Przez wzmożoną aktywność wulkanu, władze chcą zbombardować kanaryjską wyspę La Palma

28 października 2021

W ostatnich dniach nasiliła się erupcja wulkanu Cumbre Vieja kanaryjskiej wyspy La Palma. W reakcji na te wydarzenia polityk Casimiro Curbelo zaproponował, aby hiszpańskie wojsko „bombardowało tereny na La Palmie”. Pomogłoby to w wyznaczeniu bezpiecznego kierunku spływania magmy.

erupcja-wulkanu-na-la-palmie-lawa

Nasiliła się aktywność wulkanu Cumbre Vieja

Według hiszpańskich specjalistów, w ostatnim czasie nasiliła się aktywność wulkanu Cumbre Vieja. Wskazują oni, że we wtorek rano wydostająca się z otworów lawa wyrzucana była na wysokość ponad 20 m.

Z szacunków Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego Hiszpanii (DSN) wynika, że do wtorku magma zalała blisko 900 hektarów na La Palmie.

W rozmowie z regionalnymi mediami polityk z sąsiedniej wyspy La Gomera, Casimiro Curbelo zaproponował zbombardowanie okolicy kraterów na La Palmie. Zaznaczył, że dzięki użyciu bombowców można byłoby „zabezpieczyć” przed zalaniem lawą zamieszkałe tereny oraz plantacje. Sprecyzował, że nie sugeruje użycia „ciężkiej artylerii, a jedynie małych bomb”.

Czy nie moglibyśmy zadziałać tak, abyśmy to my wyznaczyli kierunek biegu spływającej lawy? – powiedział kanaryjski polityk, cytowany m.in. przez dziennik „Canarias7”.

Zobacz film z okolic wulkanu

Źródło: PAP

Fot: Miguel Calero/PAP


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget