Tanie Wakacje

Pociąg do Chorwacji z Polski – rozkład, ceny biletów, ważne informacje

2 lutego 2022

Pociąg do Chorwacji z Polski to może być hit wakacji 2022! Przede wszystkim dlatego, że Chorwacja to jeden z ulubionych kierunków na wakacje wśród turystów z Polski. Kochamy to miejsce, za piękne plaże, wspaniałe krajobrazy, kulturę oraz pyszną kuchnię. Od lat zaletą urlopu na Bałkanach jest również relatywnie bliska odległość od Polski i możliwość dojazdu na wczasy własnym samochodem. Teraz jednak pojawia się nowa możliwość. Dlatego podpowiadamy, ile się jedzie pociągiem do Chorwacji, jaki jest rozkład jazd oraz jakie są ceny biletów koleją z Krakowa do Chorwacji.

city-pociąg do chorwacji z Polski

Pociąg do Chorwacji z Polski na wakacje 2022

Wczasy w Chorwacji  od lat cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Oczywiście wszyscy cenimy piękne krajobrazy tego kraju, wspaniałe wody Morza Adriatyckiego, pyszną kuchnię oraz urokliwe góry. Jednak dla wielu turystów liczy się również niezbyt duża odległość do pokonania w drodze na wymarzony urlop. To daje możliwość łatwego dojazdu na wczasy własnym samochodem lub szybkiego lotu samolotem. Teraz jednak pojawia się kolejna możliwość. Otóż czeskie linie kolejowe RegioJet otwierają bezpośrednie połączenia kolejowe do tego pięknego kraju. Połączenia kolejowe z Polski ruszają na wakacje 2022.

Rozwiązanie wydaje się być idealne dla wszystkich, którzy chcą spokojnie zjeść kolację, wyspać się w trasie i powitać dzień nad brzegiem Adriatyku. W takim razie ile będzie trwał przejazd i jaka cena biletu na pociąg do Chorwacji?

Najlepsze oferty Last Minute

Kiedy koleją do Chorwacji z Krakowa?

Zacznijmy od tego, że zgodnie z decyzją wydaną przez Prezesa UTK na trasie z Krakowa do Rijeki i Splitu, pociągi będą mogły kursować od 15 czerwca 2022 do 26 września 2026 roku. Jednak faktycznie przejazdy będą się odbywały tylko i wyłącznie w okresie od czerwca do września każdego roku. Dlatego pierwszym pociągiem do Chorwacji do Krakowa będziemy mogli pojechać już w połowie czerwca, czyli na wakacje 2022. Tylko ile będzie trwał przejazd koleją do Chorwacji z Polski?

 

Szukasz najlepszych noclegów w Chorwacji? Sprawdź promocje

 

Pociąg do Chorwacji, ile trwa przejazd?

Zastanawiacie się, pociąg do Chorwacji, ile trwa przejazd? Otóż wszystko zależy od tego, gdzie chcecie spędzić urlop. Możliwości przejazdu są dwie. W Chorwacji składy będą rozłączone. Część wagonów uda się do Rijeki a druga część do Splitu. Zgodnie z rozkładem przejazdów skład do Rijeki powinien jechać niewiele ponad 17 godzin. Wyprawa do Splitu będzie trwała trochę dłużej, bo około 21 godzin. Ale spokojnie. W zestawie mają znaleźć się miejsca siedzące, sypialne, jak i restauracyjne. Dlatego podróż powinna przebiegać dość komfortowo.

croatia-pociąg z polski do Chorwacji

Do Chorwacji pociąg – jakie godziny odjazdu

Czeski przewoźnik RegioJet opublikował już rozkład przejazdów pociągu do Chorwacji z Polski. Z rozpiski wynika, że skład odjedzie z dworca Kraków Główny trzy razy w tygodniu: we wtorki, piątki oraz niedziele, zawsze o godzinie 15:30. Z kolei pasażerowie, chcący wrócić do kraju będą musieli wyruszyć z chorwackich stacji kolejowych w poniedziałki, środy lub soboty. Wyjazd ze Splitu zaplanowano na godz. 15:30. Z Rijeki skład ruszy w trasę o 18:35.

church-chorwacja-pociągiem

Pociąg do Chorwacji – jaki jest rozkład jazd?

Jaki jest rozkład przejazdu połączeń do Chorwacji? Otóż składy ruszać będą zawsze o 15:30 z dworca kolejowego Kraków Główny. Po drodze wagony zabiorą podróżnych z Katowic (16:28), Tychów (16:43), Rybnika (17:14) i Wodzisławia Śląskiego (17:29). Co ważne, będą to przystanki tylko do wsiadania. Dlatego przejazd na trasie krajowej będzie niemożliwy. Już poza granicami naszego kraju skład zatrzyma się w Ostrawie i Brzecławiu. Około godziny 20:51 dotrze do Wiednia. Później zatrzyma się jeszcze raz w Austrii (Graz), by po godzinie 3 w nocy dotrzeć do Zagrzebia. O godzinie 6:16 na stacji Ogulin skład zostanie rozłączony. Część wagonów pojedzie do Rijeki, gdzie dotrą o godzinie 8:36. Natomiast pozostała część składu wyruszy do Splitu. Tam pasażerowie dojadą o godzinie 12.21.

kolej-do-chorwacji-jest-rozklad-jazdy-z-krakowa

 

Sprawdź najlepsze oferty last minute

 

wagony-do-chorwacji-jest-rozklad-jazdy-chorwacja

Pociąg do Chorwacji z Polski – ceny biletów

Wraz z ogłoszeniem zgody na przejazdy do Chorwacji, pojawiły się informacje o możliwych cenach biletów. W takim razie ile będzie kosztował pociąg do Chorwacji z Polski? Zgodnie z zapowiedziami RegioJet bilety na tej trasie będą kosztowały około 360 PLN. Oczywiście kwota będzie mogła się odrobinę różnić w zależności od aktualnych promocji i wybranego miejsca.

croatia-pociąg do chorwacji

Koleją do Chorwacji z Polski, czyli z Krakowa do Rijeki

Wagony z Krakowa do Rijeki odjeżdżały będą trzy razy w tygodniu: we wtorki, piątki oraz w niedzielę o godzinie 15:30. Na starcie jest to ten sam pociąg, który jedzie do Splitu. Wagony są rozłączane wcześnie rano już w Chorwacji. Do stacji kolejowej w Rijece składy dotrą po około 17 godzinach, czyli o 8:36. A kiedy powrót z Rijeki do Krakowa? Połączenia powrotne będą wyruszały z Rijeki w poniedziałki środy i soboty o godzinie 18:35 i dotrą do Krakowa o godzinie 12:12 kolejnego dnia. Po drodze będzie można wysiąść na stacjach kolejowych w Polsce: w Wodzisławiu Śląskim, Rybniku, Tychach i Katowicach.

pociągiem do chorwacji

Wyprawa z Krakowa do Rijeki to podróż do północno-zachodniej części kraju. Leżąca nad Morzem Adriatyckim Rijeka to trzecie co do wielkości miasto w Chorwacji. Jednak nie cieszy się ono tak dużą popularnością, jak chociażby Zadar, Split, czy sławny Dubrovnik. Bez wątpienia miasto jest niedocenianie przez turystów. Jednak mogą to zmienić pociągi z Krakowa do Rijeki. Z pewnością większa liczba przybyszów to okazja, by zaprezentować atuty okolicy.  A ich Rijece nie brakuje. Wspaniała historia, piękne krajobrazy, pyszna kuchnia i malownicza okolica, mogą spełnić oczekiwania wielu turystów. Dlatego pociąg do Chorwacji z Polski to dobra okazja, by odwiedzić ten region.

Pociąg z Krakowa do Splitu

Pociąg z Krakowa do Splitu będzie kursował w wakacje 2022 we wtorki, piątki oraz niedziele o godzinie 15:30. Na miejsce dotrze dnia następnego około godziny 12:21. Dlatego przejazd będzie trwał blisko 21 godzin. Skład po drodze zostanie odłączony od tego jadącego do Rijeki. Jednak nie mają co się martwić podróżni. Wystarczy tylko zająć miejsce w odpowiednim wagonie. A kiedy odjeżdża ze Splitu do Krakowa? W odwrotną stronę składy wyruszą w poniedziałek, środę i sobotę również o 15:30 do dotrą nas stację Kraków Główny o 12:12 następnego dnia. Podróżni po drodze będą mogli wysiąść na wybranych stacjach w Polsce.

city-chorwacja-pociąg-do splitu z Krakowa

W przeciwieństwie do Rijeki Split to jedno z bardziej docenianych miast nad Adriatykiem. Połączenie kolejowe z Krakowa do Splitu z pewnością będzie kolejną bramą do Dalmacji, której żadnemu z miłośników Chorwacji nie trzeba przedstawiać. Dlatego podróż pociągiem do Chorwacji przyciągnie w ten region jeszcze większą grupę urlopowiczów z Polski.

 

Przeczytaj więcej na temat Chorwacji

 

autor: red.

zdjęcie główne: pixabay

 

Dodaj komentarz

Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.

Ikony społecznościowe

facebook_widget