Turysta chciał uniknąć kwarantanny. Będzie go to drogo kosztować!

29 grudnia 2021

Wysoka grzywna czeka na 21-latka. Turysta chciał uniknąć kwarantanny po przylocie do Polski. Dlatego przedstawił podrobiony certyfikat szczepień. Jednak szybko został namierzony, przez Straż Graniczą i zatrzymany. Brytyjczyk usłyszał zarzuty i będzie musiał zapłacić 8 tysięcy złotych grzywny.

mężczyzna siedzi na lotnisku i patrzy na samolot

 

Turysta chciał uniknąć kwarantanny

Informację na temat tego zdarzenia przekazała Straż Graniczna. Jak wynika z komunikatu prasowego, 21-letni obywatel Wielkiej Brytanii przyleciał na lotnisko Kraków-Balice bez testu na koronawirusa.  Dlatego turysta chciał uniknąć kwarantanny i podczas kontroli granicznej przedstawił podrobiony certyfikat szczepień.

Jednak jego oszustwo szybko wyszło na jaw. Funkcjonariusze Straży Granicznej w trakcie weryfikacji dokumentów zauważyli, że przedstawiony certyfikat szczepień na koronawirusa w rzeczywistości należy do innej osoby. W dokumencie zamieniono jedynie imię i nazwisku właściciela. To oczywiście nie mogło ujść uwadze strażników.

21-letni Brytyjczyk został zatrzymany. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem. Mężczyzna przyznał się do winy i został poddany dobrowolnie karze. Turysta chciał uniknąć kwarantanny i będzie go to słono kosztować.

– W porozumieniu z prokuratorem ustalono wymiar grzywny w wysokości 8 tys. PLN, obowiązek pokrycia kosztów sądowych przez pasażera oraz przepadek dowodu rzeczowego. Ponadto, na poczet przyszłych kar, zabezpieczona została gotówka w kwocie 2 tys. dolarów amerykańskich, którą młody mężczyzna posiadał przy sobie – informuje Straż Graniczna.

 

Przeczytaj także:

Polacy wyrzuceni z samolotu, bo nie założyli maseczek

 

Autor. red.

zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget