Śnieżyce w Grecji. Akropol przysypany, śnieg na Krecie

25 stycznia 2022

Wybieracie się w najbliższych dniach do Grecji? Lepiej ubierzcie się ciepło! Z powodu intensywnych opadów śniegu przysypany został Akropol i zamknięto dla zwiedzających Parthenon. Ponadto Greckie linie lotnicze Aegean Airlines odwołały większość lotów i poinformowały, że spodziewają się zakłóceń w kolejnych dniach. Władze zdecydowały się również zamknąć większość szkół i uczelni.

akropol śnieg

Atak zimy w Grecji

W nocy z poniedziałku na wtorek w Atenach i okolicy spadł śnieg. Większość obszarów Attyki została pokryta białym puchem. Opady okazały się na tyle silne, że w znacznym stopniu doprowadziły do paraliżu stolicy Grecji. W niektórych dzielnicach temperatury spadły do – 5 stopni Celsjusza. To wystarczyło, żeby warunki drogowe stały się bardzo trudne. Ulice stały się śliskie i w wielu miejscach trudno przejezdne.

Z powodu złej aury dla zwiedzających zamknięto Parthenon na Akropolu. Ponadto władze podjęły decyzję o zamknięciu części szkół, uczelni i sądów. Zawieszono również kursowanie promów z Pireusu do Aten. Z kolei Greckie linie lotnicze Aegean Airlines odwołały większość lotów i poinformowały, że spodziewają się zakłóceń w rozkładach w kolejnych dniach.

 

Szukasz okazji na tani urlop w Grecji? Sprawdź

 

W Grecji od kilku dni utrzymuje się zimny front atmosferyczny. Dlatego śnieg spadł w regionach, w których zazwyczaj nie spotyka się opadów. Biały puch można było zobaczyć także na Krecie, co uznaje się za dużą anomalię.

Meteorolodzy prognozują, że zimna fala utrzymywać się będzie do czwartku.

 

Przeczytaj także:

Śnieg w Egipcie. Spore opady śniegu w Hurghadzie (film)

Na trzy noce zostali uwięzieni w pubie z powodu opadów śniegu

 

autor. red.

źródło: PAP


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget