W tym kraju będą dłuższe weekendy

9 grudnia 2021

Już od przyszłego roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą dłuższe weekendy. Wiąże się to z przesunięciem i skróceniem tygodnia pracy do 4,5 dnia. Władze liczą, że taka zmiana poprawi produktywność pracowników.

downtown-dubaj

 

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą dłuższe weekendy

 

Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą dłuższe weekendy. Przede wszystkim ma to na celu dostosowanie dni wolnych do „zachodnich standardów” i zwiększenie efektywności pracowników.

Obecnie tydzień pracy w ZEA mocno różni się od naszego. Przede wszystkim za pierwszy dzień tygodnia uznaje się niedzielę, potem pracuje się do czwartku, a piątek i sobota są weekendem. Dlatego władze doszły do wniosku, że konieczne są zmiany które sprawią, że będą dłuższe weekendy.

Kilka dni temu Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły, że już od stycznia 2022 roku tryb pracy zostanie w pewnym sensie dostosowany do standardów, jakie obowiązują w większości krajów. Dlatego teraz, dni robocze będą wypadały od poniedziałku do piątku, a sobota i niedziela będą stanowiły weekend. Ponadto piątek będzie dniem, gdzie czas pracy zostanie skrócony do 4,5 godziny, a wiele osób będzie mogło pracować tego dnia zdalnie. Takie decyzję sprawią, że w tym kraju będą dłuższe weekendy.

Szukasz okazji na tanie last minute w Dubaju? sprawdź

 

burj-khalifa-dubaj

 

Ponadto władze Emiratów zapewniają, że takie decyzję wpłyną pozytywnie na pracowników. Dłuższe weekendy pozwolą zachować równowagę pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. Następnie zmiana ma wpłynąć na interesy z innymi krajami, gdzie weekend trwa w sobotę i niedzielę.

Oczywiście dotychczasowy system pracy wynikał wprost ze względów religijnych. Dlatego władze szukając rozwiązania musiały pójść na pewne ustępstwa. To właśnie piątek jest szczególnym dniem dla muzułmanów. Obywa się wtedy najważniejsza modlitwa całego tygodnia i większość wyznawców udaje się do meczetów.

Chcesz wiedzieć ile trwa lot do Dubaju z Polski?

 

dubai-dłuższe-weekendy

Władze proponując zmiany, zapewniły jednak, że względy religijne nie ucierpią. Dlatego teraz Modlitwa Piątkowa będzie odbywała się nie wcześniej niż o godzinie 13. To sprawi, że wszyscy chętni będą mogli bez problemu uczestniczyć w nabożeństwach. Między innymi z takich powodów w tym kraju będą dłuższe weekendy.

Podsumowując, warto zauważyć, że na podobne kroki w przesunięciu weekendu zdecydowały się Marko i Indonezja (oba kraje są muzułmańskie).

 

autor: red.

źródło: pap

zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget