Urlop podczas pandemii. Jak się przygotować?

9 stycznia 2022

Koronawirus zmienił podróże. Dlatego urlop podczas pandemii to nie lada wyzwanie. Jednak przygotowaliśmy dla Was zbiór porad i przepisów, które pomogą, zorganizować wyjazd w dobie koronawirusa. Przewodnik sprawi, że wakacje nadal będą tanie i bezpieczne. Zmieniające się przepisy dotyczące zasad wjazdu do poszczególnych krajów, obowiązkowa kwarantanna, konieczność wykonania testów na COVID-19, szczepienia, certyfikaty szczepionkowe, to tylko niektóre sprawy, z którymi musi zmierzyć się każdy, kto planuje wakacje. Przez to podróże stały się trudniejsze, ale nie niemożliwe.

dłoń trzymająca paszport i bilet

Urlop podczas pandemii. Jak zmieniły się podróże?

Od momentu wybuchu pandemii, każdy kto planuje wakacje, podchodzi do wyjazdu z pewnymi obawami. Wirus bardzo mocno uderzył w turystykę, szczególnie w początkowym etapie. Za sprawą koronawirusa podróże stały się utrudnione, a niekiedy nawet niemożliwe. Kolejne, nagłe decyzje rządów poszczególnych państw pokazały, że niczego nie można być pewnym. Przepisy zmieniające się w ciągu kilku godziny uziemiły wielu podróżników w różnych zakątkach świata na wiele tygodni lub miesięcy. pociąg, ludzie na peronie w maseczkach

Dodatkową bolączką są co chwile zmieniające się zasady i ograniczenia w podróżowaniu. Kwarantanna, testy na COVID-19, maseczki, obowiązkowe szczepienia i certyfikat szczepionkowy, sprawiły, że podróże stały się trudniejsze, a każdy kto planuje wakacje za granicą, powinien się do tego właściwie przygotować. Jednak urlop podczas pandemii nadal jest możliwy do zorganizowania.

 

Podróże  i urlop w czasie pandemii

Na szczęście w trakcie COVID-19 turystyka zaczęła przystosowywać się do nowej rzeczywistości. Linie lotnicze zaczęły wprowadzać nowe zasady podróżowania, wiele biur podróży pozwala bezpłatnie zmieniać terminy wyjazdów, a ubezpieczyciele przygotowują pakiety pozwalające zabezpieczyć się na wypadek koronawirusa. W obecnej sytuacji spowodowanej COVID-19 są to konieczne rozwiązania. Jednak najczęściej wiążą się z dodatkowymi kosztami. By uniknąć niepotrzebnych wydatków i sprawić by wakacje były tanie, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, z których kosztów można zrezygnować, co lepiej wykupić i gdzie znajdziemy najlepszą ofertę. W takim razie jak zorganizować urlop podczas pandemii Covid-19?

dziewczyna w górach

 

Zasady przekraczania w czasie pandemii

Do wielu krajów turyści z Polski mogą wjeżdżać bez kwarantanny i testów na COVID-19. Jednak w związku z częstymi zmianami przepisów zawsze przed wyjazdem należy sprawdzić aktualne ograniczenia. Najlepiej robić to na stronach rządowych, a gdy nie mamy pewności, warto skontaktować się z ambasadą lub placówką służb granicznych w kraju do którego się wybieramy. Jest to niezmiernie ważne podczas organizacji urlopu.

 

ludzie na statku w maseczkach

O czym pamiętać organizując wakacje?

Zawsze na początku sprawdź zasady kwarantanny i ograniczenia w kraju, do którego jedziesz na urlop w czasie pandemii! Wiele linii lotniczych i hoteli pozwala na zmianę terminu wyjazdu lub odwołanie rezerwacji. Niektórzy robią to zupełnie za darmo. Inni wymagają dodatkowych opłat. Jednak zawsze warto pozostawić sobie taką możliwość na wypadek niespodziewanej kwarantanny lub wprowadzenia nowych ograniczeń. Jeżeli jedziesz na wakacje z dzieckiem sprawdź wcześniej, co warto zabrać w podróż.

 

 

Urlop z biurem podróży w czasie pandemii

W czasie pandemii koronawirusa wakacje all inclusive z biurem podróży to dobry pomysł na urlop. Wielu operatorów pozwala bezpłatnie lub za niewielką opłatą na zmianę terminu wycieczki. Jest to ważne, chociażby w przypadku nagłego zachorowania na COVID-19, kwarantanny, czy też innego zdarzenia losowego. Jadąc z biurem podróży na urlop podczas pandemii, pamiętaj o wyborze sprawdzonego operatora, tak aby na miejscu nie spotkały cię przykre niespodzianki. Wiele ofert nawakacje super last minute do takich krajów jak Hiszpania, Grecja, Portugalia, Egipt czy też Turcja można kupić ze zniżką nawet 60%!

 

mężczyzna siedzi na lotnisku i patrzy na samolot

Urlop samochodem podczas pandemii

Wiele osób w czasie epidemii koronawirusa decyduje się na urlop samochodem nad morzem w Chorwacji, Albanii, Włoszech, Rumunii czy Czarnogórze. Wyjazd autem na wakacje to dobry pomysł. Taka podróż daje nam niezależność i pozwala modyfikować na bieżąco plany. Dodatkowo w wielu przypadkach przekroczenie granicy samochodem pozwala uniknąć kwarantanny lub testów na COVID-19. samochód jedzie po mapie

 

Pandemia urlop. Ubezpieczenie niezbędne!

Szczególnie w czasie epidemii ubezpieczenie wakacji jest niezbędne. Jeżeli posiadasz ubezpieczenie z oferty biura podróży, sprawdź jaki jest jego zakres. Dowiedz się, czy ubezpieczenie obejmuje opiekę w przypadku zachowania na COVID-19, kwarantanny czy też awaryjnego powrotu do domu. Wakacyjne oferty wielu firm ubezpieczeniowych są naprawdę tanie. Dobre ubezpieczenie pozwoli spokojnie cieszyć się wakacjami.

Najlepsze oferty ubezpieczeniowe możesz znaleźć poprzez wyszukiwarkę np. w serwecie  Rankomat.

 

autor: red.

fot. pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget