Wizzair uruchamia nowe trasy! Czy to będzie raj dla osób lubiących tanie podróżowanie?

21 października 2021

Wizzair otwiera coraz więcej nowych tras do Egiptu. Co prawna jeszcze nie ma bezpośrednich lotów z Polski, ale za chwilę będą uruchomione wygodne połączenia przesiadkowe. To oznacza sporo możliwości na tanie dotarcie do kraju faraonów dla beckpackersów z Polski i osób lubiących zwiedzanie na własną rękę.

man-mezczyzna-droga

Od lat znamy Egipt przede wszystkim z tanich wakacji all inclusive. Wycieczki do tego kraju organizują głównie biura podróży. Dotychczas turyści indywidualni nie mieli zbyt wielu możliwości na tanie loty do Egiptu. W efekcie chętni na zobaczenie Kairu lub Delty Nilu skazani byli na wycieczki organizowane przez touroperatorów. Głównie z tego powodu kraj ten nie był szczególnie lubiany przez beckpackersów, którzy chętnie rozglądają się za okazjami na tanie wakacje.

Czy będą naprawdę tanie loty do Egiptu?

Dużo na to wskazuje. Ostatnio bardzo szybko rozwija się siatka połączeń Wizzair z Europy do Afryki Północnej. W ubiegłym roku węgierski przewoźnik uruchomił trasę z Mediolanu do Aleksandrii. W ten sposób przetarto szlaki. Teraz czas na kolejne połączenia. W najbliższych miesiącach spodziewany jest szybki rozwój siatki połączeń i sporo tanich lotów do Egiptu.

Na razie na liście nie ma lotów z Polski do Egiptu. Są jednak łatwe do zrealizowania tanie loty przesiadkowe. Jakie to trasy? Na przykład z Budapesztu do Hurghady albo z Wiednia do Szarm el-Szejk. Ceny biletów do Egiptu? Z pewnością będą atrakcyjne i przede wszystkim konkurencyjne względem linii czarterowych. Obecnie w systemie rezerwacji można wypatrzeć oferty już za mniej niż 200 złotych. Zobacz aktualne promocje Wizzair.

Egipt na własną rękę, to może być wspaniała przygoda

Kraj faraonów ma do zaoferowania bardzo dużo atrakcji i nie są to tylko ekskluzywne kurorty nad Morzem Czerwonym. Niezwykłą atrakcją może okazać się wyprawa do Doliny Królów, podróż w okolice Kanału Sueskiego czy wyprawa wzdłuż Nilu.

Jadąc na własną rękę do Egiptu, warto pamiętać, że ten kraj ma dość dobrze rozwiniętą i co ważne tanią siatkę połączeń w transporcie publicznym. Pociągi kursują regularnie między największymi miastami. Do tego do dyspozycji turystów jest sporo tras autokarowych. Przewoźnicy oferują nieco mniej komfortowe warunki przejazdu, ale za to ceny są mocno konkurencyjne. Bez problemu można dotrzeć do większości atrakcji turystycznych, przy okazji podziwiając uroki Egiptu.

Tanie noclegi w Egipcie to kolejny plus takiej wyprawy. Zarówno kwatery prywatne jak i luksusowe nadmorskie hotele wypadają znacznie korzystniej cenowo niż w Europie.

Czy w Egipcie jest bezpiecznie?

Jak przy każdej podróży najważniejszy jest zdrowy rozsądek i właściwa ocena sytuacji. Oczywiście, podobnie jak w wielu innych krajach są miejsca, w które lepiej się nie zapuszczać samemu. Z reguły jednak w większości dużych miast i na głównych trasach komunikacyjnych można czuć się bezpiecznym.

Podczas podróży lepiej unikać poruszania się poza głównymi szlakami komunikacyjnymi i wychodzenia nocą. Odradza się wyjazdy na Pustynię Zachodnia, na Półwysep Synaj (z wyjątkiem kurortu Sharm el-Szejk) oraz na obszary znajdujące się przy granicy z Libią, Sudanem, a także do trójkąta Halaib. W zatłoczonych miejscach lepiej pilnować swoich bagaży i portfeli. Nie należy nosić przy sobie większej ilości pieniędzy. W Egipcie nie wolno robić zdjęć obiektom rządowym oraz obiektom takim jak mosty, czy porty.

egypt-sfinks

hurghada-ruch uliczny

piramidy-pustynia-wielblady

 

autor: red.

fot. poxabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget