Znikną kontrole na chorwackiej granicy? Znamy szczegóły

30 czerwca 2022

Wszystko wskazuje na to, że Chorwacja niebawem dołączy do strefy Schengen. Rada Unii Europejskiej właśnie wszczęła odpowiednią procedurę. Jeżeli nie pojawią się problemy, już za kilka miesięcy nie będziemy musieli stać w uciążliwych kolejkach na granicy. Znikną też kontrole lotniskowe.

croatia-flaga-chorwacja-znikają-kontrole-graniczne-schengen

 

Ta informacja zapewne ucieszy wielu podróżnych. Jeden z ulubionych krajów wśród turystów z Polski właśnie przystępuje do procedury włączenia do strefy Schengen. W komunikacie Rady Europy z dnia 29 czerwca br. zawarto informację, że do Parlamentu Europejskiego trafił projekt i harmonogram przyjęcia Chorwacji do strefy Schengen. Kolejnym krokiem będzie wydanie pozytywnej opinii przez wszystkie kraje wspólnoty. Jeżeli państwa członkowskie wypowiedzą się pozytywnie na temat projektu, Chorwacja będzie członkiem strefy Schengen już od 1 stycznia 2023 roku.

 

Sprawdźcie najlepsze okazje na wakacje 2022

 

Zgodnie z zapowiedziami od tej daty znikną kontrole graniczne w ruchu lądowym. Trochę później, bo od 23 marca 2023 roku zlikwidowane mają być kontrole lotniskowe.

Zapowiadane zmiany z pewnością ucieszą fanów wakacji nad Adriatykiem. Obecnie w sezonie letnim występują duże korki na przejściach granicznych, co wydłuża podróż do Chorwacji.

 


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget