Tanie Wakacje

Wakacje last minute 2022 – czy warto czekać?

11 stycznia 2022

Wakacje last minute to dla wielu z nas okazja, by pojechać na urlop. Wiele osób polując na „lasty” czeka, aż cena wymarzonego kierunku spadnie. Inni szukają prawdziwych perełek cenowych, mniejszą wagę przywiązując do konkretnej lokalizacji. Bez względu na obraną taktykę warto poznać kilka odpowiedzi na pytania, dzięki którym będzie łatwiej wyłowić naprawdę hitowe oferty na wakacje last minute.

resort-hotel-pool-basen

Czy warto jechać na wakacje last minute 2022?

Oczywiście, że tak. Bez wątpienia cena jest głównym powodem, dla którego klienci decydują się na takie oferty. Jadąc na wakacje last minute otrzymuje się to samo co klienci, którzy wcześniej zarezerwowali swój wyjazd i zapłacili więcej. „Lasty” potrafią być tańsze nawet o połowę od ceny wyjściowej. Dzięki takim ofertom wiele osób może spełnić marzenia o wyjeździe na urlop do krajów, na które normalnie nie jest ich stać.

 

Sprawdź dzisiejsze oferty last minute 2022

drink-nad-brzegiem-basenu-wakacje-last-minute-2022

Czym jest prawdziwe last minute na wakacje?

Na pewno o ofercie tego rodzaju nie można mówić na dwa lub trzy miesiące przed planowanym terminem wyjazdu. Takie propozycje ze strony biur podróży to zwykły chwyt marketingowy, mający na celu zwabienie klienta. Najtańsze last minute na wakacje w pełni tego słowa znaczeniu to wycieczki, które wykupuje się zwykle kilka lub kilkanaście dni przed podróżą. Wówczas ich cena naprawdę się zmienia. Zazwyczaj nie dzieje się to w jednej chwili. Biura podróży stopniowo obniżają cenę, jednocześnie obserwując zachowania klientów.

Dlaczego ceny wycieczek spadają i można kupić wakacje last minute?

Skoro już wiemy kiedy faktycznie mamy do czynienia z „lastem” zastanówmy się dlaczego ceny wycieczek tak drastycznie spadają? Otóż: biura podróży chcą i w pewnym sensie muszą dołożyć starań, by dana wycieczka była maksymalnie obłożona. Idealnym rozwiązaniem dla organizatora jest, by wszystkie miejsca w samolocie i w hotelu były zajęte. Z reguły są one opłacone z góry. Dlatego też, czasem lepiej jest sprzedać wakacje po niższej cenie, niż pozostawić wolne miejsca. Takie sytuacje to prawdziwa okazja na urlop last minute 2022. 

resort-hotel-pool-basen-wakacje-last-minute-2022

polynesia-wyspa-lodz-plaza

 

Gdzie jechać na wakacje last minute 2022?

Nie ma reguły co do kierunków, na jakie mogą liczyć osoby szukające wczasów last minute. W Polsce niezmiennie popularnością cieszą się wakacje w Turcji, Egipcie, Grecji, Hiszpanii oraz Cyprze i we Włoszech. Jednak zdarza się, że można upolować bardziej egzotyczne kierunki takie jak Dominikana, Kenia, Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar, czy też Zjednoczone Emiraty Arabskie. Co ciekawe, od pewnego czasu zdarzają się też oferty last minute dotyczące wycieczek w Polsce.

beach-plaza-morze-szczesliwi-ludzie

 

Jak znaleźć najlepsze oferty wczasów last minute 2022?

Wbrew pozorom okres przed wyjazdem na niedrogie wakacje last minute, wcale nie musi oznaczać nerwowego śledzenia ofert w dziesiątkach biur podróży i czasochłonnego poszukiwania najkorzystniejszej obniżki. Sektor turystyczny ma swoje zasady, dlatego o określonych porach roku możemy obserwować wzrost trendów dotyczących wybranych kierunków oraz duży spadek cen wycieczek w innych okresach.

Jeżeli chcesz, aby twoje wakacje były tanie, wystarczy na około dwa miesiące wcześniej zorientować się, jakie aktualnie oferty są najpopularniejsze oraz co możemy znaleźć w zakładce „last minute”. To pozwoli odpowiednio ocenić, czego można będzie się spodziewać w następnym okresie. Najpóźniej dwa tygodnie przed wyjazdem warto dokładniej przyjrzeć się ofertom, aby wybrać te najbardziej odpowiadające naszemu budżetowi oraz terminowi urlopu. Ostateczną decyzję najlepiej podjąć kilka lub kilkanaście dni przed wyjazdem. Dzięki wyszukiwarkom takim jak ta, jest to naprawdę proste i pozwala porównać oferty różnych operatorów.

kobiety-pomost-morze

Może wyjazd na wakacje last minute już jutro?

Zdarza się, że niektórzy kupują wycieczkę dosłownie na kilka godzin przed odlotem. To jednak wiąże się z dużym ryzykiem i wymaga wcześniejszego przygotowania do wyjazdu. W takiej sytuacji może się okazać, że ktoś sprzątnie nam wymarzony kierunek dosłownie sprzed nosa lub nie zdążymy dopełnić formalności. Pamiętajmy, że niektóre kraje przed przyjazdem wymagają spełnienia określonych warunków, takich jak rejestracja w systemie wizowym, szczepienia, czy testy na Covid-19. Planując taki wyjazd, koniecznie trzeba się wcześniej przygotować. Jednak bez wątpienia jest to wspaniała okazja na wakacje last minute 2022.

 

Czy wycieczka last minute jest gorsza od innych?

Niektórzy klienci zastanawiają się, czy oferty na wakacje last minute mogą oznaczać gorsze traktowanie. Odpowiedz jest prosta – oczywiście, że nie. Wszystkim klientom przysługują takie same prawa. To, że ktoś zapłacił mniej nie oznacza, że otrzyma gorszy pokój, czy też nie będzie mógł liczyć na dodatkowe udogodnienia. Umowa dla klientów korzystających z okazji jest dokładnie taka sama, jak dla podróżnych, którzy zdecydowali się na wykupienie wakacji w regularnej cenie. Wszystko reguluje ustawa o usługach turystycznych, dlatego wszyscy klienci muszą być traktowani jednakowo i przysługują im takie same prawa.

luggage-bagaze-na-wczasy-last-minute-2022

Wakacje last minute 2022. Jak będą wyglądały?

Wszystko wskazuje na to, że wakacje last minute 2022 będą bardzo ciekawa. Pandemia koronawirusa nie zwalnia. Jednak sektor turystyczny i przede wszystkim klienci powoli się do tego przyzwyczajają. Już na początku roku 2022 widać spore ożywienie wśród klientów biur podróży. Ludzie sią spragnieni wyjazdów. Dlatego godzą się na dodatkowe koszty wczasów tj. testy na COVID-19 oraz ubezpieczenia od zachorowań. Ponadto ostatnie miesiące pokazuje, że przypadki nagłego zamykania granic i odwoływania lotów stają się coraz rzadsze. Kraje turystyczne powoli wypracowują odpowiednie algorytmy i zachęcają turystów do przyjazdu. Co prawda już teraz widać, że większość państw będzie wymagała szczepień i certyfikatów covidowych. Dlatego przez najbliższy czas trzeba będzie do tego przywyknąć i przyjąć ten wymóg za normę.

Sprawdź najnowsze oferty last minute 

Wspomniane argumenty w połączeniu z hulającą na całym świecie inflacją mogą niestety doprowadzić do sporego wzrostu cen wycieczek w 2022 roku. Ofert na prawdziwe wakacje last minute 2022 może być mniej i na pewno będą się szybciej sprzedawać.  Dlatego tylko od was zależy czy dostatecznie szybko podejmiecie decyzje i ruszycie w podróż.

 

 

 

Przeczytaj także:

Jak zorganizować wakacje w czasie pandemii Covid-19?

Gdzie na wakacje? – Lista top 10 kierunków!

Dzieci na wakacjach – czyli co zabrać na podróż z dzieckiem. Gotowa lista!

 

autor: red

fot. fixabay.com

Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.

Ikony społecznościowe

facebook_widget