Rosjanie słono zapłacą za tegoroczne wakacje

23 marca 2022

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wakacje dla rosyjskich turystów będą wyjątkowo drogie. Przeciętny obywatel tego kraju będzie musiał zapłacić od 50 do nawet 80% więcej za wczasy niż rok wcześniej. Wszystko przez bardzo niski kurs rubla, sankcje i zamknięcie większości krajów dla Rosji. Na chwile obecną tylko dwa duże rynki, Turcja i Egipt zapowiedziały, że nadal z przyjemnością ugoszczą Rosjan.

russia-wakacje-drogo

Drogie wakacje dla Rosjan

Atak na Ukrainę na własnej skórze odczują turyści z Rosji. W mgnieniu oka, świat skurczył się dla nich kilkukrotnie. Sankcje, slaby kurs rubla, zakazy lotów i problemy z przemieszczaniem poza granicami kraju, to rzeczy z którymi już dzisiaj mierzą się przeciętni Rosjanie. Teraz dodatkowo okazuje się, że ceny wakacyjnych wyjazdów będą wyjątkowo drogie.

Ceny za tygodniowy wyjazd all inclusive w Turcji czy Egipcie wzrosły w rosyjskich biurach podróży nawet o 80 procent w ciągu kilku dni – informuje branżowy serwis Russian Travel Digest.

Według wspomnianego wyżej serwisu przed agresją na Ukrainę za 10-dniowy urlop w 3* hotelu all inclusive dla 2 osób w Turcji, trzeba było zapłacić około 616 euro. Teraz cena takiego samego wyjazdu wynosi 1060 euro (prawie 5 tys. złotych). Takie dane pokazują wzrost o blisko 80%.

 

Znajdź najlepsze promocje na wakacje

 

Oczywiście ceny dla pobytów w bardziej luksusowych resortach poszybowały jeszcze bardziej w górę. Średnia kwota 7-dniowych wczasów all inclusive dla dwóch osób w 5* hotelu w Turcji to teraz ponad 1500 euro.

Jak podaje portal, podobnie sytuacja wygląda w Egipcie. Co ważne wspomniane wyżej ceny dotyczą terminów marcowych, czyli zdecydowanie przed sezonem. Dlatego wszystko wskazuje na to, że w momencie rozpoczęcia wakacji koszty wyjazdów będą jeszcze wyższe.

 

Wakacje w Grecji.

 

Niestety, ale zaistniała sytuacja może doprowadzić do wzrostu cen wakacji w Turcji i Egipcie również dla mieszkańców innych krajów. Trzeba się liczyć, że w najbliższym czasie będą to główne kierunki wyjazdów dla Rosjan, którzy na pewno będą mocno oblegać tamtejsze kurorty. To w oczywisty sposób wywinduje ceny do góry.

Oczywiście każdy kij ma dwa końce. Turyści z Rosji dotychczas byli ważnymi klientami dla takich państw jak Grecja, Cypr lub Hiszpania. Dlatego warto jest już teraz rozglądać się za okazjami na tanie wczasy właśnie w tych rejonach.

 

autor. red.

zdjęcie główne: pixabay.com

 


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget