Bitcoin City w Salwadorze. To będzie pierwsze takie miasto na świecie

27 listopada 2021

– Zainwestuj tutaj i zarabiaj tyle pieniędzy, ile chcesz – powiedział Bukele. Znany z zamiłowania do bitcoina prezydent Salwadoru chce zbudować pierwsze na świecie „Bitcoin City”. Wcześniej Salwador ustanowił tę wirtualną walutę oficjalnym środkiem płatniczym. 

cryptocurrency-bitcoin-city-w-salwadorze

 

Powstanie „Bitcoin City” w Salwadorze

Pomysłem utworzenia nowego miasta pochwalił się Prezydent Salwadoru Nayiba Bukele. Podczas wydarzenia zamykającego tygodniową promocję bitcoina powiedział, że Bitcoin City w Salwadorze ma powstać na wschodzie kraju w rejonie La Union. Ma czerpać energię z wulkanu Conchagua. Dlatego będzie to w pełni ekologiczny projekt. Ponadto mieszkańcy nie będą musieli płacić podatków za wyjątkiem VAT-u.

Zainwestuj tutaj i zarabiaj tyle pieniędzy, ile chcesz – powiedział Bukele. – To w pełni ekologiczne miasto, które będzie zasilane przez wulkan – zachwalał.

Zgodnie z projektem w Bitcoin City w Salwadorze ma znaleźć się lotnisko, zagłębia biurowe, tereny mieszkalne oraz centralny plac, zaprojektowany na wzór bitcoina. Ekscentryczny prezydent porównuje budowę „Bitcoin City” do założenia Aleksandrii przez Aleksandra Wielkiego.

Jeśli chcemy, aby bitcoin rozprzestrzenił się po całym świecie, powinniśmy zbudować kilka Aleksandrii – powiedział.

Bitcoin oficjalną walutą w Salwadorze

Przypominamy, że we wrześniu Salwador jako pierwszy kraj na świecie przyjął bitcoina jako oficjalną walutę. Taka decyzja oznacza, że musi on być honorowany jako środek płatniczy obok amerykańskiego dolara.

W październiku kilka tysięcy osób wzięło udział w antyprezydenckiej demonstracji na ulicach San Salvador. Manifestujący protestowali przeciwko autorytarnemu stylowi rządzenia Nayiba Bukele. Powodem wyjścia ludzi była także decyzja prezydenta, by uczynić z wirtualnego pieniądza – bitcoina, drugą oficjalną walutę kraju.

Kryptowaluta to cyfrowy pieniądz stworzony na bazie algorytmu. Cyfrowe waluty funkcjonują poza tradycyjnymi systemami bankowymi i rządowymi.

 

Przeczytaj także:

Nowa stolica Egiptu. To ma być „inteligentne miasto”

 

opracował: red.

Źródło: Reuters

zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget