Prohibicja w Norwegii. Powodem koronawirus

14 grudnia 2021

Prohibicja w Norwegii została ogłoszona wczoraj przez premiera tego kraju. Jonas Gahr Store oświadczył, że wprowadzony zostanie zakaz sprzedaży alkoholu w barach i restauracjach. Jak podano – powodem koronawirus. Ponadto do pomocy w szczepieniach przeciwko COVID-19 skierowano wojsko.

norwegia-prohibicja

 

Prohibicja w Norwegii z powodu koronawirusa

Prohibicja w Norwegii została wprowadzona z powodu bardzo szybkiego wzrostu zakażeń koronawirusem. Norwegia obecnie notuje najszybszy wzrost zachorować w całej Europie.

– Minęło sześć dni, odkąd wprowadziliśmy restrykcje. Wersja omikron sprawiła, że zmieniły się zasady gry, a sytuacja jest poważna — powiedział premier Norwegii Jonas Gahr Store na zwołanej wieczorem konferencji prasowej.

Dlatego wprowadzono pakiet nowych obostrzeń. Wchodzi on w życie już jutro (15.12.2021 roku). Przede wszystkim została zmniejszona liczba osób mogących wziąć udział w zgromadzeniach. Będzie to do 20, 50 lub 100 osób – w zależności od charakteru wydarzenia. Ponadto w domu można będzie przyjąć nie więcej niż 10 gości, a w okresie świątecznym do 20.

Następnie zalecono pracę zdalną i unikanie transportu publicznego. Zwiększono też katalog miejsc, gdzie obowiązkowe będzie noszenie maseczek. Ponadto rząd ogłosił zakaz podawania alkoholu w barach i restauracjach. Zamknięte mają być też siłownie i baseny. a w szkołach wprowadzone będą dodatkowe restrykcje. W pewnym sensie te przepisy oznaczają, że zostaje wprowadzona prohibicja w Norwegii.

Jednak to nie wszystko. Premier zapowiedział skrócenie do 4,5 miesiąca czasu między drugą a trzecią dawką szczepionki. Ponadto umożliwiono podanie dawki przypominającej wszystkim Norwegom powyżej 45 lat do połowy stycznia. W akcji szczepień ma pomóc wojsko oraz apteki.

Nowe zachorowania w Norwegii

Z informacji przekazanych przez norweskie media wynika, że oprócz Andory, Wysp Owczych oraz San Marino zauważa się tam najwyższą dynamikę nowych zachorowań na koronawirusa. Na przykład w piątek wykryto 5,4 tysiąca nowych infekcji.

Ponadto w trakcie minionego tygodnia liczba przypadków wariantu Omikron wzrosła z 293 do 958 i według norweskich epidemiologów wkrótce będzie dominować.

Przeczytaj także:

Portugalia przestaje honorować paszporty covidowe

 

Oprac. red.

Źródło: PAP

Zdjęcie główne: pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget