Tajlandia luzuje obostrzenia dla turystów. Znika kwarantanna i jeden test PCR

30 listopada 2021

Zgodnie z zapowiedziami od 16 grudnia Tajlandia luzuje obostrzenia dla turystów. Zmienią się zasady wjazdu do kraju. Przede wszystkim będzie łatwiej niż do tej pory. Jednak do całkowitego zniesienia obostrzeń jeszcze daleko. Ma zniknąć test PCR po przylocie i kwarantanna.

thailand-wyspa-lodzie

 

Tajlandia luzuje obostrzenia dla turystów.

Jak przekonuje rząd w Bangkoku, decyzja jest podyktowana dobrymi wynikami testów wśród podróżnych. Zaledwie u 0,08 proc. obcokrajowców przylatujących do kraju stwierdzono zakażenie koronawirusem. Właśnie dlatego Tajlandia zdecydowała się na luzowanie obostrzeń.

Obecnie przepisy wyglądają w ten sposób, że osoby zaszczepione z 63 krajów (także z Polski) mogą wjechać do Tajlandii pod warunkiem wykonania dwóch testów PCR. Jeden z nich musi być wykonany przed wylotem, natomiast drugi na lotnisku w Tajlandii. Następnie każdy kto czeka na wynik, jeden dzień musi spędzić na kwarantannie w hotelu.

Jak widać, obowiązków dla turystów lecących do Tajlandii jest sporo. Jednak groźnie wyglądające przepisy nie powstrzymały spragnionych egzotyki podróżnych. Tylko przez pierwszy okres po otwarciu granic, do kraju przyleciało ponad 80 tysięcy osób.

Dlatego rząd w Bangkoku postanowił po raz kolejny zmienić zasady wjazdu. Od 16 grudnia zaszczepieni podróżni, zamiast testu PCR będą mogli zrobić tańszy i szybszy test antygenowy. Dzięki temu wyniki otrzymają znacznie sprawniej. Dlatego nie będą już musieli pozostawać na kwarantannie. Jednak dotyczy to osób, które korzystają z zasad wjazdowych określonych w programie „Thailand Test and Go”.

city-street-bangkok

Ponadto pojawią się też nowe wersje wniosków o Thailand Pass – będzie on dotyczył osób udających się w podróż po 16 grudnia.

Już niedługo w całym kraju zniknie godzina policyjna. Granice lądowe zostaną otwarte – także dla turystów. Na razie (od 24 grudnia) będą mogli korzystać jedynie z przejścia granicznego w Nong Khai. Trzeba jednak pamiętać, że z powodu nowej odmiany koronawirusa sytuacja może zmieniać się bardzo dynamicznie.

Podsumowując, choć decyzja o złagodzeniu obostrzeń jest oficjalna i przekazana przez rząd, trzeba poczekać, aż zostanie ostatecznie zaakceptowana i wprowadzona w życie.

Dokładne szczegóły zmian znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także: Nowe obostrzenia w Polsce i na świecie! Wydłużona kwarantanna po powrocie z zagranicy i zakaz lotów

 

autor: red.

zródło: PAP

zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget