Śnieg w Egipcie. Spore opady śniegu w Hurghadzie

4 stycznia 2022

Trzeba przyznać, że to nietypowy początek roku, jak na tę szerokość geograficzną. Opady śniegu w Hurghadzie to spora anomalia. Najpierw przez kurort przetoczyła się burza, a później zaczął padać śnieg i grad. Dlatego na drogach zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Śnieg w Egipcie to rzadkość wiec wielu kierowców miało duże problemy na drodze.

śnieg w egipcie

 

Grad i śnieg w Egipcie

Początek roku w Egipcie przyniósł dość niespodziewaną pogodę. W znanym i lubianym kurorcie – Hurghadzie pojawiło się spore ochłodzenie. Dlatego nad Morzem Czerwonym odnotowano opady gradu oraz śniegu. Jednak wszystko zaczęło się od burzy, która przetoczyła się przez region. Jak podają lokalne media, w wieku miejscach padał grad wielkości kurzych jaj. Śnieg w Egipcie należy rozpatrywać w kategorii dużej anomalii pogodowej.

Bardzo szybko po zdarzeniu w mediach społecznościowych pojawiło się sporo filmów i nagrań, na których widać zaśnieżone ulice. Takie zdarzenie było ogromnym zaskoczeniem dla wielu turystów, którzy jadąc na wczasy w Egipcie, nie spodziewali się takiej pogody.

Utrudnienia na drogach, zamknięte szkoły e Egipcie

Atak zimy w Egipcie sprawił nie lada kłopoty zarówno mieszkańcom jak i turystom. Przede wszystkim nikt nie był przygotowany na takie wydarzenia. Tworzące się błoto pośniegowe sprawiło wiele problemów kierowcom.

Według egipskiego biura meteorologicznego przyczyną pogorszenia się pogody i opadów śniegu w Egipcie był silny front atmosferyczny. Przede wszystkim synoptycy zauważyli, że od czwartku zrobiło się dużo chłodniej. Dlatego w sobotę podjęto decyzję o zamknięciu szkół w pięciu regionach. Według prognoz zimowa aura nie utrzyma się długo i niebawem znów będzie ciepło.

Sprawdź najlepsze oferty last minute w Egipcie

Warto zauważyć, że Hurghada to jeden z ulubionych kurortów turystycznych w sezonie zimowym. Z reguły pogoda jest tam gwarantowana i świeci słońce. Dlatego śnieg w Egipcie o tej porze roku to spore zaskoczenie.

 

Przeczytaj także:

Atak zimy w Hiszpanii i Portugalii

Inwazja skorpionów w Egipcie. Setki poszkodowany

 

autor. red.
zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget