Pociąg do Chorwacji z Polski – rozkład, ceny biletów, ważne informacje

2 lutego 2022

Pociąg do Chorwacji z Polski to nowość i hit ostatnich wakacji! Przede wszystkim dlatego, że Chorwacja to jeden z ulubionych kierunków na wakacje wśród turystów z Polski. Kochamy to miejsce, za piękne plaże, wspaniałe krajobrazy, kulturę oraz pyszną kuchnię. Od lat zaletą urlopu na Bałkanach jest również relatywnie bliska odległość od Polski. Daje to możliwość dojazdu na wczasy własnym samochodem. Teraz jednak pojawiała się nowa możliwość. Dlatego podpowiadamy, ile trwa jazda pociągiem do Chorwacji. Jaki jest rozkład jazd oraz jakie są ceny biletów koleją z Krakowa do Chorwacji.

 

city-pociąg do chorwacji z Polski

Pociąg do Chorwacji z Polski na wakacje

Wczasy w Chorwacji od lat cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Oczywiście wszyscy cenimy piękne krajobrazy tego kraju, wspaniałe wody chorwackiego morza, pyszną kuchnię oraz urokliwe góry. Jednak dla wielu turystów liczy się również niezbyt duża odległość do pokonania w drodze na wymarzony urlop. To daje możliwość łatwego dojazdu na wczasy własnym samochodem lub szybkiego lotu samolotem. Teraz jednak pojawia się kolejna możliwość. Otóż czeskie linie kolejowe RegioJet otwierają bezpośrednie połączenia kolejowe do tego pięknego kraju. Połączenia kolejowe z Polski ruszyły na wakacje 2022.

Rozwiązanie wydaje się być idealne dla wszystkich, którzy komfortowo odbyć podróż. Regiojet pozwoli spokojnie zjeść kolację, wyspać się w trasie i powitać dzień nad brzegiem Adriatyku. W takim razie ile będzie trwał przejazd i jaka cena biletu na pociąg do Chorwacji?

 

Najlepsze oferty Last Minute

Kiedy koleją do Chorwacji z Krakowa?

Zacznijmy od tego, że zgodnie z decyzją wydaną przez Prezesa UTK na trasie z Krakowa do Rijeki i Splitu, pociągi będą mogły kursować od 15 czerwca 2022 do 26 września 2026 roku. Jednak faktycznie przejazdy będą się odbywały tylko i wyłącznie w okresie od czerwca do września każdego roku. Dlatego pierwszym pociągiem z Krakowa do Chorwacji można było pojechać już w połowie czerwca, czyli na wakacje 2022. Tylko ile będzie trwał przejazd koleją do Chorwacji z Polski?

 

Szukasz najlepszych noclegów w Chorwacji? Sprawdź promocje

 

Pociąg do Chorwacji, ile trwa przejazd?

Zastanawiacie się, bezpośrednim pociągiem do Chorwacji, ile trwa przejazd? Otóż wszystko zależy od tego, gdzie chcecie spędzić urlop. Możliwości przejazdu są dwie. W Chorwacji składy będą rozłączone. Część wagonów uda się do Rijeki a druga część do Splitu. Zgodnie z rozkładem przejazdów skład do Rijeki powinien jechać niewiele ponad 17 godzin. Wyprawa do Splitu będzie trwała trochę dłużej, bo około 21 godzin. Ale spokojnie. W zestawie mają znaleźć się miejsca siedzące, sypialne, jak i restauracyjne. Dlatego podróż powinna przebiegać dość komfortowo.

 

croatia-pociąg z polski do Chorwacji

Pociąg z Krakowa do Chorwacji – jakie godziny odjazdu

Czeski przewoźnik RegioJet szybko opublikował rozkład przejazdów do Chorwacji z Polski. Z rozpiski wynika, że skład odjeżdża z dworca Kraków Główny trzy razy w tygodniu: we wtorki, piątki oraz niedziele, zawsze o godzinie 15:30. Z kolei pasażerowie, chcący wrócić do kraju będą musieli wyruszyć z chorwackich stacji kolejowych w poniedziałki, środy lub soboty. Wyjazd ze Splitu zaplanowano na godz. 15:30. Z Rijeki skład ruszy w trasę o 18:35.

 

church-chorwacja-pociągiem

Rozkład jazd i przystanki na trasie

Jaki jest rozkład przejazdu połączeń do Chorwacji? Otóż składy ruszać będą zawsze o 15:30 z dworca kolejowego Kraków Główny. Po drodze wagony zabiorą podróżnych z Katowic (16:28), Tychów (16:43), Rybnika (17:14) i Wodzisławia Śląskiego (17:29). Co ważne, będą to przystanki tylko do wsiadania. Dlatego przejazd na trasie krajowej będzie niemożliwy. Już poza granicami naszego kraju skład zatrzyma się w Ostrawie i Brzecławiu. Około godziny 20:51 dotrze do Wiednia. Później zatrzyma się jeszcze raz w Austrii (Graz), by po godzinie 3 w nocy dotrzeć do Zagrzebia. O godzinie 6:16 na stacji Ogulin skład zostanie rozłączony. Część wagonów pojedzie do Rijeki, gdzie dotrą o godzinie 8:36. Natomiast pozostała część składu wyruszy do Splitu. Tam pasażerowie dojadą o godzinie 12.21. Jest to na pewno dobra okazja na tanie wakacje za granicą.

 

kolej-do-chorwacji-jest-rozklad-jazdy-z-krakowa

 

Sprawdź najlepsze oferty last minute do Chorwacji i nie tylko.

 

wagony-do-chorwacji-jest-rozklad-jazdy-chorwacja

Pociąg do Chorwacji z Polski – ceny biletów

Wraz z ogłoszeniem zgody na przejazdy do Chorwacji, pojawiły się informacje o możliwych cenach biletów. W takim razie ile kosztuje bilet do Chorwacji z Polski? Zgodnie z zapowiedziami RegioJet bilety na tej trasie kosztują około 360 PLN. Oczywiście kwota będzie mogła się odrobinę różnić w zależności od aktualnych promocji i wybranego miejsca.

 

croatia-pociąg do chorwacji

Koleją do Chorwacji z Polski, czyli z Krakowa do Rijeki

Wagony z Krakowa do Rijeki odjeżdżają trzy razy w tygodniu. Regiojet realizuje je we wtorki, piątki oraz w niedzielę o godzinie 15:30. Na starcie jest to ten sam pociąg, który jedzie do Splitu. Wagony są rozłączane wcześnie rano już w Chorwacji. Do stacji kolejowej w Rijece składy dotrą po około 17 godzinach, czyli o 8:36. A kiedy powrót z Rijeki do Krakowa? Połączenia powrotne wyruszają z Rijeki w poniedziałki środy i soboty o godzinie 18:35. Do Krakowa docierają o godzinie 12:12 kolejnego dnia. Po drodze można wysiąść na stacjach kolejowych w Polsce: w Wodzisławiu Śląskim, Rybniku, Tychach i Katowicach.

 

pociągiem do chorwacji

 

Wyprawa z Krakowa do Rijeki to podróż do północno-zachodniej części kraju. Leżąca nad Morzem Adriatyckim Rijeka to trzecie co do wielkości miasto w Chorwacji. Jednak nie cieszy się ono tak dużą popularnością, jak chociażby Zadar, Split, czy sławny Dubrovnik. Bez wątpienia miasto jest niedocenianie przez turystów. Jednak mogą to zmienić pociągi z Krakowa do Rijeki. Z pewnością większa liczba przybyszów to okazja, by zaprezentować atuty okolicy.  A ich Rijece nie brakuje. Wspaniała historia, piękne krajobrazy, pyszna kuchnia i malownicza okolica, mogą spełnić oczekiwania wielu turystów. Dlatego pociąg do Chorwacji z Polski to dobra okazja, by odwiedzić ten region.

Pociąg z Krakowa do Splitu

Pociąg z Krakowa do Splitu kursuje we wtorki, piątki oraz niedziele o godzinie 15:30. Na miejsce dociera dnia następnego około godziny 12:21. Dlatego przejazd będzie trwał blisko 21 godzin. Skład po drodze zostanie odłączony od tego jadącego do Rijeki. Jednak nie mają co się martwić podróżni. Wystarczy tylko zająć miejsce w odpowiednim wagonie. A kiedy odjeżdża ze Splitu do Krakowa? W odwrotną stronę składy wyruszą w poniedziałek, środę i sobotę również o 15:30. Na stację Kraków Główny dotrą o 12:12 następnego dnia. Podróżni po drodze będą mogą wysiąść, na wybranych stacjach w Polsce.

 

city-chorwacja-pociąg-do splitu z Krakowa

W przeciwieństwie do Rijeki Split to jedno z bardziej docenianych miast nad Adriatykiem. Znajdziecie tam piękne plaże Chorwacji i wiele atrakcji. Połączenie kolejowe z Krakowa do Splitu z pewnością jest kolejną bramą do Dalmacji, której żadnemu z miłośników Chorwacji nie trzeba przedstawiać. Dlatego podróż pociągiem do Chorwacji przyciągnie w ten region jeszcze większą grupę urlopowiczów z Polski.

Warto też przypomnieć, że latem 2022 roku otwarty został Most Peljesac. Dzięki tej inwestycji z pewnością szybciej dotrzecie autem na południe Chorwacji.

 

autor: red.

zdjęcie główne: pixabay

 


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget