Pasażerowie pomylili samolot i wylądowali 1200 km dalej. Co na to Ryanair?

8 kwietnia 2022

Do niecodziennej pomyłki doszło na pokładzie samolotu linii Ryanair. Dwójka pasażerów chciała lecieć z Francji do Londynu, a wylądowali w Madrycie. Linia lotnicza niczego nie zauważyła. Zdarzenie wydaje się niebywałe. Jednak takie przypadki się zdarzają. Jak skończyła się ta sytuacja?

ryanair samolot

 

Dwoje pasażerów mających bilety z Francji do Londynu spokojnie przeszło przez wszystkie kontrole, zostali odprawieni i bez problemu weszli na pokład samolotu linii Ryanair. Podróżni planowo wyruszyli w swoją podróż. Jednak po drodze coraz więcej szczegółów zaczęło im się nie zgadzać. Stewardesy, zaczęły mówić po hiszpańsku, pasażerowie również w większości hiszpańskojęzyczni i jakieś takie ogólne wrażenie, że coś nie pasuje.

Sprawdź – Super Last Minute

Dlatego w trakcie lotu postanowili po raz kolejny upewnić się, że siedzą we właściwym samolocie. Jednak gdy zapytali obsługi okazało się, że maszyna za chwilę wyląduje na lotnisku w Madrycie. Para była bardzo zaskoczona zaistniałą sytuacją. Na szczęście linia Ryanair stanęła na wysokości zadania i podróżni od razu po wylądowaniu otrzymali nowe bilety na lot do domu.

Pociąg do Chorwacji z Polski – rozkład, ceny biletów, ważne informacje

Incydent potwierdza rzecznik linii lotniczej Ryanair:

– Weszli przez odpowiednią bramkę, ale nie przeszli do samolotu przydzieloną trasą. Weszli w niedozwolony obszar i tym samym omyłkowo weszli na pokład samolotu do Madrytu (…) Obowiązkiem każdego pasażera jest upewnienie się, że wsiada do właściwego samolotu – przekazał rzecznik Ryanaira w rozmowie z The Independent.

 

Autor: red.

zdjęcie główne: własne


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget