Turysta ugryziony przez Niedźwiedzia w Tatrach

22 października 2021

Wczoraj 72-letni turysta w Dolinie Chochołowskiej napotkał niedźwiedzia. Mężczyzna zszedł ze szlaku i tam doszło do zdarzenia. 72-latek podszedł zbyt blisko i został ugryziony w nogę. Trafił do szpitala. Władze TPN apelują o ostrożność!

niedzwiedz-tatry

Wypadek w Tatrach

Do zdarzenia doszło w czwartek w Dolinie Chochołowskiej, w Tatrach. Pierwsze informacje mówiły, że 72-letni turysta, spacerując szlakiem, spotkał niedźwiedzia. Mężczyzna postanowił uwiecznić niecodzienną sytuację na zdjęciu i zrobić sobie selfie z niedźwiedziem.

Dzisiaj Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego informują, że mężczyzna zszedł ze szlaku. Jak się okazało, turysta zlekceważył zagrożenie ze strony drapieżnika i podszedł zbyt blisko. Został ugryziony w nogę. 72-latek miał sporo szczęścia, bo rana nogi nie była groźna. Został przewieziony do szpitala. Po założeniu szwów wyszedł do domu. Nie ma mowy o chęci zrobienia selfie z niedźwiedziem.

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego apelują o ostrożność w sytuacji napotkania dzikich zwierząt. Dyrektor TPN nie wyklucza, że pogryziony mężczyzna zostanie ukarany za złamanie przepisów obowiązujących na terenie parku narodowego.

Uwaga na niedźwiedzie w Tatrach

Obecnie niedźwiedzie intensywnie żerują, aby nasycić się przed zapadnięciem zimy. Okres zimowy spędzą bowiem w gawrach i muszą zgromadzić odpowiednie zapasy tłuszczu. Władze TPN przypominają, że w razie spotkania z niedźwiedziem należy spokojnie oddalić się w przeciwnym kierunku.

Autor. red.

Źródło: PAP

fot: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget