Rosja zawłaszcza leasingowe samoloty

15 marca 2022

Wczoraj Władimir Putin podpisał nową ustawę o wsparciu lotnictwa cywilnego. Dzięki temu aktowi prawnemu rosyjskie linie lotnicze będą mogły zatrzymać samoloty europejskich firm leasingowych. Firmy w związku z nałożeniem sankcji domagają się bezskutecznie zwrotu maszyn. Ponadto nowe prawo pozwoli rosyjskiemu nadzorowi lotniczemu wydawać krajowe uprawnienia do realizacji lotów.

saeroflot

 

Podpisany w poniedziałek przez prezydenta Rosji Władimira Putina dokument pozwala zalegalizować nowy stan rzeczy. Dzięki dekretowi rosyjscy przewoźnicy będą zwolnieni z obowiązku oddawania samolotów leasingodawcom. W efekcie oznacza to przyzwolenie ze strony władz na nacjonalizację i zawłaszczenie maszyn.

W depeszy agencji TASS czytamy, że maszyny będą wykorzystywane w lotach krajowych, a ich certyfikacją zajmą się krajowe centra i laboratoria badawcze.

Decyzja Władimira Putina to ogromny cios dla firm będących właścicielami samolotów. Szacunkowa wartość zawłaszczonych maszyn to ponad 10 mld USD.

 

Znajdź najlepsze oferty na wakacje 2022

 

Decyzja o nacjonalizacji samolotów zapadła po tym jak przedstawiciele rosyjskiego urzędu lotnictwa zapewniali, że część samolotów zostanie zwrócona. Zgodnie z żądaniami leasingodawców termin zwrotu wszystkich maszyn przez linie z Rosji upływa 28 marca. Jednak teraz wydaje się być już praktycznie przesądzone, że Rosjanie sprzętu nie oddadzą.

 

autor: red.

zdjęcie główne: pixabay.com

źródło: pap


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget