Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to wymarzone miejsce na wakacje pod palmami. Znajdziesz tam bogactwo fauny i flory, piękne i różnorodne plaże oraz malownicze krajobrazy. Każda z wysp archipelagu jest inna i każda dostarczy niezapomnianych wrażeń. Teneryfa jest największą i najbardziej różnorodną z wysp. Uwielbiają ją turyści. Na Fuerteventurze odnajdą się miłośnicy sportów wodnych i plażowania. Lanzarote słynie z czarnych, piaszczystych plaż i księżycowych krajobrazów. Gran Canaria posiada około 500 plaż pokrytych drobniutkim piaskiem, z kolei La Palma oferuje względny spokój i jest idealna dla miłośników pieszych wędrówek. Kanary to wspaniałe miejsce na rodzinne wczasy jak i beztroski urlop Last Minute. Dlatego mamy dla was sporo informacji praktycznych na temat Wysp Kanaryjskich.

 

Teneryfa all inclusive już od 1099 złspain-kaktusy-wyspy-kanaryjskie-informacje-praktyczne

 

Informacje ogólne

  1. strefa czasowa: GMT + 1
  1. Stolica państwa – Hiszpania: Madryt
  1. Liczba Ludności: 2,2 mln
  1. Powierzchnia: 7 493 km2
  1. Język na Wyspach Kanaryjskich: hiszpański
  1. Waluta na Wyspach kanaryjskich: Euro (1 EUR to 100 centów).

 

Położenie geograficzne Wysp Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie znajdują się na Oceanie Atlantyckim, na północny zachód od wybrzeży Afryki. Należący do Hiszpanii archipelag składa się z 7 dużych wysp i 6 mniejszych, z których część jest niezamieszkała. Łączna powierzchnia lądu to blisko 8 tysięcy km2. Wyspy pomimo bliskiego położenia różnią się od siebie krajobrazem. Każda z nich jest inna i na swój sposób wyjątkowa. Największą z Wysp Kanaryjskich jest Teneryfa, która jednocześnie jest głównym ośrodkiem turystycznym.

lanzarote-plaza-palmy

road-ulica

 

Klimat na Wyspach Kanaryjskich informacje praktyczne

Wspólną cechą Wysp Kanaryjskich jest subtropikalny klimat, który przyciąga o różnych porach roku. Charakteryzuje się on umiarkowanymi temperaturami i niezbyt często występującymi opadami. Pogoda na Wyspach Kanaryjskich jest raczej przewidywalna. Średnia temperatura zimą to około 18 °C, natomiast latem średnio można zaobserwować 24-25 °C.

Najgorętsze miesiące to lipiec i sierpień, ale nawet wtedy dzięki odpowiedniemu klimatowi i wilgotności powietrza nie ma upałów. Panuje przyjemna, odpowiednia zarówno do wypoczynku jak i zwiedzania temperatura. Rzadko kiedy słupek rtęci przekracza 30 °C, a ekstremalne upały praktycznie nie występują.

gran-canaria-kobieta

Sprawdź co zabrać na wakacje z dzieckiem

Kiedy lecieć na Wyspy Kanaryjskie?

Wyspy Kanaryjskie to idealne miejsce na urlop w ciągu całego roku. Słońce świeci tam przez 340 dni. Temperatura wody w zależności od miesiąca w oceanie Atlantyckim waha się od 19 do 24 °C.

lanzarote-winnica

Informacje wizowe i opłaty lotniskowe

Od obywateli Polski, lecąc do tej części Hiszpanii, powinni mieć ważny dowód osobisty lub paszport. Na Wyspach Kanaryjskich nie jest wymagana wiza.

Szczepienia

Przed wyjazdem na należący do Hiszpanii archipelag Wysp Kanaryjskich nie ma obowiązkowych szczepień ochronnych. Warto jednak rozważyć zaszczepienie się przeciw tężcowi, błonicy i polio oraz żółtaczce pokarmowej. Zobacz aktualne ograniczenia wjazdowe z powodu koronawirusa oraz artykuł o podróżach w czasie pandemii koronawirusa.

beach-plaza-fuerteventure

 

Najlepsze oferty wakacji last minute na Wyspach Kanaryjskich znajdziesz tutaj

 

autor: red.

fot. pixabay