Most Pelješac w końcu otwarty. To bardzo ułatwi podróże do Chorwacji

26 lipca 2022

Wyczekiwany przez wszystkich Most Peljesac został w końcu otwarty. Na tę chwilę od lat czekali Chorwaci mieszkający na południu kraju, ale również turyści. Otwarcie przeprawy ułatwi podróże na Półwysep Peljesac oraz na południe np. do Dubrownika.

most peljeski

 

Most Peljesac otwarty

Pelješki most to inwestycja wyczekiwana przez lata. Jego budowa została zapoczątkowana, aż 15 lat temu. Jednak przez długi czas inwestycja mierzyła się z problemami. Przez lata powstaniu mostu sprzeciwiała się Bośnia i Hercegowina. Ponadto w międzyczasie wybuchł kryzys ekonomiczny, co również nie pozostało bez znaczenia dla postępów prac. Dlatego otwarcie przeprawy było wielokrotnie przekładane.

 

Ceny w Chorwacji 2022. Sprawdź ile kosztują wakacje w Chorwacji

 

Gdzie dojadę przez Most Pelješac?

Otwarty Most Pelješac to strategiczna inwestycja dla całej Chorwacji. Dzięki jego budowie możliwe będzie bezproblemowe dotarcie na półwysep o tej samej nazwie drogą „lądową” oraz dalsza podróż na południe kraju. Dotychczas podróżni musieli pokonywać granicę z Bośnią i Hercegowiną lub korzystać z promów. W wielu przypadkach takie rozwiązanie wydłużało podróż. Jednak teraz dzięki nowo otwartej przeprawie mostowej na Pelješac będzie można dojechać bez komplikacji.

Co prawda, zazwyczaj przejazd przez granicę z Bośnią i Hercegowiną odbywał się bez większych problemów, to jednak w okresach wysokiego sezonu zdarzały się przestoje. Teraz dzięki budowie mostowego połączenia będzie możliwe ominięcie kilkukilometrowego odcinka w Bośni i miasta Neum.

peljesac-półwysep

 

Oprócz przeprawy na półwysep mostem będzie można dojechać do popularnego Dubrownika. Miasto nosi miano „Perły Adriatyku” i jest chętnie wybierane na wakacyjne wyjazdy. Pomimo znacznej odległości od Polski wielu turystów decyduje się na podróż samochodem. Dlatego nowe rozwiązanie powinno przypaść do gustu również tej grupie podróżnych.

Ponadto wykorzystując przejazd mostem, będziecie mogli pojechać dalej na południe Europy. Oprócz Dubrownika i południowej Chorwacji znacznie ułatwiona zostanie podróż do takich krajów jak Czarnogóra lub popularna Albania. Oczywiście wszystko zależy od wybranej przez was trasy i regionu, z jakiego ruszacie na wycieczkę. Jednak w wielu przypadkach podróż będzie znacznie łatwiejsza.

 

Chorwacja plaże – ranking 2022

Kiedy otwarcie Pelješac mostu

Chcecie wiedzieć kiedy miało miejsce otwarcie mostu Pelješac. Otóż budowa przeprawy na półwysep została zakończona już rok temu. Jednak z powodu prowadzonych testów i koniecznych odbiorów pierwsze samochody mogły wjechać na most w dniu 26 lipca 2022 roku. Z pewnością na ten dzień wyczekiwało wielu Chorwatów i turystów, którzy tłumnie odwiedzili nową budowę. W internecie z tego powodu pojawiło się sporo nagrań wideo.

zobacz wideo

 

zdjęcie główne: facebook.com/lifewillshowpl/


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget