Atak zimy w Hiszpanii i Portugalii

3 listopada 2021

Niespodziewany atak zimy zablokował drogi w Hiszpanii i Portugalii. Sparaliżowanych jest wiele kluczowych tras łączących duże miasta. Atak zimy na Półwyspie Iberyjskim ma się utrzymać co najmniej do soboty.

zima-w-portugalii

Intensywne opady śniegu na Półwyspie Iberyjskim pojawiły się dzisiaj rano. Śnieg spadł w Portugalii przy wschodniej granicy z Hiszpanią. Najwięcej sparaliżowanych obszarów znajduje się w dyskontach Castelo Branco i Guarda. Dzisiejszej nocy w tych rejonach temperatura ma spaść poniżej zera. Dodatkowo prognozowany jest deszcz ze śniegiem oraz gołoledź.

Niespodziewane opady śniegu wystąpiły też w kilku regionach Hiszpanii, m.in. w Kastylii i Leonie, Asturii, Kantabrii, a także na terenie Nawarry i Katalonii. W kilku hiszpańskich gminach rano temperatura powietrza wynosiła poniżej 5 stopni Celsjusza. Z kolei władze Balearów przestrzegają przed silnymi opadami deszczu, które mają potrwać co najmniej do poniedziałku.

zima-w-hiszpanii

Taka aura to duże zaskoczenie dla mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego. Gwałtowne śnieżyce w Hiszpanii i Portugalii nie należy do częstych zjawisk. Szczególnie na początku listopada takie zjawisko można rozpatrywać w kategoriach dużej anomalii. Z reguły w tym okresie temperatura powietrza wynosi sporo ponad 10 stopni Celsjusza. Śnieg w listopadzie na terenie Hiszpanii i Portugalii pojawia się niezmiernie rzadko. 

Dowiedz się więcej na temat Hiszpanii

Źródło: PAP

fot. pap


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget