Steward pił alkohol podczas lotu z Polski. Czekają go poważne konsekwencje

26 maja 2022

Do 2 lat więzienia grozi stewardowi, który poważnie przesadził podczas lotu z Rzeszowa do Londynu. Mężczyzna pił whisky i wino na oczach pasażera, który wszystko nagrał. 26-latek od razu po wylądowaniu został aresztowany i zwolniony z pracy. Steward został obciążony przez angielską policję poważnymi zarzutami.

steward pije alkohol w samolocie

Do zdarzenia doszło 18 maja w samolocie linii lotniczej Lauda Europe, która wykonuje połączenia na rzecz Ryanaira. Samolot wystartował z Rzeszowa i leciał do Londynu. Jak wynika z relacji świadków i angielskich mediów podczas przelotu jeden z pasażerów miał zgłosić się do 26-letniego stewarda z prośbą o drinka. Sam Thompson z zadowoleniem spełnił prośbę klienta. Następnie ku zdziwieniu mężczyzny sam wziął do ręki buteleczkę z whisky i oznajmił, że przyłączy się do wspólnego spożywania alkoholi i też się napije.

 

Długi Weekend Czerwcowy 2022

 

Jak się okazało, te słowa wywołały konsternację u pasażera, który szybko wyjął z kieszeni telefon i nagrał całą sytuację. 26-latek najpierw wypił buteleczkę whisky, a następnie popił ją winem.

Informacja szybko dotarła do pilota. Sam Thompson od razu po wylądowaniu został zbadany alkomatem i aresztowany przez służby. Jak podaje tamtejsza policja, mężczyzna został oskarżony o „wykonywanie funkcji lotniczych, a mianowicie bycie członkiem załogi samolotu podczas lotu, gdy jego zdolność do wykonywania tej czynności była ograniczona z powodu picia alkoholu”.

Za kilka dni będzie miała miejsce rozprawa przed sądem. Za popełnione przestępstwo 26-latkowi grozi do kara 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dodatkowo mężczyzna został dyscyplinarnie zwolniony z pracy.

 

„Polityka Lauda Europe, zgodnie z przepisami Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, zabrania spożywania alkoholu przez personel pokładowy lub załogę lotniczą od 8 godzin przed rozpoczęciem służby lotniczej do czasu zakończenia służby” – poinformowały linie Ryanair w oświadczeniu.

 

opr. red.

źródło: pap

 


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget