Jak spakować bagaż podręczny? Zbiór praktycznych porad

19 stycznia 2022

Kupując tanie loty, wiele osób decyduje się na zabranie ze sobą jedynie bagażu podręcznego. Tylko jak się spakować do samolotu? Rolować ubrania czy składać? Jakie kosmetyki zabrać i co z ciepłą bluzą i butami, które zajmują sporo miejsca. Zdradzimy sztuczki na spakowanie bagażu szybko, łatwo i ekonomicznie. W takim razie jak spakować bagaż podręczny?

kobieta-w-górach-z-plecakiem-i-małym-bagażem

Z pewnością polityka bagażowa wielu linii lotniczych to temat rzeka. W ostatnich latach zauważalne jest stopniowe ograniczanie dopuszczalnej ilości bagażu. Niestety dotyczy to nie tylko tanich linii lotniczych. Wielu przewoźników, każe sobie słono płacić za możliwość nadania bagażu rejsowego. Niestety ten trend zaczyna być coraz bardziej zauważalny. Kluczową rolę odgrywa podstawowa cena biletu, która musi być coraz bardziej atrakcyjna.

Dlatego część turystów decydując się na podróż samolotem, rezygnuje z dużej walizki. W jej miejsce zabiera się mały plecak bądź torbę. Wymiary w tym przypadku mają znaczenie, bo każda linia lotnicza ma swoje standardy. Jednak dzięki przestrzeganiu tych zasad macie szanse na tanie wakacje za granicą.

Jak spakować się w bagaż podręczny, by nie dopłacać za bilet?

Już chyba nikogo nie dziwi, że wymiary darmowego bagażu cały czas maleją. Dlatego umiejętność właściwego spakowania niewielkiej walizki wydaje się być na wagę złota. Na szczęście jest kilka patentów na spakowanie bagażu podręcznego. Dzięki nim zabierzecie w podróż samolotem wszystko, co niezbędne. Jednocześnie wasza walizka lub plecak spełnią wymiary. W takim razie jak spakować bagaż podręczny?

luggage-bagaze-jak-spakować-podręczną-walizkę

Jak spakować rzeczy do bagażu podręcznego? Zrezygnuj z połowy!

Pakowanie zacznij od eliminacji zbędnych przedmiotów. Na początek należy przygotować listę rzeczy, które chcesz zabrać. Następnie podziel wszystko na „konieczne”, „chcę mieć” i „dodatkowe”. W pierwszej kolejności zabieramy m.in. dokumenty, w drugiej ubrania i kosmetyki. Natomiast w trzeciej to, co może się przydać, ale nie jest niezbędne do życia. Taki system ułatwi wam selekcję.

Pamiętajcie, że lecąc na wakacje np. do Dominikany, nie musicie zabierać wielu ubrań. Kilka t-shirtów bez trudu zmieści się wam do plecaka. Natomiast bluzę lub kurtkę podczas odprawy możecie założyć na siebie. To samo tyczy się obuwia. Japonki nie zajmują dużo miejsca, więc schowajcie je do walizki. Z kolei adidasy załóżcie na podróż samolotem.

Pierwsze próby pakowania się do samolotu nie będą łatwe. Jednak już po kilku wyjazdach będzie szło bardziej intuicyjnie. Szybko okaże się, że z bagażem podręcznym też można latać na dalekich trasach. Wbrew pozorom jest on bardzo pojemny. Wszystko zależy od waszej kreatywności i elastyczności.

jak zapakować bagaż podręczny

Pakowanie bagażu podręcznego – rolowanie

Gdy już dokonasz selekcji, zastanów się jak wybrane rzeczy umieścić w niewielkiej walizce. Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste i większość ludzi popełnia jeden podstawowy błąd. Otóż składa ubrania w kostkę i stara się je ułożyć w torbie. To niestety nie przynosi efektów. Wbrew pozorom rzeczy zajmują więcej miejsca. Ponadto okazuje się, że ciuchy i tak się gniotą. To bez sensu. Dlatego najlepszą metodą składania ubrań jest ich rolowanie. Jest to szybki i wygodny patent.

Dzięki niemu możecie zminimalizować ryzyko pogniecenia. Zaoszczędzicie też trochę przestrzeni. Rolki róbcie z kilku ubrań ułożonych na stos. Najlepiej jedno na drugim lub też pojedynczo. Ponadto warto zabezpieczyć je gumką lub sznurkiem. Jest to idealne rozwiązanie na podróż samolotem. Szybko zauważycie, że patent sprawdzi się w wielu sytuacjach.

 

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach i weź ze sobą bagaż główny

 

Pakując bagaż podręczny do samolotu, nie marnuj wolnych przestrzeni

Ważne jest, aby wypełnić każdą wolną przestrzeń i nie przewozić powietrza. To na pewno również jest odpowiedzią na pytanie jak spakować bagaż podręczny. Na przykład do kapelusza włóżmy bieliznę, a do dodatkowej pary butów skarpetki lub inne drobne przedmioty. Gdy na boku walizki zostało nam troszkę wolnej przestrzeni – ułóżmy zrolowane spodnie, bluzki lub sukienki.

Worki próżniowe oraz folie do owijania są kolejnym dobrym patentem na zaoszczędzenie miejsca w walizce. Pozwolą na podróż z bagażem podręcznym. Można je kupić zarówno w internecie jak i w sklepach stacjonarnych. Pozbywając się zbędnego powietrza, zyskujemy sporo miejsca w torbie lub walizce. W wielu przypadkach mogą okazać się bezcenne, jeżeli nie zamierzacie dopłacać do bagażu rejsowego.

Pamiętajcie, że nawet w przypadku wakacji all inclusive duża walizka nie jest standardem. Coraz więcej biur podróży karze sobie nią dopłacać. Dlatego warto jest wiedzieć, jak spakować bagaż podręczny. Z pewnością pomoże to zaoszczędzić trochę pieniędzy.

woman-kobieta-siedzi-na-walizce-bagaż-podreczny-jak-spakować

Z bagażem podręcznym. Jak spakować grube ubrania?

Najwięcej miejsca w zajmują grube kurtki, bluzy oraz buty. Tutaj szczególnie należy się zastanowić, co będzie nam naprawdę potrzebne. Jeżeli lecimy do któregoś z ciepłych kierunków najlepiej ograniczyć tego typu ubrania do minimum. Jeżeli już musimy je zabrać, to lepiej ich nie pakować do bagażu podręcznego. Ubierzmy to na siebie. W samolocie zawsze możemy zdjąć wszystko, co zbędne. Podobnie należy postąpić z butami – japonki, klapki włóżmy do plecaka, a adidasy na podróż. Dlatego jeżeli brakuje ci miejsca i zastanawiasz się co wziąć, skorzystaj z tych pomysłów!  Bagaż podręczny jak spakować na podróż samolotem?

Sposób układania rzeczy w bagażu podręcznym – jak spakować?

Pamiętajmy, aby duże i ciężkie rzeczy kłaść od razu na dno plecaka lub walizki. Następnie pomiędzy nimi układamy lżejsze rzeczy typu koszulki, skarpetki i ręcznik. Na górę układamy przekąski, słodycze i kosmetyczkę, którą będzie trzeba wyjąć na kontroli bagażowej. Elektronikę warto jest umieścić w jednym miejscu, ponieważ to również podlega osobnej kontroli. Dokumenty zawsze należy mieć przy sobie. Dlatego ogromne znaczenie ma sposób układania rzeczy w bagażu podręcznym – jak spakować? Szczególnie gdy jedziecie na rodzinne wczasy i zastanawiacie się co zabrać, na wakacje z dziećmi.

 

wycieczka-z-małą-walizką-lub-plecakiem

Jak spakować do bagażu podręcznego kosmetyki?

Zastanawiacie się jak spakować w bagaż podręczny kosmetyki? Najlepszym wyborem jest zabieranie małych opakowań. W każdej drogerii możecie zakupić buteleczki podróżne o pojemności 100 ml. Nadają się one do plecaka, ale również będą idealne do bagażu rejestrowanego. Opakowania są wielokrotnego użytku, więc przydadzą się podczas różnych wyjazdów.

Dodatkowo warto mieć mokre chusteczki – sprawdzają się w każdej sytuacji i są w mini wersjach. Dla kobiet fajnym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą tuszu wodoodpornego. Dzięki temu nie trzeba malować się codziennie, a cały czas wygląda się dobrze. Warto pamiętać, że do bagażu podręcznego pakujemy miniaturowe wersje. Chodzi nie tylko o oszczędność miejsca, ale też o przepisy. Uniemożliwiają one przewożenie substancji płynnych w dużych opakowaniach.

Jak spakować bagaż główny?

Tutaj sytuacja jest o wiele prostsza. Gabaryty bagażu głównego są wystarczające, aby zabrać wszystko, co jest potrzebne i jeszcze więcej. Trzeba pilnować jedynie rozmiarów walizki oraz wagi. Są pewne różnice pomiędzy przewoźnikami.

Nie przesadzajmy jednak z ilością rzeczy. Warto zostawić sobie trochę przestrzeni np. na „dobre wino” z Toskanii czy pamiątki z wysp greckich. Dlatego odpowiedź na pytanie jak spakować bagaż główny jest o wiele prostsza. Właściwie nie macie tutaj żadnych ograniczeń. Możecie włożyć do bagażu rejestrowanego dowolne przedmioty, których przewóz jest legalny.

Rzecz jasna w liniach lotniczych różnią się ceny i wielkości walizek rejestrowanych. Dlatego przed wyjazdem warto zweryfikować wymiary.

 

crowd-of-people-mezczyzna-z-plecakiem

Podsumowując: Bez problemu da się spakować do bagażu podręcznego. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy stosować się do powyższych zasad. Pamiętajcie, że ceny bagażu głównego w liniach lotniczych są bardzo wysokie. Dlatego czasem lepiej jest zabrać mniej ubrań lub kupić pewne przedmioty na miejscu niż dopłacać kilkaset złotych do dużej walizki.

Autor: red.

fot. pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget