Jak dojechać z Abu Dhabi do Dubaju? Sprawdźcie jak tanio dotrzeć do Dubaju

12 maja 2022

Wasz samolot ląduje w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich i zastanawiacie się jak dojechać z Abu Dhabi do Dubaju? Do pokonania będziecie mieli około 120 kilometrów. Jednak nie obawiajcie się tej odległości. Podpowiadamy wam rozwiązania na każdą kieszeń i sprawdzamy koszty przejazdu.

 

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Dubaju

 

dubaj-marina-droga

 

Tanie loty do Abu Dhabi

Od kwietnia 2022 roku linia lotnicza Wizz Air rozpoczęła loty z Polski do Abu Dhabi. Dlatego jest to okazja, by bardzo tanio polecieć do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Bez problemu możecie upolować bilety lotnicze w obie strony za mniej niż 350 PLN (sprawdźcie tę ofertę). Te połączenia to również ciekawa opcja, by dalej polecieć Wizz Airem w głąb Azji np. na Sri Lankę. Jednak większość osób, która ląduje w Abu Dhabi ma w planach transfer do Dubaju.

 

Jak dojechać z Abu Dhabi do Dubaju?

Zastanawiacie się jak dojechać z Abu Dhabi do Dubaju? Opcji jest co najmniej kilka. Najpopularniejsze z nich to z pewnością przejazd taksówką, autobusem, zamówienie prywatnego kierowcy lub wypożyczenie auta. W takim razie, którą możliwość wybrać i jakie są ceny przejazdów?

Z lotniska w stolicy emiratów do Dubaju do pokonania jest około 120 kilometrów. Oba miasta łączy szeroka i bardzo nowoczesna autostrada. Dzięki temu przejazd tą trasą potrwa około 1 godziny i 30 minut. Oczywiście w Dubaju mogą spotkać was korki i wtedy czas się wydłuży. Podróż komunikacją publiczną będzie dłuższa i wyniesie blisko 3 godziny.

 

jak dojechać z Abu Dhabi do Dubaju

Jak dojechać z Abu Dhabi do Dubaju autobusem?

Przejazd z Abu Dhabi do Dubaju autobusem to z pewnością najtańsza forma transferu pomiędzy miastami. Koszt biletu na autobus przewoźnika RITA, linia E101 to 25 AED. Jednak by skorzystać z takiego przejazdu musicie dostać się na dworzec autobusowy w stolicy. By tam dojechać najlepiej skorzystajcie z taksówki lub metra. Kursy autokarem pomiędzy miastami odbywają się przez całą dobę, a autobusy odjeżdżają średnio co 30 minut. Co ważne, za przejazd możecie zapłacić również popularną w Dubaju kartą NOL. Autobusy kursujące na trasie są nowoczesne, komfortowe i klimatyzowane.

 

Ile kosztuje taksówka z Abu Dhabi do Dubaju?

Jak dojechać z Abu Dhabi do Dubaju taksówką i ile to kosztuje? Przejazd z wykorzystaniem taxi to chyba jedna z najpopularniejszych i najwygodniejszych form transferu. Taksówkę możecie złapać już pod terminalem na lotnisku lub po prostu na ulicy. Jednak te lotniskowe z napisem „airport taxi” są delikatnie droższe. Cena przejazdu będzie uzależniona od miejsca, gdzie chcecie dotrzeć. Dubaj to bardzo rozległe miasto. Dlatego cena taksówki do Mariny będzie trochę inna niż np. do dzielnicy Deira, która leży po drugiej stronie metropolii. Jednak uśredniając koszty, przejazd taksówką z Abu Dhabi do Dubaju powinien was kosztować od 220 AED do 400 AED (duża rodzinna) w jedną stronę. By zaoszczędzić możecie wysiąść przy pierwszej stacji metra w Dubaju i dalej pojechać tym środkiem transportu. Dowiecie się więcej na temat metra w Dubaju.

 

burj-khalifa-dubaj

Prywatny kierowca z lotniska w Abu Dhabi do Dubaju

Jeżeli zależy wam na komfortowym przemierzaniu trasy, możecie skorzystać z usług prywatnych przewoźników. Ceny jak to zwykle bywa są różne. Jednak można przyjąć, że zaczynają się od około 550 AED w jedną stronę. Oczywiście koszt można podzielić na większą liczbę podróżnych. Jednak i tak będzie on wyższy od przejazdu taksówką.

 

prywatny kierowca z lotniska do dubaju

Wynajem samochodu na lotnisku w Abu Dhabi

Jeżeli czujecie się na siłach to możecie wynająć samochód na lotnisku w Abu Dhabi (wystarczy wam polskie prawo jazdy). Taka opcja również może być dobrą odpowiedzią na pytanie jak dojechać z lotniska w Abu Dhabi do Dubaju. Z pewnością wynajęte auto daje wam niezależność i w wielu przypadkach będzie tańszą opcją niż taksówka czy prywatny kierowca. Wynajem opłaca się przede wszystkim przy krótszych pobytach. Wypożyczenie niewielkiego auta na 3 dni to koszt rzędu 500 złotych. Oczywiście do tego należy doliczyć paliwo i opłaty drogowe. Jednak nie są to wysokie koszty. Co ważne w tej cenie będziecie mogli podróżować w obie strony.

Przy wynajmie samochodu musicie jedynie pamiętać o fotoradarach, które są w emiratach wszechobecne. Szczególnie dużo jest ich w Abu Dhabi. Kwoty mandatów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są wysokie. Dlatego lepiej unikać wykroczeń.

Drogi w emiratach są bardzo dobre i korzystanie z samochodu nie jest problemem.

jak dojechać z lotniska w Abu Dhabi do Dubaju

Jak dojechać z Dubaju do Abu Dhabi?

By z powrotem dojechać z Dubaju do Abu Dhabi macie do wyboru praktycznie te same opcje transportu. Dlatego wszystko zależy od waszych indywidualnych preferencji i tego ile chcecie przeznaczyć na transport. Najtańsza będzie komunikacja publiczna, a najwięcej zapłacicie za korzystanie z usług prywatnego kierowcy. Wbrew przekonaniom ceny w Dubaju wcale nie są wysokie. Dlatego bez obaw możecie planować wyjazd.

 

 

Autor: red.

Zdjęcie główne: pixabay.com

 


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget