Turysta, robiąc selfie wpadł do krateru

12 lipca 2022

Turysta ze Stanów Zjednoczonych robiąc selfie, wpadł do krateru Wezuwiusza — informują włoskie media. Na szczęście 23-latek nie odniósł poważnych obrażeń. Po zdarzeniu razem rodziną został oskarżony przez służby o wejście na zabroniony teren.

tusysta robiać selfie wpadł do wulkanu

 

Zdarzenie miało miejsce w ostatni weekend (9 lipca). 23-letni turysta z USA wraz z rodziną udał się na wycieczkę na szczyt wulkanu Wezuwiusz. W pewnym momencie grupa zboczyła z wyznaczonej trasy. Turyści ominęli bramki i weszli na zabroniony obszar. Dzięki temu udało im się dotrzeć w okolicę krateru. Tam mężczyzna, robiąc zdjęcie, wpadł do środka.

23-latek chciał zrobić selfie, ale telefon wyścignął mu z ręki i wpadł do krateru. Turysta próbował odzyskać aparat. W pewnym momencie stracił jednak równowagę i wpadł do krateru — informuje „The Guardian”. Mężczyzna został z niego wyciągnięty przez służby ratunkowe. Odniósł niewielkie obrażenia, chociaż dokładnie nie przekazano, co mu się stało.

Ta sytuacja będzie miała konsekwencje prawne dla Amerykanina i jego rodziny. Lokalne służby oskarżyły turystów o wejście na zabroniony obszar.

Wezuwiusz to jeden z najbardziej niebezpiecznych wulkanów na świecie. Jednak samo wejście na szczyt jest dość łatwe. Dostępnych jest kilka tras, a średni czas wyprawy w jedną stronę to około 30 minut.


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget