najpiękniejszych wysp w całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. Cieszy się dużym zainteresowaniem turystów bez względu na porę roku. Jest różnorodna, zielona, posiada piękne plaże, lazurową wodę oceanu oraz wspaniałą infrastrukturę do wypoczynku. Kochają ją zarówno miłośnicy leniuchowania, jak i aktywnych form spędzania wolnego czasu. Tylko kiedy jechać na Teneryfę, aby pogoda była idealna.

sunset-zachód słońca-pogoda-teneryfa

 

Największa z Wysp Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii. Znajdują się na Oceanie Atlantyckim, na północny zachód od wybrzeży Afryki. Archipelag składa się z 7 dużych wysp i kilku mniejszych, z których część jest niezamieszkała. Wyspy pomimo bliskiego położenia różnią się od siebie znacząco krajobrazem i warunkami klimatycznymi. Na każdej z nich pogoda jest trochę inna. Jednak zawsze można mieć pewność, że wakacje pod względem temperatury będą udane.

Największą i najludniejszą z wysp jest Teneryfa, która jednocześnie jest głównym ośrodkiem turystycznym. Wielu turystów wybiera właśnie ją ze względu na zróżnicowanie krajobrazów, wspaniałe warunki klimatyczne oraz rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Jeśli masz wątpliwości, kiedy lecieć na Teneryfę, warto najpierw dowiedzieć się, jak wygląda tam pogoda na przestrzeni całego roku. Jednak trzeba pamiętać, że za sprawą wulkanu Teide warunki klimatyczne na północy i południu będą się odrobinę różniły.

 

Najlepsze oferty Last Minute

Północna część wyspy

Północna część Teneryfy jest bardziej zielona i wilgotna. Mają na to wpływ wiatry, czyli passaty dolne. Są to wilgotne wiatry niosące ze sobą sporo chłodu. Jednak występują one do wysokości 1500 m.n.p.m. Dlatego nie mają szans przedostać się przez środek wyspy, gdzie znajduje się wulkan Teide. Jedynie częściowo udaje im się to tylko po skraju wschodniej i zachodniej części wyspy.

Ponadto północna część wyspy znana jest z wyjątkowo pięknej i bujnej przyrody. Rozwój tropikalnej roślinności możliwy jest dzięki niższym temperaturom, większej wilgotności powietrza i częstszym opadom.

 

 

Południowa część wyspy

Na południu sytuacja wygląda zgoła inaczej. Klimat jest bardziej suchy, a krajobrazy zbliżone do pustynnych. Gleby są mniej urodzajne i nie spotkacie tam tyle zieleni co na północy. Oczywiście nie brakuje palm i innych egzotycznych roślin, o które władze wyspy bardzo dbają. Zaletą południowej części jest słońce, które świeci tam niemal przez cały rok. Dlatego właśnie tam powstały najpopularniejsze kurorty turystyczne.

 

teneryfa plaża pogoda

 

Pogoda Teneryfa – kiedy jechać?

Pogoda na Teneryfie jest idealna do plażowania i zwiedzania licznych atrakcji niemal w każdym miesiącu. Wyspa leży w klimacie zwrotnikowym. Jednak jest on nieco ochładzany zimnym Prądem Kanaryjskim. Dlatego nie ma tam strasznych upałów nawet w miesiącach letnich. Przede wszystkim jest to wspaniały kierunek dla rodzin z dziećmi. Chętnie wybierają go również osoby źle znoszące bardzo wysokie temperatury.

Teneryfa – kiedy jechać? Skoro wiemy już, że pogoda jest tam wspaniała przez okrągłe dwanaście miesięcy odpowiedź wydaje się być oczywista: warto tam lecieć o każdej porze roku. Jednak w szczycie sezony (miesiące letnie) trzeba mieć na uwadze bardzo duże zainteresowanie a czasem wręcz tłumy na plażach, w kurortach i miejscach szczególnie atrakcyjnych turystycznie. Ponadto wówczas ceny są znacznie wyższe niż na przykład w kwietniu lub listopadzie.

Dlatego wielu turystów leci na archipelag właśnie poza wysokim sezonem. Wtedy ludzi jest mniej, a ceny są bardziej przystępne.

 

Wakacje za granicą 2022 – Lista top 10 kierunków!

 

Teneryfa pogoda styczeń

Dla wszystkich, którzy planują wyprawę w styczniu na Teneryfę, pogoda będzie doskonała do zwiedzania i aktywnego wypoczynku. Na północy średnia temperatura to około 19 stopni Celsjusza, zaś na południu około 21 stopni Celsjusza. W dzień słupki rtęci mogą dobić do 25 st. C. Ogólnie w styczniu jest sucho i słonecznie. Dlatego nie zabraknie wam okazji do wygrzewania się na słońcu.

Oczywiście deszcz jest możliwy. Jednak na pewno nie przeszkadzają w odpoczynku. Wyspa Teneryfa w styczniu to miejsce, gdzie spędzicie udany urlop w promieniach słońca.

 

volcano-teneryfa-pogoda

 

Teneryfa pogoda luty

Kanaryjska Teneryfa w lutym to dobry pomysł na urlop w miejscu, gdzie jest dużo cieplej niż na kontynencie europejskim. Ogólnie wskazania termometra są zbliżone do tych na początku roku. Na pewno z urlopu wrócicie z ładną opalenizną, ponieważ odczuwalne temperatury do trochę wyższe. Pamiętajcie, że luty to okres tamtejszego karnawału. Dlatego nie zabraknie okazji do podgrzania atmosfery wypoczynku 😊.

Wybierając się w lutym na Teneryfę, pogoda z pewnością was nie zawiedzie. Będzie dobra do zwiedzania rezerwatów przyrody, wypraw na górskie szlaki i odpoczynku na leżakach.

 

Znajdź najlepsze last minute na wczasy w lutym

 

Teneryfa pogoda marzec

W marcu na wyspie Teneryfa, pogoda zaczyna być już bardziej ciekawa i temperatury są już trochę wyższe. Dlatego przy odrobinie szczęścia doświadczycie iście wakacyjnych warunków wypoczynku. W dzień słupki rtęci na południu nierzadko przekraczają 25 stopni Celsjusza. Z kolei temperatura wody w oceanie to około 20 st. C. Oczywiście zdarzają się dni deszczowe. Jednak występują one najczęściej w pierwszej połowie miesiąca i są raczej sporadyczne.

Teneryfa w marcu to gwarancja przyjemnych i ciepłych temperatur. Ponadto to małego ruchu turystycznego. Dlatego znajdziecie tam dużo fajnych i tanich ofert last minute bądź bezpośrednich lotów.

 

canary-islands-wycieczki piesze

 

Teneryfa pogoda kwiecień

Temperatura Teneryfa w kwietniu jest bardzo wiosenna. Zauważalny jest już spory wzrost średnich dobowych wskazań termometrów. Na południu temperatury średnio sięgają około 23 stopni Celsjusza. Jednak zdarzają się dni, kiedy spotkacie nawet powyżej 30 st. C. Z reguły w nocy nie jest chłodniej niż 18 st. C. W kwietniu nie brakuje osób chętnie korzystających z kąpieli słonecznych, ale i morskich.

W kwietniu na Teneryfie można relaksować się, zwiedzać i cieszyć się największymi atrakcjami. Z pewnością to wspaniały miesiąc na korzystanie ze sportów wodnych, aktywne zwiedzanie okolicy oraz wycieczki piesze i rowerowe. Na pytanie Teneryfa w kwietniu? Oczywiście, że tak! Możecie rezerwować ten wiosenny termin.

 

Zobacz najlepsze oferty na wczasy Wyspy Kanaryjskie

 

Teneryfa pogoda maj

Teneryfa maj? Ten miesiąc Cię nie zawiedzie. Temperatury na południu wyspy średnio to około 25 stopni Celsjusza. Z kolei ocean ma około 21 st. C. Przede wszystkim to pierwszy miesiąc, kiedy odczuwalne są silne masy ciepłego powietrza napływające znad Afryki. Ilość godzin słonecznych to około 9. Oczywiście na północy będzie trochę chłodniej. Jednak już bardzo przyjemnie i mocno wiosennie. Standardowo najbardziej dogodnie pod względem warunków będzie nad oceanem, natomiast chłodniej w rejonach górskich.

Jeżeli w maju wybierzecie wyspę Teneryfa, pogoda was nie zawiedzie. Do Polski wrócicie fajnie opaleni i z uśmiechem na twarzy po udanym urlopie.

 

 

ocean atlantycki wyspy kanaryjskie pogoda

 

Teneryfa pogoda czerwiec

Na wyspie Teneryfa, pogoda w czerwcu jest wspaniała. W tym czasie zaczyna się najazd turystów. Średnie temperatury w dzień to 24 – 26 st. C. Dodatkowo noce są już przyjemnie ciepłe, a deszcze padają rzadko. Przez większość czerwca niebo jest bezchmurne. W tym czasie z przyjemnością możecie spróbować kąpieli w oceanie i zrelaksować się na plaży. Upał nie jest męćzący.

Teneryfa w czerwcu daje gwarancję udanego wypoczynku i słońca w zenicie. To też okres idealny do uprawiania sportów wodnych. Lecąc na urlop w czerwcu, z pewnością przywieziecie niesamowite wspomnienia i wspaniałą opaleniznę.

 

Zobacz, gdzie wybrać się na all inclusive w czerwcu

 

Teneryfa pogoda lipiec

Teneryfa w lipcu to już sezon pełną parą. To czas, w którym będziecie mogli skorzystać ze wszystkich uroków tego miejsca. Średnie temperatury powierza w tym miesiącu w ciągu dnia do około 30 stopni Celsjusza na południu i zaledwie 2 kreski mniej na północy. Woda w oceanie w lipcu ma około 22 st. C. Opady w tym czasie prawie nie występują. W skali całego miesiąca pada zaledwie w ciągu dwóch dni. Jednak nie są to deszcze, które w jakikolwiek sposób mogą utrudnić wypoczynek – szybko przychodzą i szybko odchodzą.

Pogoda, Teneryfa w lipcu nie zawiedzie oczekiwań. Jednak trzeba mieć na uwadze, że to okres wysokiego sezonu. Dlatego w  kurortach i na plażach sporo urlopowiczów. Na szczęście na wyspie jest wiele miejsc, gdzie w dalszym ciągu można będzie wypocząć z dala od tłumów.

 

Pociąg do Chorwacji z Polski – rozkład, ceny biletów, ważne informacje

 

wyspy kanaryjskie teneryfa pogoda

 

Teneryfa pogoda sierpień

Pogoda Teneryfa sierpień to upalna aura i bezdeszczowe lato po obu stronach wyspy. W tym czasie spotkacie tam wskazania termometrów na poziomie 29 stopni Celsjusza. Jednak nikogo nie powinny dziwić okresy, kiedy wskazania poszybują nawet do 35 – 40 st. C. Temperatura ocanu zachęca do kąpieli i opalania na plaży. W tym czasie na Wyspach Kanaryjskich pojawia się zjawisko Calima związane ze wschodnim wiatrem o nazwie Sirocco, wiejącym znad Afryki. Przenosi ono upalne masy powietrza, ale też pustynny piasek.

Deszcz raczej pada rzadko. Jeżeli już się przydarz, to jest przyjemnym orzeźwieniem i czynnikiem, który oczyszcza powietrze. Na pewno nie przeszkodzi Wam w wypoczynku. Dlatego w sierpniu na wyspie Teneryfa, pogoda was nie zawiedzie.

 

Last minute Teneryfa – sprawdź

 

Teneryfa pogoda wrzesień

Myślicie o urlopie na Teneryfa, pogoda we wrześniu? Na pewno to jeszcze nie jesień. Powoli ustępują upały ale w dalszym ciągu jest bardzo ciepło. Na południu wyspy termometr wskazuje około 27 stopni Celsjusza. Na północy jest już delikatnie chłodniej. Woda w oceanie jest nagrzana po okresie kończącego się lata. Dlatego jest to doskonały czas na aktywności w wodzie.

Wrzesień Teneryfa to na pewno szansa na udany urlop. Wspaniałe warunki pogodowe dają wiele możliwości na udany wypoczynek. Na pewno ceny powoli zaczynają spadać, turystów robi się mniej a słońce, wciąż świeci pełnią blasku.

 

island-teneryfa-pogoda-kiedy-jechać

 

Teneryfa pogoda październik

Jeśli marzysz o miejscu, gdzie jest słoneczna pogoda, Teneryfa w październiku również nie zawiedzie. Pomimo zaczynającej się jesieni, na wyspach nadal warunki są bardzo dobre. Słońce świeci przez cały dzień, niebo jest bezchmurne, a opady prawie nie występują. Temperatury są komfortowe.

Ponadto woda w morzu jest najcieplejsza z całego sezonu i ma około 24 kresek. To sprawia, że ten miesiąc cieszy się dużą popularnością wśród spóźnionych urlopowiczów. Teneryfa w październiku go dobry czas na wspaniałe i słoneczne wakacje.

 

Gdzie na wakacje w październiku?

 

Teneryfa pogoda listopad

Teneryfa pogoda w listopadzie również jest bardzo przyjemna. W Polsce jest zimno i ponuro, a tam nadal świeci słońce. Termometry pokazują około 23 st. C. Jednak nie brakuje dni naprawdę upalnych. W tym miesiącu zdarzają się przelotne opady deszczu, które można częściej spotkać na północy niż na południu.

Teneryfa w listopadzie to dużo słonecznych dni, ciepła woda w oceanie i wspaniałe warunki do plażowania. Dlatego, jeżeli ktoś nie zdążył złapać opalenizny przez całe lato, z pewnością nadrobi zaległości na Kanarach!

 

cactus-teneryfa-temperatura-pogoda

Teneryfa pogoda grudzień

Teneryfa pogoda grudzień to okazja, by nabrać sił przed zimą. Oczywiście będzie już chłodniej — na południu średnio 20 st. C. Przeciwna strona wyspy już wtedy jest chłodniejsza, termometry wskazują w okolicach 16 kresek powyżej zera. W tym miesiącu zdarzają się opady. Jednak nie są intensywne i raczej liczba dni deszczowych nie przekracza 5-7.

Temperatury w ostatnim miesiącu roku są umiarkowane, przyjemne i niemęczące, ale i tak wyższe niż w Europie Centralnej. Dlatego, jeśli w grudniu myślisz o haśle wakacyjna pogoda, Teneryfa może przyjść z pomocą.

 

woman-kobieta-na-wakacjach

 

 

Teneryfa – kiedy warto jechać?

Kiedy lecieć na Teneryfę? Od stycznia do grudnia! Każdy miesiąc niesie ze sobą dużo słońca i małe ryzyko opadów deszczu. Poszczególne okresy różnią się średnią temperaturą powietrza. Dlatego to od ciebie zależy czy wolisz bardziej upalny sierpień czy wiosenny kwiecień.

Kiedy najcieplej?

Jeśli zależy Ci na tym, aby była wysoka temperatura, najbardziej polecamy lecieć w okresie od czerwca do września. Wtedy nikt nie powinien narzekać na braki w letniej opaleniźnie

Jaki klimat?

Wyspa klimat ma typowo zwrotnikowy. Jest on trochę schładzany przez zimny Prąd Kanaryjski. Jest tam ciepło, słonecznie i raczej sucho przez niemal cały rok.

Kiedy najtaniej?

Chcesz zaoszczędzić, jadąc na Kanary? Najniższe ceny panują w okresie od października do maja, czyli poza sezonem wysokim. Szczególnie korzystne promocje panują zimą.

 

autor: red.

zdjęcie główne: pixabay

Dodaj komentarz

Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.

Ikony społecznościowe

facebook_widget