Malta legalizuje marihuanę. Sprawdź jak będą wyglądały przepisy

28 grudnia 2021

To, że Malta legalizuje marihuanę, jest już pewne. Parlament tego niewielkiego kraju przegłosował odpowiednie przepisy. Pozwalają one legalnie uprawiać, zakupić i przechowywać marihuanę. Jednak będzie to możliwe tylko do własnego, rekreacyjnego użytku. Malta jest pierwszym krajem Unii Europejskiej, w którym przepisy stają się tak liberalne.

malta-legalizuje-marihuanę

 

Malta jako pierwszy kraj w Unii Europejskiej legalizuje marihuanę

Niedawno parlament najmniejszego państwa Unii Europejskiej przegłosował ustawę legalizującą marihuanę. Jak podają tamtejsze media, przepisy poparło 36 posłów, a przeciwko było 27 deputowanych. Teraz pod dokumentem swój podpis złożył prezydenta Malty, co ostatecznie kończy proces legislacji. Dlatego jest już pewne, że Malta legalizuje marihuanę.

Przede wszystkim ustawa ma pozwalać dorosłym osobom na kupowanie marihuany oraz nasion do ich uprawy. Jednak, by utrzymać kontrolę nad tym aspektem, mają być one dystrybuowane przez specjalnie powołane stowarzyszenia. Będą mogli się do nich zapisać dorośli mieszkańcy. Dzięki temu możliwe będzie posiadanie do siedmiu gramów marihuany. Ponadto hodowcy będą mogli mieć do czterech roślin konopi.

Osoby, przy których zostanie odnalezione więcej niż siedem gramów ziela, ale mniej niż 28 gramów, będą mogły zostać ukarane mandatem w wysokości do 100 euro.

Jednak palenie marihuany w miejscach publicznych będzie nadal nielegalne. Za takie wykroczenie osoba, będzie mogła zostać ukarana grzywną w wysokości 235 euro. Natomiast osoby poniżej 18. roku życia będą musiały liczyć się z karą od 300 do 500 euro.

Podsumowując: to, że Malta legalizuje marihuanę, sprawia, że ten niewielki kraj staje się pierwszym państwem Unii, który pozwoli obywatelom uprawiać, zakupić i przechowywać marihuanę.

Ponadto plany stworzenia podobnych regulacji ogłaszają władze kilku innych państw w Europie. Na przykład są wśród nich Niemcy, Luksemburg i Szwajcaria. Co ważne Holandia, uważana za lidera w zakresie dostępności marihuany, nigdy jej oficjalnie nie zalegalizowała.

Szukasz tanich last minute na Maltę? Sprawdź super last minute wyjazd jutro

 

autor: red.

zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget