Wizzair rozda 100 tysięcy darmowych biletów dla uchodźców

2 marca 2022

W związku z wojną na Ukrainie i dużą falą migracji linie lotnicze Wizzair ogłosiły program wsparcia dla uchodźców z tego kraju. Popularna „landrynka” zaoferowała im 100 tysięcy darmowych miejsc na wszystkich lotach europejskich z krajów graniczących z Ukrainą.

airplane-samolot-wizz-air-tanie-loty

 

W związku z wybuchem wojny na Ukrainie i brutalnością ze strony wojsk rosyjskich wielu obywateli tego kraju zdecydowało się opuścić miejsca swojego zamieszkania i ruszyć na zachód. Najwięcej osób trafia do Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii. Rządy tych państw, wspierane przez Unię Europejską oraz liczne organizacje pozarządowe dokładają starań, by uniknąć paraliżu i ogromnego kryzysu migracyjnego.

 

Najlepsze oferty Last Minute

 

W działania włączają się również inne podmioty. Kilka dni temu PKP Intercity ogłosiło, że obywatele Ukrainy mogą korzystać z darmowych przejazdów pociągami na trasach krajowych. Flixbus oświadczył, że Ukraińcy będą mogli korzystać z darmowych przejazdów z Przemyśla w głąb kraju. Z kolei zarządca autostrady A4 zniósł opłaty na płatnym odcinku z Krakowa do Katowic. To oczywiście tylko niektóre z inicjatyw, ułatwiających przemieszczanie się uchodźcom.

Kolejną ważną cegiełkę dokładają linie lotnicze Wizzair, które zaoferowały 100 tysięcy darmowych biletów na loty z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii. Uchodźcy z Ukrainy bilety będą mogli rezerwować bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Bilety będą dostępne przez cały marzec lub do wyczerpania zapasów. Co ważne: pasażerowie podczas rejestracji i odprawy będą proszeni o okazanie ukraińskiego paszportu i wskazanie numeru dowodu osobistego.

Korzystając z bezpłatnych biletów, każdy pasażer będzie mógł zabrać ze sobą 1 sztukę bagażu podręcznego (o wymiarach 40x30x20). Dlatego w razie konieczności zabrania większej liczby rzeczy, wymagana będzie dopłata.

 

Wakacje za granicą 2022 – Lista top 10 kierunków!

 

Ponadto Wizzair oferuje obywatelom Ukrainy loty ratunkowe z innych krajów. Dla nich linia przygotowała ofertę biletów po 29,99 EUR na wszystkie loty z wyłączeniem ZEA, Islandii oraz Wysp Kanaryjskich. W przypadku tych lokalizacji ceny biletów mają wynosić 69,99 EUR.

 

autor: red.

zdjęcie główne: pixabay

 


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget