Pożar na statku wycieczkowym, na pokładzie blisko 300 osób. Zobacz wideo

18 lutego 2022

Dzięki szybkiej reakcji straży przybrzeżnej udało się ewakuować pasażerów i załogę ze statku wycieczkowego płynącego z Grecji do Włoch. Na pokładzie wybuchł pożar, którego przyczyny na chwilę obecną nie są znane. Wszystko zarejestrowały kamery.

 

Dzisiejsze oferty na wakacje 2022 – tutaj

 

Chwilę strachu przeżyli pasażerowie statku płynącego z greckiego portu Igumenitsa w regionie Epir-Macedonia Zachodnia nad Morzem Jońskim do Brindisi we Włoszech. Na pokładzie promu było 288 osób (w tym 51 załogi). W pewnym momencie u wybrzeży Grecji wybuchł na statku pożar. Ogień zaczął rozprzestrzeniać się bardzo szybko. Konieczna była interwencja straży  przybrzeżnej i ewakuacja osób.

 

Na nagraniu udostępniony przez portal Proto Thema widać prom objęty płomieniami i unoszący się nad nim dym. W tle słychać nadawany przez megafony „May Day”.

Ze wstępnych informacji wynika, że nikt podczas zdarzenia nie ucierpiał. Wszyscy pasażerowie i załoga opuścili pokład łodziami na pobliską wyspę Korfu.

„Trzy łodzie patrolowe i trzy holowniki straży przybrzeżnej zostały wysłane na miejsce zdarzenia” – dowiedziała się agencja AFP od naocznych świadków.

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, a śledztwo zostało wszczęte. Według pierwszych ustaleń ogień pojawił się pod podkładem w garażu – możliwe, że zapaliła się zaparkowana tam ciężarówka.

 

Opr. red.

Źródło: RMF24


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget