Polska znalazła się na zielonej liście. Tajlandia wpuści turystów bez kwarantanny!

21 października 2021

Polska znalazła się wśród 46 krajów, których zaszczepieni obywatele mogą od 1 listopada wjechać do Tajlandii bez kwarantanny. Takie informacje podało dzisiaj tajskie MSZ.

city-street-bangkok

Decyzja rządu Tajlandii zaskoczyła wielu. Początkowo zapowiadano, że od 1 listopada wpuszczeni do Tajlandii będą tylko obywatele 10 krajów. Wśród nich nie było Polski. Władze zapowiadały stopniowe dodawanie do listy kolejnych państw w grudniu oraz na początku stycznia. Ostatecznie jednak zmieniono zdanie.

Jeśli będziemy czekać do momentu, aż wszystko będzie gotowe, spóźnimy się. A turyści wybiorą się do innych krajów (…). To jest ryzyko, które musimy podjąć. Myślę jednak, że Tajlandia jest na to gotowa. I musimy nauczyć się z tym żyć – czytamy w poście opublikowanym na facebooku premiera Tajlandii Prayut Chan-o-Cha.

Na opublikowanej dzisiaj przez tajski MSZ liście znalazło się 46 krajów. Wśród nich jest większość państw Unii Europejskiej m.in.: Austria, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Holandia, Polska, Portugalia, Słowenia, Hiszpania i Szwecja.

Obywatele państw wymienionych na liście będą mogli wjechać do Tajlandii bez kwarantanny już od 1 listopada. Oczywiście trzeba będzie spełnić kilka warunków.

Jeśli chodzi o turystów z Polski, do Tajlandii wpuszczane będą tylko w pełni zaszczepione osoby, które dodatkowo będą musiały przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa wykonany na 72 godziny przed podróżą.

Kolejne warunki to:

obywatele krajów z listy muszą przybyć do Tajlandii drogą lotniczą,
– konieczne jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej na wypadek zachorowania na COVID-19,
– przy przekraczaniu granicy trzeba przedstawić dowód rezerwacji w hotelu,
– należy ściągnąć specjalną aplikację Mor Chana na telefon i zrobić drugi test PCR tuż po przylocie. Gdy po kilku godzinach otrzymamy negatywny wynik testu, będziemy mogli swobodnie poruszać się po terytorium Tajlandii bez żadnych ograniczeń.

Jak widać warunków, które muszą spełnić turyści, nadal jest sporo. Faktem jest jednak to, że zniesienie kwarantanny do Tajlandii daje realną możliwość wjazdu i swobodnego poruszania się po tym fantastycznym kraju.

thailand-wyspa-lodzie

buddha-tajlandia

 

autor: red.

fot. pixabay


Kontakt

Polska,

info@taniewakacje.eu Poniedziałek - Niedziela 08:00 - 16:00
Odkrywanie świata i podróże to nasza pasja. Jesteśmy ludźmi, którzy dzięki własnemu doświadczeniu tworzą dla Was zupełnie za DARMO najlepsze oferty tanich wakacji. Wybierając z naszej strony pakiety all inclusive, loty czy hotele masz gwarancję najwyższej jakości. Nie pobieramy żadnych opłat i prowizji, a dzięki współpracy z największymi operatorami tj. wakacje.pl, booking.com, esky.com twój wyjazd na pewno będzie udany i bezpieczny. Podczas naszych podróży odkryliśmy wiele wspaniałych miejsc. Teraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z Wami. Chcemy pokazać, że nawet egzotyczne wakacje mogą być tanie. Stworzyliśmy portal Taniewakacje.eu, aby pomóc Wam w realizacji marzeń o podróżach.
Jesteśmy oficjalnym partnerem

Ikony społecznościowe

facebook_widget