Na trzy noce zostali uwięzieni w pubie

30 listopada 2021

W piątek wieczorem kilkadziesiąt osób zostało uwięzionych w jednym z pubów na północy Anglii. Powodem tej nietypowej sytuacji była śnieżyca, która odcięła drogi dojazdowe do regionu na kilka dni. Dlatego 61 osób na trzy noce zostało uwięzionych w pubie. Klienci do woli mogli cieszyć się atrakcjami tego miejsca.

snow-Na trzy noce zostali uwięzieni w pubie

 

Przez śnieżycę na trzy noce zostali uwięzieni w pubie

Powodem tej nietypowej sytuacji były intensywne śnieżyce, które nawiedziły północne regiony Anglii. Opadów śniegu było tak dużo, że służby nie nadążały z odśnieżaniem. Dlatego wiele miejscowości zostało odciętych od świata.

Niespotykane od lat śnieżyce okazały się być dużym zaskoczeniem dla części mieszkańców. Na przykład 61 osób na trzy noce zostało uwięzionych w pubie. Położony na wysokości 528 metrów n.p.m. obiekt, w sobotę otaczał niemal metr śniegu.

Pomoc dotarła dopiero w poniedziałek rano. Po wielu godzinach ciężkiej pracy do pubu dotarł pług śnieżny, który oczyścił drogę, pozwalając gościom na opuszczenie lokalu. Jak się okazało, prowadząca do pubu droga była zablokowana nie tylko z powodu śniegu. Pozostało tam wiele porzuconych samochodów. Zalegały też linie energetyczne.

Wszyscy nasi goście świetnie się spisali, mieliśmy niesamowite szczęście. Goście wspierali nas, wykazali się wielkim zrozumieniem i cierpliwością — przekazała menadżerka pubu Nicola Townsend.

Menedżerka dodała, że grupa przez cały czas była w dobrym nastroju. Wielu klientów zaprzyjaźniło się ze sobą. Ponadto wspólnie oglądali filmy, grali w gry towarzyskie i słuchali zespołu, który został uwięziony w pubie wraz z nimi. Humor nie opuszczał klientów pomimo, że na trzy noce zostali uwięzieni w pubie.

Mieliśmy instrumenty i gry, to był wyjątkowy i bardzo przyjemny weekend, ale teraz jesteśmy już gotowi na to, by wrócić do domów — powiedział BBC jeden z gości.

To było jak spotkanie z dobrymi przyjaciółmi, rozmawiamy o tym, by spotkać się ponownie w przyszłym roku — przekazała z kolei Townsend. Dodała, że jedna z uwięzionych w pubie kobiet deklarowała, że „nie chce go opuszczać”.

 

Przeczytaj także: Atak zimy w Hiszpanii i Portugalii

 

Opr. red

Źródło: PAP

Zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget