Ile się leci do Jordanii? Sprawdź ile trwa lot do Jordanii

8 listopada 2021

Wszystko wskazuje na to, że Jordania w najbliższym czasie będzie jednym z hitów na egzotyczne wakacje. Jest to dość nowy kierunek w ofercie wielu biur podróży, ale szybko zdobywa popularność. Często wybierają go osoby szukające ciekawych miejsc na urlop. Szeroką ofertę połączeń mają też linie rejsowe, w tym tanie linie lotnicze. To może sprawić, że wyjazd do tego kraju będzie okazją na tanie wakacje. Przed podróżą warto jednak sprawdzić, ile się leci z Polski do Jordanii. Pozwoli to przygotować się na czas spędzony w powietrzu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, ile trwa lot do Jordanii.

petra-ile-trwa-lot-do-jordanii

W zależności od miejsca wylotu, lotniska docelowego oraz tego czy połączenie jest bezpośrednie to, ile trwa lot do Jordanii, może się różnić. Portem lotniczym, do którego najczęściej latają samoloty z Polski, jest stolica państwa Amman. Z naszego kraju organizowane są wycieczki all inclusice z biurem podróży i wtedy leci się czarterem, jak również jest sporo połączeń liniami rejsowymi. W wielu przypadkach nie wymaga to przesiadki.

Jeżeli planujesz podróż na Bliski Wschód i zastanawiasz się, ile trwa lot z Polski do Jordanii, dobrym pomysłem jest przeanalizowanie ofert u różnych przewoźników. Wówczas mamy pewność, że dowiemy się sporo na temat połączenia, które nas interesuje i z pewnością będzie to rzetelna informacja na temat długości przelotu z wybranego miasta do miejsca docelowego.

Szukasz okazji na tanie wakacje w Jordanii? Sprawdź aktualną ofertę

Ile trwa lot do Jordanii z Polski

To, ile się leci do Jordanii, jest uzależnione od odległości, jaką ma do pokonania samolot. Zazwyczaj jednak nie są to duże różnice w czasie pomiędzy poszczególnymi miastami wylotu i lądowania. Lotniskiem, na które najczęściej latają samoloty, jest port lotniczy w Ammanie. Z Polski kilka miast umożliwia podróż do tego kraju. Obecnie przodującą linią lotniczą, oferującą bezpośrednie połączenia jest Ryanair. Inni przewoźnicy najczęściej w ofercie mają loty z przesiadką.

Wybierając bezpośredni lot za pośrednictwem tego operatora, czas jaki spędzisz w powietrzu, to trochę ponad 4 godziny. Oczywiście zawsze trzeba pamiętać, że przelot może się wydłużyć. Z reguły ma to związek z aktualną pogodą. Jednak przy nawet niekorzystnych warunkach pogodowych lot na takiej trasie nie powinien się znacząco przeciągnąć. Z kolei odpowiadając na pytanie, lot do Jordanii ile trwa w przypadku połączeń czarterowych, dowiemy się, że czas przelotu będzie zbliżony. Takie połączenia trwają średnio 4 godziny, bez względu na to, z którego miasta wystartujemy.

woman-morze-martwe-tanie-loty-jordania

Sporo dużych linii lotniczych oferuje możliwość podróży na inne lotnisko w Jordanii, jakim jest port w mieście Akaba. Na chwilę obecną linia Wizz Air oferuje nowe bezpośrednie przeloty rejsowe do tego miasta. Oczywiście możliwe są też loty przesiadkowe. To ile leci się na to lotnisko? Przelot bezpośredni do Akaby trwa około 4 godzin i 15 minut. W przypadku innych lotów trzeba dobrze sprawdzić czas, jaki musimy poświęcić na przesiadki. Pewne jest jednak, że taka podróż może wydłużyć się nawet do kilku godzin.

amman-ile-trwa-lot-do-jordanii

 

Z jakich miast polecimy do Jordanii?

Do Jordanii możemy wybrać się z kilku dużych polskich lotnisk. Najczęściej podróżni z naszego kraju wybierają loty do Jordanii z Poznania, Warszawy i Krakowa. To ile trwa lot do Jordanii z tych miast nie jest dużą różnicą.

Natomiast organizowane przez biura podróży loty czarterowe, najczęściej zaczynają się w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Jak widać, do wyboru jest kilka lotnisk. Skoro już wiemy, że miejsce rozpoczęcia wyprawy nie ma większego wpływu na długość lotu do Jordanii, to warto wybrać ten port lotniczych, który jest najbliżej miejsca naszego zamieszkania. Pozwoli to na skrócenie całkowitego czasu podróży.

Poszukaj najlepszych okazji na tanie loty do Jordanii

Czy można lecieć w ciąży do Jordanii?

Podróż w ciąży do Jordanii nie powinna być związana z większymi ograniczeniami, jednak szczegółowe zasady zależą zawsze od linii lotniczych. Najlepszym okresem na lot do Jordanii w ciąży jest II trymestr. Wtedy mijają początkowe dolegliwości, a dziecko jest już wystarczająco rozwinięte. Wykupując taki lot, kobieta w ciąży dostaje specjalne miejsce na skrzydle z większą ilością przestrzeni wokół siebie.

Przed 32 tygodniem ciąży z reguły nie są wymagane specjalne formularze. Tylko w zaświadczeniu od lekarza należy zawrzeć informację o stanie zdrowia kobiety i o zaawansowaniu ciąży. To ile lot do Jordanii trwa, nie powinno mieć większego wpływu dla zdrowia ciężarnej. Podróż nie jest zbyt długa, jednak zawsze należy pamiętać, o tym, aby co jakiś czas rozprostować nogi.

coach-ile trwa-lot-do-jordanii

Z jaką prędkością leci samolot do Jordanii i na jakiej wysokości?

Z reguły prędkość samolotu na długich trasach jest dość podobna – zobacz ile się leci do Dubaju. W zależności od typu maszyny oraz warunków atmosferycznych może się trochę różnić, ale uśredniając, będzie to w granicach 850 km na godzinę. Na tej podstawie jednak nie obliczymy, ile trwa lot do Jordanii. Należy pamiętać loty na całej długości, nie są realizowane z tą samą prędkością.

Maszyna lecąca do Jordanii osiąga dużą wysokość przelotową. Z reguły po osiągnięciu pułapu, będzie to około 10 tysięcy metrów nad ziemią. Lot na takiej wysokości pozwala zoptymalizować zużycie paliwa oraz gwarantuje komfort podróży ponad chmurami.

morze-martwe-ile-trwa-lot-do-jordanii

pillars-ile trwa lot do jordanii

 

Jordania – ile trwa lot?

Lot do do tego kraju, zarówno rejsowy, jak i czarterowy trwa około 4 godzin. Znacznie dłuższe i mniej komfortowe będą loty z przesiadką. Szczególnie, że obecnie trudno o wygodne połączenia.

Jordania – jak szybko leci samolot? Na jakiej wysokości odbywa się lot do Jordanii

Samoloty do Jordanii podobnie jak na innych trasach międzypaństwowych latają z prędkością 500 mil na godzinę. Taka prędkość gwarantuje wygodę podróży oraz pozwala zaoszczędzić sporo paliwa.

Jordania – lot w ciąży

Jeżeli zdrowie przyszłej mamy na to pozwala lot do Jordanii nie powinien wiązać się z większymi ograniczeniami. Kobieta w ciąży dostaje specjalne miejsce z większą przestrzenią na nogi.

Czy są bezpośrednie loty do Jordanii z Polski?

Jest sporo bezpośrednich lotów do Jordanii. Są to zarówno połączenia czarterowe, jak i rejsowe. Najszybciej dostaniecie się tam lecąc bezpośrednio na lotnisko w Ammanie.

 

Chcesz dowiedzieć się jak tanie potrafią być loty do Jordanii? Obserwuj stronę tanie wakacje eu

petra-jordania-tanie-loty

 

autor: red.

zdjęcia główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget