Wrak An-225 Mrija. Zobaczcie co zostało z największego samolotu świata

4 marca 2022

Ukraińskie media opublikowały zdjęcia wraku An-225 Mrija, który był największym samolotem na świecie. Sześciosilnikowa maszyna została zniszczona przez Rosjan podczas szturmu na lotnisko w Hostomelu pod Kijowem.

 

plane-antonow

 

An-225 Mrija, czyli największy samolot transportowy na świecie, został zniszczony w minioną niedzielę 27 lutego wraz z kilkoma innymi maszynami podczas rosyjskiego ataku na lotnisko w Hostomelu pod Kijowem.

 

Był to największy samolot świata, AN-225 „Mrija”. Rosja mogła zniszczyć naszą „Mriję”. Ale nigdy nie zdołają zniszczyć naszego marzenia o silnym, wolnym i demokratycznym państwie europejskim. Zwyciężymy! – napisał na Twitterze Dmytro Kułeba.

 

Niestety w internecie pojawiły się też nagrania propagandowe, przygotowane przez Rosjan. Korespondentka Programu 1 putinowskiej telewizji na lotnisku w Hostomelu dowodzi, że samoloty zostały zniszczone podczas ostrzału ukraińskiej artylerii.

Antonow An-225 największy samolot świata

Antonow An-225, największy samolot transportowy na świecie. Powstał tylko jeden egzemplarz tej maszyny. Drugiego samolotu nigdy nie udało się dokończyć. Podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wykonał kilka spektakularnych lotów z ładunkami pilnej potrzeby. „Mrija” w kwietniu 2020 roku pojawiła się w Warszawie ze sprzętem medycznym z Chin. Lądował także na lotnisku w Jasionce.

 

Opr. red.

zdjęcie główne: pixabay

źródło: RMF24


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget