Pożar na statku wycieczkowym, na pokładzie blisko 300 osób. Zobacz wideo

Pożar na statku wycieczkowym, na pokładzie blisko 300 osób. Zobacz wideo

18 lutego 2022

Dzięki szybkiej reakcji straży przybrzeżnej udało się ewakuować pasażerów i załogę ze statku wycieczkowego płynącego z Grecji do Włoch. Na pokładzie wybuchł pożar, którego przyczyny na chwilę obecną nie są znane. Wszystko zarejestrowały kamery.

 

Dzisiejsze oferty na wakacje 2022 – tutaj

 

Chwilę strachu przeżyli pasażerowie statku płynącego z greckiego portu Igumenitsa w regionie Epir-Macedonia Zachodnia nad Morzem Jońskim do Brindisi we Włoszech. Na pokładzie promu było 288 osób (w tym 51 załogi). W pewnym momencie u wybrzeży Grecji wybuchł na statku pożar. Ogień zaczął rozprzestrzeniać się bardzo szybko. Konieczna była interwencja straży  przybrzeżnej i ewakuacja osób.

 

Na nagraniu udostępniony przez portal Proto Thema widać prom objęty płomieniami i unoszący się nad nim dym. W tle słychać nadawany przez megafony „May Day”.

Ze wstępnych informacji wynika, że nikt podczas zdarzenia nie ucierpiał. Wszyscy pasażerowie i załoga opuścili pokład łodziami na pobliską wyspę Korfu.

„Trzy łodzie patrolowe i trzy holowniki straży przybrzeżnej zostały wysłane na miejsce zdarzenia” – dowiedziała się agencja AFP od naocznych świadków.

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, a śledztwo zostało wszczęte. Według pierwszych ustaleń ogień pojawił się pod podkładem w garażu – możliwe, że zapaliła się zaparkowana tam ciężarówka.

 

Opr. red.

Źródło: RMF24

Dodaj komentarz

Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget