Pijany pilot zatrzymany tuż przed startem samolotu 

10 grudnia 2021

Kapitan i drugi pilot zostali zatrzymani na lotnisku w Amsterdamie przez tamtejszą żandarmerię wojskową. Do interwencji doszło tuż przed startem samolotu, którym mieli pilotować. Jak podaje dziennik „The Telegraf” funkcjonariusze podejrzewali, że aresztowani pili razem alkohol. Dlatego od razu podjęli zdecydowane kroki. Co ważne, pijany pilot mógłby spowodować ogromne zagrożenie. 

lot-samolotem-pokład

 

Pijany pilot i drugi oficer zostali wyprowadzeni w kajdankach

Pijany pilot został zatrzymany na lotnisku Schiphol w Amsterdamie przez Koninklijke Marechaussee – odpowiednik naszej żandarmerii wojskowej. 64-latek oraz drugi pilot zostali aresztowani tuż przed wejściem na pokład samolotu. Następnie obaj mieli zostać zbadani na zawartość alkoholu w organizmie. 

Jak się okazało, 64-letni kapitan odmówił testu alkomatem. Jednak i tak wkrótce stanie przed sądem.  Z kolei, 48-letni drugi pilot miał 0,2 promila alkoholu w organizmie. 

Dlatego samolot odleciał z inną załogą. Z informacji gazety wynika, że piloci pracowali dla zagranicznej linii lotniczej. Jednak jej nazwy nie ujawniono. Personelowi linii lotniczych nie wolno pić alkoholu na dziesięć godzin przed odlotem. Przede wszystkim pijany pilot za sterami samolotu mógłby spowodować ogromne zagrożenie.

Przeczytaj także:

Pasażerka podczas lotu samolotem karmiła kota piersią. Co na to linie lotnicze?

Polacy wyrzuceni z samolotu, bo nie założyli maseczek

 

Opracował: red.

Źródło: RMF24

Zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget