Inwazja skorpionów w Egipcie. Setki poszkodowany

16 listopada 2021

Tylko w ostatni weekend trzy osoby zmarły, a 453 odniosły obrażenia w wyniku ukąszeń skorpionów w mieście Asuan na południu kraju. Inwazja skorpionów w Egipcie trwa już od pewnego czasu. Spowodowana jest ulewnymi opadami deszczu w części kraju.

giant-scorpion-atak-w-Egipcie

 

Inwazja skorpionów na mieszkańców Południa Egiptu

Ukąszenie powszechnie występującego w Egipcie, skorpiona rodzaju androctonus może doprowadzić do śmierci dorosłego człowieka w czasie krótszym niż godzina. Z uwagi na inwazję tych groźnych pajęczaków do szpitali przesłano dodatkowe dawki odtrutki. Jak się okazało, konieczne było także delegowanie większej liczby personelu medycznego do opieki nad poszkodowanymi.

Tylko w ostatni weekend trzy osoby zmarły, a 453 odniosły obrażenia w wyniku ukąszeń skorpionów w mieście Asuan na południu kraju. Dlatego mieszkańcom tego miasta przekazano, aby pozostali w domach i unikali miejsc zalesionych.

Do zwiększonego występowania skorpionów na gęsto zaludnionych obszarach przyczyniły się ulewne deszcze, grad i burze piaskowe, które w ostatnim czasie nawiedziły południowy Egipt.

Jak wyjaśnił profesor Ahmed Rizk lokalnej gazecie „Al Watan”, obfite opady deszczy wymywają skorpiony i węże z ich siedlisk, a te, zgodnie ze swoją naturą, starają się ukryć, np. w budynkach.

 

Przeczytaj także:

Egipt znosi stan wyjątkowy. Co to oznacza dla turystów?

Wizzair uruchamia nowe trasy! Czy to będzie raj dla osób lubiących tanie podróżowanie?

 

opracował: red.

źródło: PAP

zdjęcie główne: pixabay

 


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget