Egipt znosi stan wyjątkowy. Co to oznacza dla turystów?

26 października 2021

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah as-Sisi ogłosił na Twitterze, że nie przedłuży stanu wyjątkowego, który był utrzymywany od 2017 r. Wówczas doszło do dwóch ataków na chrześcijańską mniejszość kraju. Zginęły dziesiątki osób. Co to oznacza dla turystyki?

camel-wielblad-lezy-na-plazy

 

Po raz pierwszy od lat zdecydowałem, że nie przedłużę stanu wyjątkowego we wszystkich częściach kraju — przekazał Sisi na Twitterze. Dzięki wspaniałemu i wiernemu ludowi Egipt stał się oazą bezpieczeństwa i stabilności w regionie — zaznaczył.

Stan wyjątkowy w Egipcie został wprowadzony w kwietniu 2017 r. Wówczas doszło do dwóch ataków na kościoły koptyjskie w północnym Egipcie. Zginęły dziesiątki osób. Odpowiedzialność za zamachy wzięła na siebie organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie.

Od tego czasu parlament cyklicznie przeciągał stan wyjątkowy, argumentując ten krok walką z terroryzmem islamistycznych radykałów.

W ostatnich latach w Egipcie zmniejszyła się skala przemocy — zauważa agencja EFE. Wyjątkiem jest Półwysep Synaj, gdzie armia i policja toczą nieustanne walki z rebeliantami, szczególnie lokalnym odłamem ISIS – Wilajet Synaj.

Obecny Prezydent Sisi doszedł do władzy w 2013 r. wskutek zamachu stanu. Od tamtej pory zwalczał islamistów, którzy do 2016 r. przeprowadzili serię ataków na służby bezpieczeństwa i przedstawicieli władz państwowych.

Przeczytaj także:

Wizzair uruchamia nowe trasy! Czy to będzie raj dla osób lubiących tanie podróżowanie?

Wakacje w październiku – najlepsze kierunki

Gdzie na tanie wakacje? – Lista top 10 kierunków!

Źródło: PAP


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget