Rząd Tajlandii rozda obywatelom milion sadzonek marihuany. Wystarczy recepta od lekarza!

15 maja 2022

Od czerwca w Tajlandii legalna będzie uprawa marihuany na własny użytek. Wchodzący w życie przepis chce uczcić rząd tego kraju, który zapowiada, że rozda obywatelom milion sadzonek konopi indyjskich. Sprawdźcie, na jakich zasadach możliwa będzie uprawa marihuany w doniczce.

kobieta-uśmiech-konopie-tajlandia

 

Tajlandia od lat słynie jako najbardziej liberalne państwo w Azji południowo-wschodniej. Kraj ten stopniowo luzuje przepisy i teraz przyszedł czas na kolejny krok. Rząd Tajlandii legalizuje uprawę marihuany.

Informację o zmianach potwierdził minister zdrowia tego kraju Anutin Charnvirakul. Polityk napisał, że nowe przepisy zaczną obowiązywać od 9 czerwca. Na ich podstawie każdy będzie mógł posiadać na parapecie własną doniczkę z rośliną konopi indyjskich. Fakt ten będzie musiał jedynie zgłosić lokalnym władzom. Ponadto hodowla marihuany będzie dopuszczalna tylko na własny użytek i tylko w związku z zaleceniami medycznymi. Dlatego konieczna będzie recepta od lekarza.

By uczcić zmiany w prawie, rząd Tajlandii rozda obywatelom milion sadzone konopi indyjskich. Zdaniem władz jest to doskonały sposób, by zareklamować zmiany przepisów.

 

Egzotyczne wakacje

 

Dla przypomnienia Tajlandia jako pierwszy kraj w Azji zalegalizowała w 2018 roku marihuanę w lecznictwie. Po 3 latach zezwolono na używanie jej w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Dotyczy to jednak tylko niektórych produktów pochodzenia konopnego z mniejszą lub znikomą zawartością THC.

Ponadto w 2021 roku Tajlandia zalegalizowała uprawianą w Azji Południowo-Wschodniej roślinę kratom, o działaniu podobnym do opiatów.

 

Malta legalizuje marihuanę. Sprawdź jak będą wyglądały przepisy

 

Autor: red.

Zdjęcie główne: pixabay.com


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget