Tanie Wakacje

Jak spakować bagaż podręczny? Zbiór praktycznych porad

19 stycznia 2022

Szukając tanich lotów i okazji na wakacje, wiele osób decyduje się na zabranie ze sobą jedynie bagażu podręcznego. Tylko jak się w niego spakować? Rolować ubrania czy składać, jakie kosmetyki zabrać i co z ciepłą bluzą i butami, które zajmują sporo miejsca. Zdradzimy sztuczki na spakowanie bagażu szybko, łatwo i ekonomicznie. W takim razie jak spakować bagaż podręczny?

woman-kobieta-w-gorach

Z pewnością polityka bagażowa wielu linii lotniczych to temat rzeka. W ostatnich latach zauważalne jest stopniowe ograniczanie dopuszczalnej ilości bagażu i to nie tylko przez tanie linie lotnicze. Wielu przewoźników, każe sobie słono płacić za możliwość nadania bagażu rejsowego. Niestety ten trend zaczyna być coraz bardziej zauważalny. Kluczową rolę odgrywa podstawowa cena biletu, która musi być coraz bardziej atrakcyjna.

Jak spakować bagaż podręczny, by nie dopłacać za bilet?

Już chyba nikogo nie dziwi, że wymiary bagażu podręcznego cały czas maleją. Dlatego umiejętność właściwego spakowania niewielkiej walizki wydaje się być na wagę złota. Na szczęście jest kilka patentów na spakowanie bagażu podręcznego, tak aby pomieścił wszystko, co potrzebne na wyjazd i był naprawdę niewielki. W takim razie jak spakować bagaż podręczny?

luggage-bagaze-jak-spakować-podręczny

Jak spakować bagaż podręczny? Zrezygnuj z połowy rzeczy!

Pakowanie zacznij od eliminacji zbędnych przedmiotów. Na początek należy przygotować listę rzeczy, które chcesz zabrać. Następnie podziel wszystko na „konieczne”, „chcę mieć” i „dodatkowe”. W pierwszej kolejności zabieramy m.in. dokumenty, w drugiej ubrania i kosmetyki, a w trzeciej to, co może się przydać, ale nie jest niezbędne do życia. Taki system ułatwi nam selekcję. Z pewnością pierwsze próby nie będą łatwe, jednak już po kilku wyjazdach będzie szło bardziej intuicyjnie i okaże się, że bagaż podręczny też może być pojemny.

jak spakować bagaż podręczny

Zamiast składać – ROLUJ

Gdy już wiecie jakie rzeczy zabrać w bagaż podręczny zastanów się jak je umieścić w niewielkiej walizce. Przede wszystkim podczas pakowania większość ludzi składa ubrania w kostkę i stara się je ładnie ułożyć w walizce. Jednak nie zawsze przynosi to efekty, bo na miejscu okazuje się, że ubrania i tak są pogniecione. Dlatego najlepszą metodą pakowania ubrań jest ich rolowanie. Dzięki rolowaniu można zminimalizować ryzyko pogniecenia oraz zaoszczędzić miejsce w walizce. Rolki można robić z kilku ubrań ułożonych na stos jedno na drugim lub też pojedynczo. Warto taką rolkę zabezpieczyć zawiązując gumką lub materiałowym paskiem.

Jak spakować w bagaż podręczny kosmetyki?

Jak spakować w bagaż podręczny kosmetyki? W każdej drogerii można zakupić buteleczki podróżne o pojemności 100 ml. Nadają się one nie tylko do bagażu podręcznego, ale również zajmą mało miejsca w bagażu głównym i są wielokrotnego użytku. Dodatkowo warto zabrać mokre chusteczki: intymne, zwykłe, antybakteryjne czy do makijażu – sprawdzają się w każdej sytuacji i są w mini wersjach. Dla kobiet fajnym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą tuszu wodoodpornego (oczywiście dla pań lubiących takiego typu maskary). Dzięki temu nie trzeba malować się codziennie, a cały czas wygląda się dobrze. Warto pamiętać, że do bagażu podręcznego pakujemy miniaturowe wersje nie tylko ze względu na oszczędność miejsca, ale też na przepisy, które uniemożliwiają przewożenie substancji płynnych w dużych opakowaniach.

Szukasz tanich lotów po Europie? Zobacz

Pakując bagaż podręczny, nie marnuj wolnych przestrzeni

Ważne jest, aby wypełnić każdą wolną przestrzeń, jaka jest w bagażu i nie przewozić powietrza. To również jest odpowiedzią na pytanie jak spakować bagaż podręczny. Do kapelusza włóżmy bieliznę, a do dodatkowej pary butów skarpetki lub inne drobne przedmioty. Gdy na boku walizki zostało nam troszkę wolnej przestrzeni – ułóżmy zrolowane spodnie, bluzki lub sukienki.

Worki próżniowe pomogą spakować bagaż podręczny

Worki próżniowe oraz folie do owijania są kolejnym dobrym patentem na zaoszczędzenie miejsca w walizce i spakowanie podręcznego bagażu. Można je kupić zarówno w internecie jak i w sklepach stacjonarnych. Pozbywając się zbędnego powietrza, zyskujemy sporo miejsca torbie lub walizce.

woman-kobieta-siedzi-na-walizce-bagaż-podreczny-jak-spakować

Bagaż podręczny jak spakować grube ubrania?

Najwięcej miejsca w bagażu zajmują grube kurtki, bluzy oraz buty. Tutaj szczególnie należy się zastanowić, co będzie nam naprawdę potrzebne. Jeżeli lecimy do któregoś z ciepłych kierunków najlepiej ograniczyć tego typu ubrania do minimum. Jeżeli już musimy je zabrać, to nie pakujmy ich do bagażu podręcznego, a ubierzmy na siebie. W samolocie zawsze możemy zdjąć wszystko, co zbędne. Podobnie należy postąpić z butami – japonki, klapki włóżmy do bagażu, a adidasy na podróż. Dlatego jeżeli brakuje ci miejsca i zastanawiasz się – bagaż podręczny jak spakować, to na pewno ci pomoże!

Sposób układania rzeczy w bagażu podręcznym – jak spakować?

Pamiętajmy, aby duże i ciężkie rzeczy kłaść od razu na dno plecaka lub walizki. Następnie pomiędzy nimi układamy lżejsze rzeczy typu koszulki, skarpetki i ręcznik. Na górę układamy przekąski, słodycze i kosmetyczkę, którą będzie trzeba wyjąć na kontroli bagażowej. Elektronikę warto jest umieścić w jednym miejscu, ponieważ to również podlega osobnej kontroli. Dokumenty zawsze należy mieć przy sobie. Dlatego ogromne znaczenie ma sposób układania rzeczy w bagażu podręcznym – jak spakować?

Jak spakować bagaż główny?

Tutaj sytuacja jest o wiele prostsza. Gabaryty bagażu głównego są wystarczające, aby zabrać wszystko, co jest potrzebne i jeszcze więcej. Trzeba pilnować jedynie rozmiarów walizki oraz wagi. Są pewne różnice pomiędzy przewoźnikami. Nie przesadzajmy jednak z ilością rzeczy, ponieważ warto zostawić sobie trochę przestrzeni np. na „dobre wino” z Toskanii czy pamiątki z Paryża. Dlatego odpowiedź na pytanie jak spakować bagaż główny jest o wiele prostsza.

crowd-of-people-mezczyzna-z-plecakiem

Podsumowując: Bez problemu da się spakować w bagaż podręczny pod warunkiem, że będziemy stosować się do powyższych zasad. Pamiętajcie, że ceny bagażu głównego są bardzo wysokie i czasem lepiej jest zabrać mniej ubrań lub kupić pewne przedmioty na miejscu niż dopłacać kilkaset złotych do dużej walizki.

Przeczytaj także:

Gdzie na wakacje? – Lista top 10 kierunków!

Jak zorganizować urlop w czasie pandemii Covid-19?

Autor: red.

fot. pixabay

Dodaj komentarz

Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.

Ikony społecznościowe

facebook_widget