Rosja atakuje Ukrainę. Odwołane loty. Bombardowania punktów strategicznych

24 lutego 2022

Dzisiejszej nocy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Ataki odbywają się w wielu miejscach na terenie całego kraju. Rakiety spadają na strategiczne punkty w Kijowie, Lwowie, Charkowie, Iwano-Frankiwsku. Atakowane są m.in. cele wojskowe i lotniska. Linie lotnicze wycofują się z lotów do tego kraju.

wojna ukraina flaga

 

Dzisiaj o godzinie 4 rano polskiego czasu prezydent Rosji Władimir Putin wydał rozkaz rozpoczęcia inwazji na Ukrainę, nazywanej „operacją specjalną w Donbasie”. Jak się jednak okazało, ataki przeprowadzono nie tylko w tym regionie. W ciągu kilku godzin zaatakowane zostały największe miasta na Ukrainie. Rakiety spadły na punkty strategiczne w takich miastach jak Kijów, Lwów, Charków, Iwano-Frankiwsk. Wśród celów znalazły się m.in. obiekty wojskowe oraz lotniska. W sieci pojawiają się już pierwsze nagrania wideo z ataków rakietowych…

 

Atak na lotnisko pod Kijowem

 

 

Rosyjskie czołgi wjechały na Ukrainę i zmierzają w kierunku Kijowa:

 

 

W związku z zaistniałą sytuacją zamknięto przestrzeń powietrzną nad Ukrainą, a EASA poinformowała nad ranem, by zrezygnować z lotów nad tym krajem. Dlatego od razu przewoźnicy zaczęli odwoływać kolejne loty. O zawieszeniu wszystkich połączeń na Ukrainę (a więc do Lwowa, Kijowa i Odessy) poinformował LOT.

 

 

Specjalny komunikat wydał także Wizz Air

„Z uwagi na bieżące wydarzenia na Ukrainie i zamknięcie przestrzeni powietrznej, Wizz Air z przykrością informuje naszych klientów, że linia lotnicza musi tymczasowo zawiesić wszystkie operacje lotnicze w kraju. Pasażerowie z rezerwacją lotów przylatujących lub odlatujących z Ukrainy mogą znaleźć więcej informacji na wizzair.com lub za pośrednictwem infolinii: 00380 893 202 532. Bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi pozostaje naszym priorytetem i mamy nadzieję, że sytuacja na Ukrainie wkrótce się poprawi” – czytamy.

 

Jak informują branżowe media, w czasie rozpoczęcia ataku na płycie kijowskiego lotniska Żuliany pozostawały 3 Airbusy A320 należące do Wizz Aira, a jeszcze jeden samolot tej linii nie był w stanie wylecieć w zaplanowany rejs ze Lwowa do Budpesztu.

 

Z kolei Ryanair wydał następujący komunikat:

 „…w związku z zamknięciem ukraińskiej przestrzeni powietrznej i inwazją sił rosyjskich”, loty z i na Ukrainę zostały zawieszone przynajmniej na najbliższe 14 dni”

 

Polski MSZ odradza wszelkie wyjazdy do Ukrainy 

 

opr. red. 

zdjęcie główne: pixabay

źródło: rmf24


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget