Tanie Wakacje

Ile trwa lot do Dubaju z Polski? Dowiedz się, ile leci się do Dubaju

12 listopada 2021

Dubaj to największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Metropolia leży na wybrzeżu Zatoki Perskiej i liczy około 3,4 mln mieszkańców. Dubaj to wyjątkowe miejsce, pełne egzotyki, które w ekspresowym tempie przeistoczyło się w jedną z najnowocześniejszych aglomeracji świata. Niezmiennie hipnotyzuje i urzeka swoim charakterem i luksusem. W Dubaju jest słonecznie przez cały rok. Dlatego jest to idealne miejsce do wypoczynku. Wybierając się do tego miejsca, warto jest wiedzieć, ile trwa lot do Dubaju.

dubaj-emiraty-arabskie-Ile-trwa-lot-do-dubaju

To ekskluzywne centrum turystyczne świata, lubi pobijać rekordy. To jego terenie znajduje się największy budynek świata Burj Khalifa mierzący 828 metrów. Są tam ulokowane m.in. taras widokowy, basen, meczet, do których dojeżdża się najszybszą na świecie windą. Pod Burj Khalifa znajdują się także największe na świecie (275 m!) tańczące fontanny, które również warto zobaczyć!!

dubai-garden-glow-ile-się-leci-do-dubaju

Jeśli zastanawiasz się nad wakacjami w Dubaju, to warto sprawdzić ile trwa lot i z jakich miejsc w Polsce można tam polecieć. Szukając odpowiedzi, ile lot do Dubaju trwa, dobrym sposobem jest sprawdzenie rozkładów na popularnych portalach z wyszukiwarkami. innym dobrym sposobem jest sprawdzenie bezpośrednio na stronie wybranej linii lotniczej. Znajdziecie tam informacje, które pomogą nam w zaplanowaniu podróży.

Zastanawiasz się nad urlopem w Dubaju? Sprawdź dzisiejsze promocje

 

Ile trwa lot do Dubaju z Polski

To, ile trwa lot Polska – Dubaju w części uzależnione jest od lotniska, na które się wybieramy. Najpopularniejszym i największym lotniskiem jest Dubai International Aiport. Jest to również największe miejsce przesiadkowe dla podróżnych do Azji. Do Dubaju z Polski polecimy bezpośrednim lotem realizowanych np. przez linię Emirates. Wówczas w powietrzu spędzicie około 5,5 godziny. Oczywiście ten czas może się nieco wydłużyć z uwagi na chociażby burzę czy silny wiatr. Podobną odpowiedź usłyszymy jeśli chodzi o loty czarterowe. Trwają one średnio 5 godzin bez względu na to, z jakiego krańca Polski startujemy.

Drugim lotniskiem, na które możemy zaplanować sobie podróż jest również Dubai World Central. Ten port znajduje się trochę dalej od centrum Dubaju. Obecnie nie ma na nie lotów z naszego kraju.

Szukasz okazji na tani lot do Dubaju? Sprawdź wyszukiwarkę

 

Z jakiego krańca Polski polecimy do Dubaju?

Loty rejsowe na lotnisko Dubai International Aiport realizowane są z lotniska Chopina w Warszawie, natomiast biura podróży organizują loty czarterowe z Warszawy, Katowic, Poznania, Gdańska, Wrocławia czy Krakowa. Chcąc ograniczyć czas spędzony na podróży, warto wybrać się na lotnisko, które jest najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

aeroplane-lot-do-dubaju-ile-trwa

 

Lot w ciąży do Dubaju

Wyprawa w ciąży do Dubaju nie powinna być związana z większymi ograniczeniami ze strony linii lotniczych, jednak zawsze przed wylotem należy zapoznać się z zasadami, jakie wprowadził konkretny przewoźnik. Najlepszym okresem na lot do Dubaju w ciąży jest II trymestr. Wówczas ustępują początkowe dolegliwości, przyszła mama czuje się lepiej, a dziecko jest już wystarczająco rozwinięte. Wykupując taki lot, kobieta w ciąży dostaje specjalne miejsce na skrzydle z większą ilością przestrzeni wokół siebie.

Z reguły przed 32 tygodniem ciąży nie są wymagane specjalne formularze. Tylko w zaświadczeniu od lekarza należy zawrzeć informację o stanie zdrowia kobiety i o zaawansowaniu ciąży. To ile lot do Dubaju trwa, nie powinno mieć większego wpływu dla zdrowia ciężarnej. Podróż trwająca około 5 godzin, nie powinna być nadmiernie męcząca. Warto jednak pamiętać, aby co jakiś czas przespacerować się po pokładzie.

Potrzebujesz więcej informacji na temat podróży w ciąży? Czytaj ten artykuł 

ile się lecie do Dubaju

Z jaką prędkością i na jakie wysokości odbywają się loty do Dubaju?

Jeśli wiemy ile leci się do Dubaju z Polski, to warto również wiedzieć, z jaką prędkością leci się do Dubaju. Otóż prędkość samolotów na trasach międzynarodowych jest zazwyczaj zbliżona i utrzymuje się na średnim poziomie w granicach 850 km/h (500 mil), jeśli nie zaskoczy nas zmiana warunków klimatycznych i wiatr. Ciekawostką jest również to, że leci się na wysokości 10 tysięcy metrów. Rezerwując lot z dużym wyprzedzeniem, możemy spodziewać się obniżonych kosztów podróży.

adventure-pustynia-Dubaj-ile-trwa-lot

Dubaj – ile trwa lot z Warszawy?

Lot do Dubaju z Warszawy, zarówno rejsowy, jak i czarterowy trwa około 5 godzin. Z pewnością dłuższy będzie lot z przesiadkami, gdyż czas przelotu może się mocno wydłużyć. Zawsze należy sprawdzić w rozkładzie, jak długo będzie trwało międzylądowanie. Z Katowic, Poznania, Gdańska i Krakowa czas lotu będzie wynosił mniej więcej tyle samo.

Lot w ciąży do Dubaju

Najlepszym okresem na lot do Dubaju jest drugi trymestr. Dlatego lot w ciąży do Dubaju nie powinny być związane z większymi ograniczeniami ze strony linii lotniczych. Zawsze jednak zapoznaj się z regulaminem.

Dubaj – Warszawa, jak szybko leci samolot?

Samoloty do Dubaju z Warszawy latają z prędkością 500 mil na godzinę, dzięki czemu są w stanie w krótkim czasie pokonać spory dystans i kawałek świata. Do Dubaju lecieć będziemy na wysokości 10 tysięcy metrów.

Czy są bezpośrednie loty do Dubaju z Polski?

Jest sporo lotów bezpośrednich do Dubaju z Polski. Są one realizowane zarówno jeżeli chodzi o połączenia rejsowe, jak i loty czarterowe Loty bezpośrednie są możliwe zarówno, jeśli chodzi o połączenia rejsowe, jak i czartery.

Przeczytaj także:

Gdzie na tanie wakacje? – Lista top 10 kierunków!

Tanie wakacje last minute – czy warto czekać?

 

autro: red.

Zdjęcie główne: pixabay

Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.

Ikony społecznościowe

facebook_widget