Ryanair zawiesza z Polski 11 tras i nie chodzi o koronawirusa

19 lutego 2022

Irlandzki przewoźnik Ryanair planuje zawiesić w sezonie letnim 11 tras z Polski . Na liście znalazły się najmniej rokujące zdaniem linii lotniczych rejsy. Jednak nie brakuje tam zaskoczeń. Są kierunki popularne w ubiegłych sezonach i jedna trasa krajowa.

ryanair-samolot-startuje

 

Od marca Ryanair uruchamia sporo wakacyjnych kierunków z Polski. Przewoźnik zacznie latać do typowo urlopowych miejsc, m.in. do Hiszpanii, Włoch czy Grecji. Rosnące zainteresowanie oraz ciągłe luzowanie obostrzeń pokazują, że nadchodzący sezon będzie udany dla linii lotniczych.

 

– Liczba rezerwacji, zwłaszcza na kierunkach typowo wakacyjnych, zaskakuje nas bardzo pozytywnie – mówi w rozmowie z jednym z portali Michał Kaczmarzyk, dytektor generalny linii Buzz.

 

Jednocześnie Irlandzka linia lotnicza zdecydowała się na usunięcie z rozkładu kilku połączeń z Polski. Ryanair zdecydował się na zawieszenie od końca marca tras, które według analiz mają być mniej opłacalne. W takim razie, o jakie loty chodzi? Otóż z systemu rezerwacji wynika, że już za kilka tygodni nie polecimy na trasach:

– Katowice-Birmingham
– Katowice-Edynburg

– Kraków-Frankfurt
– Kraków-Bordeaux
– Kraków-Amman
– Kraków-Malmo

– Łódź-East Midlands (ostatni lot 25 marca)
– Szczecin-Liverpool (ostatni lot 24 marca)

– Modlin-Praga
– Modlin-East Midlands
– Wrocław-Gdańsk

 

Znajdź loty w najniższej ceniewyszukiwarka

 

Jak widać, najwięcej cieć dotknie krakowskie lotnisko w Balicach. Z rozkładu znikną aż 4 połączenia, które w części można uznać za niespodzianki. O ile likwidacji lotów do Frankfurtu można było się spodziewać (Ryanair likwiduje tam bazę) to połączenia do Bordeaux i Ammanu były dość interesujące.

Ponadto likwidacja na wakacje lotów z Wrocławia do Gdańska również wydaje się być zaskoczeniem. Przez ostatnie lata trasa była obsługiwana regularnie, a w sezonie letnim cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 

Autor: red.

zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget